Die Auktion endet am 08.07.2024

Aktuelle Auktion Feldpost im I Weltkrieg

26671

1917 kartka nadana z poczty etapowej w Skale do Wiednia, rzadki wysoko wyceniany stempel poczty etapowej w Skale.

1 000 PLN
Biete
26672

1917 kartka nadana z poczty etapowej w Chełmie do poczty polowej, stempel z wyróżnikiem d.

110 PLN
Biete
26673

1917 karta polowa wysłana 1.8.17 z 5. Szwadronu 2. Pułku Ułanów z Mińska Mazowieckiego do Białobrzegów, stempel formacyjny "2. Pułk Ułanów Polskich Legionów / 5 szwadron.".

160 PLN
Biete
26674

1917 KOMITET POMOCY DLA INTERNOWANYCH LEGIONISTÓW, bon na 1 koronę, złożony poziomo i pionowo, lekkie przebarwienia.

500 PLN
Biete
26675

1917 telegram z Warszawy nadany 2.03.17 do Sądu Polskiego Legionu w Lublinie, stempel kancelaryjny Sądu Polskiego Legionu z wpisaną datą 3.03.1917.

2 200 PLN
Biete
26676

1917 list wojskowy z Modlina na Morawy, stempel formacyjny "KOMENDA II BATALIONU / 1. PUŁKU PIECHOTY" z orłem legionowym, stempel cenzury.

100 PLN
Biete
26677

1917 kartka z poczty polowej nr 378 do Krakowa, stempel formacyjny "KANCELARYA RACHUNKOWA 2. PUŁKU LEGIONÓW POLSKICH" z orłem legionowym, widokówka z Warszawy - gmach Politechniki.

150 PLN
Biete
26678

1917 kartka z poczty polowej nr 378 do Sambora, stempel formacyjny "Kompanja Techniczna * przy Komendzie Legionów Polskich*", widokówka Warszawa.

150 PLN
Biete
26679

1917 Legiony Polskie - zwolniony od opłaty (PORTOMENTES-LEVELEZO-LAP) formularz węgierskiej poczty polowej, wysłany 4.VII za pośrednictwem urzędu Budapeszt 4 do Centralnego Urzędu Ewidencyjnego Departamentu Wojskowego NKN w Piotrkowie, dwuwierszowa pieczęć formacyjna: "Personalsammelstelle für POLNISCHE LEGIONÄRE in BUDAPEST" (Berek P254), dodatkowo stempelek "Portofrei Dienstsache", a na odwrocie pieczęć wpływu Departamentu; przesyłki legionowe z Węgier należą do bardzo rzadko spotykanych; bardzo dobry stan zachowania.

300 PLN
Biete
26680

600 PLN
Biete
26681

1918 znaczek dla obszaru okupowanego przez X Armię, gwarancja.

300 PLN
Biete
26682

600 PLN
Biete
26683

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek opłaty stemplowej rzadki o nominale 0,05 Rubla.

80 PLN
Biete
26684

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek I wydania, gwarancja.

120 PLN
Biete
26685

1918 poczta lokalna na obszarze okupowanym przez X Armię, seria stemplowanych znaczków opłaty, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2
1 500 PLN
Biete
26686

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, kasowana seria w ładnym stanie (Fi.5300.-), częściowo na wycinkach, gwarancja Włodarski, Schmutz, Mikstein i Krawczyk, 10/7 kop. kasowany przez kreślenie Jungjohann BPP, Schmutz, Rachmanow i trzy ostatnie - w tym piękny wycinek z ciętym za 70 kop., Schmutz.

Fi.1-11
4 500 PLN
Biete
26687

1918 znaczek dla obszaru okupowanego przez X Armię, gwarancja Schmutz.

Fi. 2
1 200 PLN
Biete
26688

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek opłaty stemplowej o nominale 0,10 Rubla.

40 PLN
Biete
26689

70 PLN
Biete
26690

1918 poczta I Korpusu Polskiego gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek I wydania, gwarancja.

500 PLN
Biete
26691

1918 poczta lokalna na obszarze okupowanym przez X Armię, znaczek doręczeniowy za 40 Pfennigów, bardzo rzadki znaczek w doskonałym stanie zachowania, gwarancja Mikulski.

5 000 PLN
Biete
26692

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek I wydania na wycinku, gwarancja.

80 PLN
Biete
26693

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek opłaty stemplowej o nominale 0,15 Rubla.

40 PLN
Biete
26694

1918 poczta I Korpusu Polskiego gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek I wydania, gwarancja Gryżewski.

200 PLN
Biete
26695

1918 prowizoryczne wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, gwarancja Sztaba.

250 PLN
Biete
26696

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - marginesowy znaczek opłaty stemplowej za 0,50 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki, przy marginesie kilka zgięć i nie do końca położone gumowanie.

150 PLN
Biete
26697

Fi.5, 6
300 PLN
Biete
26698

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe; narożny sześcioblok znaczków za 15 kop. (Fi.660.-), dodatkowo prawy górny z błędem na poz.90 "uszkodzone l w Pol.", a lewy dolny z błędem na poz.98 "uszkodzone o w Pol.", zachowany w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

800 PLN
Biete
26699

300 PLN
Biete
26700

50 PLN
Biete
26701

1918 poczta I Korpusu Polskiego gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek I wydania, gwarancja Walocha.

110 PLN
Biete
26702

1918 Polska Siła Zbrojna (Polnische Wehrmacht), widokówka przedstawiająca żołnierzy Wojska Polskiego wysłana 7.8 z Ostrowi do Łodzi, w adresie nadawcy podano: "Szkoła Podoficerska Wojsk Polskich w Ostrowie komp.1", pieczęć listowa "Unteroffzierschule Brief-Stempel", datownik nadawczy OSTROW (GOUV.LOMZA), słabo czytelna odbitka sześciokątnego stempelka doręczeniowego L.S.O.(ŁÓDZKA STRAŻ OGNIOWA) w kolorze czarnofioletowym z datą 8.3 (Fi.350.-); dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.6b
200 PLN
Biete
26703

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek opłaty stemplowej o nominale 1 Rubla.

100 PLN
Biete
26704

600 PLN
Biete
26705

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek opłaty stemplowej o nominale 3 Ruble.

150 PLN
Biete
26706

150 PLN
Biete
26707

1918 prowizoryczne wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, specjalna nalepka polecenia na wycinku z listu.

1 200 PLN
Biete
26708

1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, nadruk typ II, minimalny ślad po podlepce, gwarancja Krawczyk.

40 PLN
Biete
26709

1918 I Korpus Polski gen. Dowbór - Mościckiego, list polecony wysłany z Rohaczewa do Bobrujska ofrankopwany czterema znaczkami I wydania przedrukowego, unieważnione datownikiem "POCZTA POLOWA 2/ I POL. KORP. /- 19 6 18" w barwie czarnej z wyróżnikiem 2, zawyżona opłata pocztowa w wysokości 70 kop. zamiast 35.kop za list polecony, odręczny numer polecenia "N 406", fotoatest Drzewiecki.

2 100 PLN
Biete
26710

140 PLN
Biete