Die Auktion endet am 08.07.2024
Die Auktion endet in:

Aktuelle Auktion fremde Posten auf polnischen Gebieten

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
25995

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 3+3 kop; bardzo dobry stan zachowania (niewielki ślad podlepki na odwrocie).


Mi.P10I 
50 PLN
Biete
25996

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie).


Mi.U32A 
50 PLN
Biete
25997

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x81mm; bardzo dobry stan zachowania; sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.


Mi.U33A 
60 PLN
Biete
25998

1889 PORTUGALIA - niezwykle rzadki (choć w Europie) kierunek wysyłki, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 10 kop, rozmiar: 145x81mm, wysłana 1.VI.1890 z miejscowości Preny do Lizbony!!! znak opłaty unieważniony 1.ИЮН datownikiem ПРЕНЫ ПОЧТ.ОТД.СУВАЛСК.Г. odciśniętym dodatkowo poniżej, na odwrocie ten sam datownik odciśnięty następnego dnia i stempel odbiorczy LISBOA; całość w dobrym stanie zachowania, sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.


Mi.U34A 
500 PLN
Biete
25999

1889 wycinek opaski gazetowej ze Lwowa do Warszawy, bardzo rzadki stempel rosyjskiej cenzury "Włożenie konfiskowano / W.C.K." w ramce, stempel tego typu znany na kilku egzemplarzach opasek gazetowych Gazety Lwowskiej.


250 PLN
Biete
26000

1890 obwoluta listu z Hela (Hel) do Gdańska, znaczek za 10 fenigów w odmianie lilakarminowej.


Mi.47aa
250 PLN
Biete
26001

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 5 kop; krawędzie z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania (minimalny ślad podlepki na odwrocie).


Mi.K1 
80 PLN
Biete
26002

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 10 kop, krawędzie z pełną oryginalną gumą, dobry stan zachowania (niewielkie miejscowe przebarwienia); sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.


Mi.K3 
50 PLN
Biete
26003

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop; słabszy stan zachowania (niewielkie miejscowe przebarwienia, prawy górny róg nadgięty); sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.


Mi.P13 
20 PLN
Biete
26004

1890 kartka z Polnisch Krawarn (Krowiarka) do Szwajcarii.


50 PLN
Biete
26005

1891 kartka z Warszawy do Wiednia.


Mi.P13, 29
35 PLN
Biete
26006

1891 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, opaska gazetowa za 2 kop, rozmiar: 177x444mm; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ubytek powierzchni papieru po podlepce).


Mi.S4B 
100 PLN
Biete
26007

1891 kompletny składany list urzędowy z Podgórza do Dębnik.


40 PLN
Biete
26008

1892 obwoluta lista z Schulitz (Solec Kujawski) do Bydgoszczy.


Mi.48c
250 PLN
Biete
26009

1892 list z Stanów Zjednoczonych do Pilzna.


100 PLN
Biete
26010

1893 opaska gazetowa do Węgierskiej Górki opłacona znaczkiem gazetowym wydania z 1867 roku, późne użycie, doskonały stan zachowania.


Mi.42
400 PLN
Biete
26011

1893 BOHORODCZANY, austriacki znaczek za 5 kr wydania z 1890 roku, skasowany polskim datownikiem w Bohorodczanach, dobry stan zachowania (brak ząbka po prawej stronie na środku).


Mi.53
50 PLN
Biete
26012

1893 Wrocław - poczta prywatna HANSA - karta pocztowa za 2½ Pf (mniejsze napisy i cyfry na znaku opłaty), czysta; bardzo dobry stan zachowania.


120 PLN
Biete
26013

1893 kompletny składany list wysłany przez C.K. Prokuratorię Skarbową we Lwowie do Krościenka nad Dunajcem z żądaniem udostepnienia akt spadkowych, na odwrocie stempel odbiorczy.


