Die Auktion endet am 08.07.2024

Aktuelle Auktion fremde Posten auf polnischen Gebieten

26035

1902 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Przeworsk - Dembica nr 491.

60 PLN
Biete
26036

1903 karta wysłana ambulansem pocztowym na trasie Przeworsk - Dembica nr 490.

140 PLN
Biete
26037

1903 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Czortków - Stryj nr 520.

80 PLN
Biete
26038

1903 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Czortków - Stryj nr 526.

60 PLN
Biete
26039

1903 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Bielsko - Wadowice nr 483.

60 PLN
Biete
26040

1904 widokówka (Pałac Cesarski w Łazienkach) wysłana 15.XII z Warszawy do miejscowości Rusinowicze, znak opłaty unieważniony ładnie odciśniętym stemplem rusztowym ВАРШАВА / I ЭКСП. / No 2, obok datownik ВАРШАВА ПОЧТ.КОН.IV ЭКС. z wyróżnikiem 1; datownik odbiorczy z 17.XII, minimalnie słabszy stan zachowania.

Mi.40y
50 PLN
Biete
26041

1904 kartka z Ujanowic do Dulowej, kasownik rusztowy.

20 PLN
Biete
26042

1904 telegram z Wrocławia do miejscowości Kotulin odebrany 23 stycznia, formularz o sygnaturze C.187., zamknięty ząbkowaną zalepką z godłem i napisem KAISERL DEUTSCHE TELEGRAPHIE; dobry stan zachowania.

50 PLN
Biete
26043

1904 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zaleszczyki - Kołomyja nr 550.

60 PLN
Biete
26044

1904 Iwonicz, austriacka opaska gazetowa nadana z Iwonicza.

50 PLN
Biete
26045

1905 widokówka z Krakowa do Tarnobrzegu.

15 PLN
Biete
26046

1905 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kalwarria - Bielsko nr 482.

60 PLN
Biete
26047

1906 kartka z warszawy do Budapesztu.

Mi.45, 47
30 PLN
Biete
26048

80 PLN
Biete
26049

1906 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Stróże - Lwów.

50 PLN
Biete
26050

1907 kartka miejscowo użyta w Krakowie, fotoatest Jendroszek.

Mi.155
80 PLN
Biete
26051

Mi.P20
80 PLN
Biete
26052

1907 kartka z Włocławka do Gdańska.

Mi.P21, 29
60 PLN
Biete
26053

Mi.U37B
80 PLN
Biete
26054

500 PLN
Biete
26055

1907 adres przesyłkowy do paczki z Gródka jagiellońskiego do Czech.

100 PLN
Biete
26056

1907 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kojetein - Beilitz (Czeski Kojetiń - Bielsko) nr 74.

60 PLN
Biete
26057

1907 kartka z Szkocji do Łodzi, stempel ambulansu pocztowego.

50 PLN
Biete
26058

Fi.Cp35
50 PLN
Biete
26059

60 PLN
Biete
26060

1908 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kocmyrzów – Kraków do Jodłownika, znaczek skasowany fioletowym stemplem ambulansu „Kocmyrzów – Krakau / Zug 6216 – 19/6.08”. Kolej na tej trasie powstała w 1898 roku, bardzo rzadkie.

1 700 PLN
Biete
26061

1909 RADOM, sądowy znaczek doręczeniowy, wydanie półpocztowe, znaczek za 15 kop. z pocztowym kasownikiem z ziem polskich - RADOM 25.9.10 na wycinku, użyte pocztowo w Rosji (Mi.250 euro), na ziemiach polskich znacznie rzadsze.

Mi.1
500 PLN
Biete
26062

Mi.30
250 PLN
Biete
26063

Mi.K9
60 PLN
Biete
26064

1909 polecony list urzędowy wysłany 10/2 z Drohobycza do miejscowości Freiheitsau (Háj ve Slezsku) na koszt odbiorcy, lokalny sześciokątny stempel dopłaty z Drohobycza "PORTO 10 HEL"; w urzędzie odbiorczym doklejono znaczek dopłaty za 10 hal i skasowano go datownikiem odciśniętym dodatkowo na odwrocie; dwuobrączkowa pieczęć nadawcy z godłem "C.K. URZĄD GÓRNICZY OKRĘGOWY W DROHOBYCZU", treść związana z koncesją poszukiwawczą ropy naftowej; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P38
150 PLN
Biete
26065

40 PLN
Biete
26066

1909 list z Lwowa do Gorlic, na odwrocie nalepki kwestarskie Towarzystwa Szkoły Ludowej z podobizną Juliusza Słowackiego.

50 PLN
Biete
26067

1909 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zwardoń - Sucha nr 529.

60 PLN
Biete
26068

1909 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Körösmezö (Jasina na Zakarpaciu)- Stanisławów nr 524.

80 PLN
Biete
26069

Fi.IIIb
Mi.3b
40 PLN
Biete
26070

1910 kartka z Niżniowa 13.9.1910 do Grodźca.

20 PLN
Biete
26071

1910 kartka z Pławanic do Wiednia, widokówka z widokiem Wawelu.

80 PLN
Biete
26072

1910 kartka z opłacona odpowiedzią z Biblioteki Polskiej w Wiedniu.

60 PLN
Biete
26073

1910 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Breslau - Beuthen (Wrocław - Bytom), widokówka z Bytomia - drewniany kościół w parku miejskim.

80 PLN
Biete
26074

1910 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Jasło - Rzeszów, widokówka z Skołyszyna pod Jasłem.

120 PLN
Biete