1918 POLSCY JEŃCY WE WŁOSZECH, formularz datowany "30./kwietnia 1918.", wysłany z włoskiego obozu dla jeńców z armii austro-węgierskiej znajdującego się na wyspie Asinara u północno-zachodniego wybrzeża Sardynii do wsi Zagórze koło Pilzna; treść pisana po polsku, cenzury; słabszy stan zachowania.