120 PLN
Biete
26014

1894 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim i polskim, rozmiar ramki 126x78 mm, wysłana 29/6 z Myślenic do miejscowości Friedek (Frydek), datownik odbiorczy; całość w dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P77
30 PLN
Biete
26015

1894 ZEZWOLENIE NA CZASOWY POBYT W WARSZAWIE (БИЛЕТЪ НА СВОБОДНОЕ ПРОЖИВАНIЕ ВЪ Г.ВАРШАВѢ), 3-miesięczne zezwolenie na pobyt w Warszawie, dokument w języku rosyjskim (informacje po polsku, francusku i niemiecku) sporządzony na papierze ze znakiem wodnym przedstawiającym warszawską syrenkę, opłacony znaczkiem skarbowym za 50 kop (revenue) unieważnionym poprzez perforację dwóch krzyżujących się linii z literami "ПРАГ. УЧ"; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


500 PLN
Biete
26016

1895 parka znaczków ze stemplem Beuthen (Bytom).


Mi.40
25 PLN
Biete
26017

1896 austriacki sekretnik z napisami w języku niemieckim, polskim i ukraińskim, wysłany 17.11 z Sanoka do miejscowości Jasienica, znak opłaty unieważniony bardzo ładnie odciśniętym kasownikiem rusztowym, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w słabszym stanie zachowania; sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.

Fi.Cs4
Mi.K26
80 PLN
Biete
26018

1896 CZAYCZE, znaczek wydania Niemiec Z 1889 za 10 fenigów, skasowany 4 3 jednoobrączkowym datownikiem w miejscowości Czajcze, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.47
80 PLN
Biete
26019

1896 obwoluta składanego listu ze Lwowa do Nowego Sącza.


30 PLN
Biete
26020

1896 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Odenberg -Jablonkau (Bogumin - Jabłonków) nr 442.


80 PLN
Biete
26021

1898 austriacki sądowy znaczek doręczeniowy za 17½ Kr w kolorach niebiesko fioletowym/czarnym o rzadko spotykanym ząbkowaniu ZL 12½ na kompletnym dowodzie doręczenia (Fi.300.-) wysłanym 13.IV z Jarosławia do miejscowości Szówsko.

Fi.Ibx
Mi.1bB 
150 PLN
Biete
26022

1899 Wrocław - poczta prywatna COURIER - znaczek za 2½ Pf skasowany datownikiem COURIER BRESLAU; dobry stan zachowania.


Mi.8
50 PLN
Biete
26023

1899 Kraków Piasek, list wartościowy z Krakowa do Krynicy opłacony znaczkami wydań 1890 i 1891 roku w tym rzadkim na korespondencji za 1 gulden, pieczęcie lakowe i stempel odbiorczy na odwrocie.


Mi.52, 61, 66
2 000 PLN
Biete
26024

1900 całostka prywatnej poczty w Szczecinie.


100 PLN
Biete
26025

1900 całostka prywatnej poczty w Szczecinie.


100 PLN
Biete
26026

1901 list wysłany 15.III z miejscowości Bosanska Gradiška w Bośni do Lwowa, znaczek opłaty unieważniony kasownikiem "K und K.MILIT.POST LII BOS.GRADIŠKA", przesyłkę przez Sofię (datownik 4.III wg. kalendarza juliańskiego) skierowano do Lwowa, tam jednak nie odnaleziono adresata i po opatrzeniu adnotacją "Retour Sarajevo a Bosnia" dosłano do Sarajewa (datownik z 8.4), skąd zwrócono ją ponownie do Lwowa - dopisek "Lwow=Lemberg warum retour", gdzie list dotarł 10.4 i tym razem został doręczony skutecznie; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania o ładnie udokumentowanym obiegu.


Mi.15Bx 
300 PLN
Biete
26027

1901 KOSSÓW, austriacki znaczek za 50 h wydania z 1899 roku, skasowany polskim datownikiem rusztowym w Kosowie, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.79
40 PLN
Biete
26028

1901 list nadany w wagonie pocztowym nr 87 do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy.


60 PLN
Biete
26029

1902 kartka z Niemiec do Skierniewic, słabo odbity stempel ambulansu Skierniewice - Warszawa.


20 PLN
Biete
26030

1902 kartka z Bochni do Kłaja.


40 PLN
Biete
26031

1902 list ze Lwowa do Bukaczowic, stempel odbiorczy na froncie, koperta lekko uszkodzona jak na skanie.


50 PLN
Biete
26032

1902 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Lwów - Stróże nr 57.


60 PLN
Biete
26033

1902 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Lwów nr 52.


60 PLN
Biete
26034

1902 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Sokal - Lwów nr 505.


60 PLN
Biete