Die Auktion endet am 08.07.2024

Aktuelle Auktion Feldpost im I Weltkrieg

26711

Fi.11
1 750 PLN
Biete
26712

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta, gwarancja Walocha.

Fi.12-5A
130 PLN
Biete
26713

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta, pięknie kasowana na wycinkach,

Fi.12-15A
Mi.12-15B
150 PLN
Biete
26714

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta czysta z pełną oryginalną gumą na jednej podlepce, gwarancja Gryżewski (2), Falkowski(1), gwarancja (1).

Fi.12-15A
Mi.12-15B
80 PLN
Biete
26715

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria ząbkowana (Fi.2200.-), kasowana na wycinkach, gwarancja Schmutz, Mikstein, Danowski.

Fi.12-15B
Mi.12-15A
2 200 PLN
Biete
26716

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczki II wydania na wycinkach, gwarancja Gryżewski.

Fi.12A, B
30 PLN
Biete
26717

Fi.13A, B
150 PLN
Biete
26718

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, znaczek za 35/1 kop. z podwójnym nadrukiem i z pełną oryginalną gumą (Fi.2500.-), sygnatura Rachmanow, podwójna gwarancja Petriuk BPP.

Fi.13A Np
Mi.13B
2 000 PLN
Biete
26719

Fi.13aA
25 PLN
Biete
26720

Fi.13aA
120 PLN
Biete
26721

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, czworoblok znaczka II wydania przedrukowego.

Fi.13b
100 PLN
Biete
26722

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek II wydania na wycinku, gwarancja Gryżewski.

Fi.14A
15 PLN
Biete
26723

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, pozioma parka ząbkowanych znaczków za 50 kop. z międzypolem pomiędzy znaczkami (Fi.400.-), piękny stan zachowania, gwarancja Miszczak.

Fi.14B
Mi.14A
360 PLN
Biete
26724

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, pionowa parka ząbkowanych znaczków za 50 kop. z międzypolem pomiędzy znaczkami (Fi.400.-), piękny stan zachowania, gwarancja Miszczak.

Fi.14B
Mi.14A
360 PLN
Biete
26725

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek II wydania, gwarancja.

Fi.14B
20 PLN
Biete
26726

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, parka znaczków stemplowanych II wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.15A
80 PLN
Biete
26727

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek II wydania na wycinku, gwarancja.

Fi.15B
800 PLN
Biete
26728

Fi.58, 64
600 PLN
Biete
26729

1918 przekaz paczkowy z Piotrkowa do Końska.

Fi.58, 67
500 PLN
Biete
26730

1918 poczta I Korpusu Polskiego gen. Dowbora - Muśnickiego, koperta grzecznościowo stemplowana złamana na dole, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Ck3II
180 PLN
Biete
26731

Fi.Cp2
200 PLN
Biete
26732

Fi.Cp2
300 PLN
Biete
26733

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, całostka wydania przedrukowego za 10/3 kop.

Fi.Cp2
250 PLN
Biete
26734

Fi.Cp4
180 PLN
Biete
26735

700 PLN
Biete
26736

100 PLN
Biete
26737

1918 Polski Korpus Posiłkowy - 2 pułk ułanów P.K.P., ilustrowany formularz (Kucharski K.87.), stopień rzadkości - 8 punktów, datowany 13.I w Kołomyi, wysłany 15.1 ze Stanisławowa do miejscowości Rąblów, stempel formacyjny z orłem "2 Pułk Ułanów/ 5 szwadron/ WOJSK POLSKICH" - nieopisany u Berka!!! rzadko spotykany walor w dobrym stanie zachowania.

500 PLN
Biete
26738

200 PLN
Biete
26739

1918 kartka wysłana prawdopodobnie od polskiego marynarza z austro-węgierskiego krążownika pancernego do rodziny we Lwowie, ciekawa kartka z wydrukowaną treścią bez możliwości dopisania czegokolwiek przez nadawcę.

60 PLN
Biete
26740

1918 sekretnik z dodatkową doklejoną wewnątrz kartką pisany po polsku, datowany 9.5 wysłany z niemieckiego posterunku na dworcu kolejowym w Poniewieżu do Poznania, bardzo ładnie odciśnięta w kolorze niebieskim okrągła pieczęć listowa "Bahnhof Poniewjesch", w adresie nadawcy podano Feldpost 216; walor w dobrym stanie zachowania.

100 PLN
Biete
26741

1918 kartka od żołnierza z austriackiej poczty polowej nr 3 z wydrukowaną przez armie treścią bez możliwości własnej korespondencji.

45 PLN
Biete
26742

80 PLN
Biete
26743

1918 kartka polowa nadana z Warszawy 27.11.18 do Krakowa, stempel "DOM OZDROWIEŃCÓW W.P. / w PUSTELNIKU".

200 PLN
Biete
26744

1918-22 książka autorstwa Janusza Manterysa "Poczty polowe 1918 - 1922", 212 stron, katalog i wycena wszystkich znanych stempli, ilustracje, wspaniałe opracowanie i wydanie.

190 PLN
Biete
26745

1918 kartka nadana z poczty etapowej w Chełmie do Austrii, kasownik z wyróżnikiem c.

25 PLN
Biete
26746

1918 kartka z niemieckiego obozu jenieckiego w Strzałkowie nadana 5.10.18 do Francji, stemple cenzury korespondencji obozu w Strzałkowie.

150 PLN
Biete
26747

1918 pociąg pomiarowy artylerii, kartka nadana z poczty polowej 284 27.2.18 do Zimnej Wody, stempel formacyjny "K. u. K. Artillerie Meßzug 511".

400 PLN
Biete
26748

1918 pociąg pomiarowy artylerii, kartka nadana z poczty polowej 548 16.3.18 do Zimnej Wody, stempel formacyjny "K. u. K. Artillerie Meßzug 511".

400 PLN
Biete
26749

1918 kartka z Warszawy do obozu jenieckiego dla oficerów w Nysie, stempelek cenzury obozu "Offiziergefangenenlager / Neisse /geprüft ____".

200 PLN
Biete
26750

1918 list nadany z poczty polowej nr 359 do Libiąża, stempel formacyjny "K.u.K. Infanterieregiment Nr. 30 / XXXVI Marsch - Kompanie".

160 PLN
Biete