Die Auktion endet am 08.07.2024
Die Auktion endet in:

Aktuelle Auktion fremde Posten auf polnischen Gebieten

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
25955

1874 II wydanie Niemiec, 1 Gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 22 10 z miejscowości Strzelce Opolskie do Kotulina, znaczek skasowany dwuwierszowym w ramce stemplem GROSS-STREHLITZ (Fi. typ IX), na odwrocie datownik odbiorczy (Fi. typ VI) GROSS-KOTTULIN z 23.10; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.


Mi.16
100 PLN
Biete
25956

1874 niemiecka opaska za 1/3 Gr wysłana z Poznania do Kiel, na odwrocie datownik odbiorczy.


Mi.S3
90 PLN
Biete
25957

1874 obwoluta listu z Beuthen (Bytomia) do Kamin (Piekary Śląskie).


50 PLN
Biete
25958

1874 obwoluta listu z Beuthen (Bytomia) do Kamitz (Kamienica).


40 PLN
Biete
25959

1875 karta pocztowa za 5 kop wysłana 18.XI z Rygi do miejscowości Felin (województwo parnawskie I Rzeczypospolitej - obecnie Viljandi w Estonii), datownik odbiorczy na odwrocie; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.P2a 
50 PLN
Biete
25960

1875 kartka na odpowiedź z Chrzelitz (Chrzelicz) do Gliwic.


40 PLN
Biete
25961

1876 obwoluta listu z Neustadt (Prudnik) do Głogówka.


Mi.33
100 PLN
Biete
25962

1876 parka ze stemplem Ziegenhals (Głuchołazy).


Mi.33
35 PLN
Biete
25963

1876 parka ze stemplem Mikolaiken (Mikołajki).


Mi.33
25 PLN
Biete
25964

1876 list polecony z Gross Bislaw (Bysław) do Chojni, znaczek za 10 fenigów z błędem na lewej ramce.


Mi.33a,34a
240 PLN
Biete
25965

1877 obwoluta listu poleconego z Klahrheim (Kotomierz) do Niemiec.


Mi.33a, 34b
150 PLN
Biete
25966

1877 obwoluta lista z Czerska koło Chojnic do Tucholi.


Mi.34b
100 PLN
Biete
25967

1877 list polecony z Ober Glogau (Głogówka) do Niemiec, ciekawa erka "Eingeschrieben".


80 PLN
Biete
25968

1878 ZABRZE, znaczek wydania Niemiec PFENNIGE za 5 fenigów, skasowany 25 5 na wycinku dwuobrączkowym datownikiem (Fi. typ XII) w Zabrzu, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.32
50 PLN
Biete
25969

1878 znaczek ze stemplem Ziegenhals (Głuchołazy).


Mi.33
20 PLN
Biete
25970

1878 znaczek ze stemplem Kempen (Kępno).


Mi.33
25 PLN
Biete
25971

1878 kompletny składany list z Krakowa do Rybnej.


30 PLN
Biete
25972

1879 znaczek ze stemplem Pudewitz (Pobiedziska Poznańskie).


Mi.33
25 PLN
Biete
25973

1879 Królestwo Polskie, karta pocztowa wysłana z Warszawy do Berlina.


Mi.P4
100 PLN
Biete
25974

1879 obwoluta listu z Przegini do Krakowa.


40 PLN
Biete
25975

1880 obwoluta listu z Walubien (Warlubie) do Neuenburg (Nowe).


Mi.33
100 PLN
Biete
25976

1880 NAMSLAU, znaczek wydania Niemiec PFENNIG za 10 fenigów, skasowany 28/7 jednoobrączkowym datownikiem w Namysłowie, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.41
30 PLN
Biete
25977

1880 list do Berlina nadany w Żninie w kursie powrotnym ambulansu kolejowego na trasie Poznań – Bydgoszcz, prostokątny stempel „POSEN – BROMBERG / I Rückfahrt”.


Mi.41
90 PLN
Biete
25978

1880 kompletny składany list z Konsystorza w Krakowie do Rybnej.


40 PLN
Biete
25979

1881 obwoluta listu z Neustadt (Prudnik) do GBiałej.


Mi.42
120 PLN
Biete
25980

1881 list z Starostwa w Krakowie do Rybnej.


25 PLN
Biete
25981

1881 kartka z Wiednia do Chrzanowa, na froncie stempel odbiorczy Chrzanowa.


20 PLN
Biete
25982

1882 karta pocztowa za 3 kop wysłana 6.VI z Warszawy do Berlina, znak opłaty skasowany datownikiem "ВАРШВА 4 ЭКСПЕД." odciśniętym dodatkowo poniżej; dobry stan zachowania.


Mi.P5
40 PLN
Biete
25983

1882 karta pocztowa za 3 kop datowana "18/4 82 Station Kowal", wysłana 6.4 do Włocławka, przesłana wagonem pocztowym nr.27 relacji Warszawa-Aleksandrów - kasownik POCZTOWY WAGON No.27 (ПОЧТОВЫЙ ВАГОН No.27) z wyróżnikiem "7", znak opłaty skasowany nieczytelnie odciśniętym datownikiem, datownik odbiorczy Włocławek na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.P5 
80 PLN
Biete
25984

1883 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim i polskim, wysłana 10/I ze Lwowa do Wiednia, datownik odbiorczy WIEN; zwraca uwagę wytłoczono nazwisko nadawcy "Dr KRATTER"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp4II
50 PLN
Biete
25985

1883 KRZESZOWICE, austriacki znaczek za 10 kr wydania z 1883 roku, skasowany polskim datownikiem w Krzeszowicach, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.47
40 PLN
Biete
25986

1883 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania (minimalne ślady podlepek na odwrocie).


Mi.U30C 
50 PLN
Biete
25987

1884 kompletny składany list z Liegnitz (legnica) do Niemiec opłacony dwoma znaczkami w tym jeden z międzypolem.


Mi.41
80 PLN
Biete
25988

1884 parka znaczków ze stemplem Bolkenheim (Bolków).


Mi.42
25 PLN
Biete
25989

1884 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop; bardzo dobry stan zachowania (minimalny ślady podlepek na odwrocie).


Mi.P6 
50 PLN
Biete
25990

1885 obwoluta listu z Brzeżan do Lwowa.


40 PLN
Biete
25991

1886 list z Krakowa do Francji, dwujęzyczny kasownik urzędu pocztowego Kraków Dworzec, na froncie stempel odbiorczy.


Mi.46
80 PLN
Biete
25992

1887 list z Krakowa do Francji, dwujęzyczny kasownik urzędu pocztowego Kraków Dworzec, na froncie stempel odbiorczy.


Mi.47
80 PLN
Biete
25993

1888 CZEMPIN, znaczek wydania Niemiec PFENNIG za 5 fenigów, luksusowo skasowany 13 2 jednoobrączkowym datownikiem w Czempinie, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.40
50 PLN
Biete
25994

1888 część z opłaconą odpowiedzią podwójnej karty pocztowej wysłana 6 października do Warszawy, słabo czytelny ambulansowy datownik nadawczy, na froncie okrągły godzinnik warszawski "6 ч. ВЕЧ." (godzina 6 wieczorem) i datownik odbiorczy z tego samego dnia, tekst na odwrocie pisany po hebrajsku; bardzo dobry stan zachowania; temat - JUDAICA.


Mi.P8F
50 PLN
Biete