Die Auktion endet am 08.07.2024

Aktuelle Auktion Freie Stadt Danzig

36515

1935 Herb Gdańska w owalu, seria kasowana (Fi.270.-).

Fi.239-46
Mi.243-50
240 PLN
Biete
36516

1935 herb Gdańska w owalu, seria.

Fi.241-6
400 PLN
Biete
36517

1935 wydanie na przesyłki lotnicze, seria kasowana (Fi.150.-).

Fi.247-51
Mi.251-56
130 PLN
Biete
36518

1935 wydanie na przesyłki lotnicze, seria.

Fi.247-51
235 PLN
Biete
36519

1935 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, seria.

Fi.252-4
65 PLN
Biete
36520

Fi.252-54
Mi.256-58
20 PLN
Biete
36521

1935 polecony list urzędowy wysłany 14.3 z I Urzędu Stanu Cywilnego w Gdańsku do Senatu Wolnego Miasta za pośrednictwem urzędu Gdańsk 1, datownik z wyróżnikiem "*1n" z częściowo wyłamanym górnym mostkiem (Wolff 074.E), pieczęć nadawcy i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei durch Ablösung Freie Stadt Danzig/ Steueramt I Danzig"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

200 PLN
Biete
36522

1936 kartka z Neuteich (Nowy Staw koło Gdańska) do Grudziądza.

Fi.188
80 PLN
Biete
36523

1936 125-lecie kąpieliska morskiego Brzeźno, seria z odmianą koloru znaczka za 10 Pf, fragmenty delikatnej pierwszej podlepki (Fi.80.-); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.255ab-57
Mi.259ab-61
100 PLN
Biete
36524

1936 125-lecie kąpieliska morskiego Brzeźno (Fi.220.-), seria kasowana z oboma odmianami koloru znaczka za 10 Pf.

Fi.255ab-57
Mi.259ab-61
200 PLN
Biete
36525

1936 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (II), seria kasowana (Fi.260.-).

Fi.258-62
Mi.262-66
240 PLN
Biete
36526

1936 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (II), seria czysta (Fi.470.-).

Fi.258-62
Mi.262-66
440 PLN
Biete
36527

1936 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (II), seria czysta z delikatną pierwszą podlepką lub jej śladem.

Fi.258-62
Mi.262-66
100 PLN
Biete
36528

1936 wydanie dobroczynne z dopłatą na pomoc zimową, seria.

Fi.258-62
270 PLN
Biete
36529

1936 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (II), znaczek za 50+20 Pf. z błędem pasera - przesunięcie fazowe (Fi.320.-), bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.262 B1
Mi.266
300 PLN
Biete
36530

1937 miejscowy list z Gdańska, wirnik okolicznościowy wystawy filatelistycznej Daposta.

Fi.235
60 PLN
Biete
36531

1937 Gdański Związek Przeciwlotniczy, seria.

Fi.263-4
35 PLN
Biete
36532

1937 wydanie obiegowe.

Fi.265
100 PLN
Biete
36533

1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA, uszkodzony blok sprzedawany jako znaczek z bloku będący w idealnym stanie.

Fi.267a
60 PLN
Biete
36534

1937 "BENUTZT DIE LUFTPOST!" (korzystaj z poczty lotniczej!) Danzig 5, kasownik okolicznościowy na liście przesłanym 10.11 w obszarze Wolnego Miasta Gdańska; dobry stan zachowania; temat - LOTNICTWO.

Fi.268
Mi.272
40 PLN
Biete
36535

1937 wydanie obiegowe.

Fi.268
65 PLN
Biete
36536

1937 wydanie obiegowe.

Fi.269
40 PLN
Biete
36537

1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, znaczki z bloku w formie tzw. małego bloczka, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.272-73 (bl.3)
Mi.274-75X
350 PLN
Biete
36538

1937 wydanie z dopłata na Pomoc Zimową, seria.

Fi.274-8
230 PLN
Biete
36539

1937 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (III), seria kasowana (Fi.275.-).

Fi.274-78
Mi.276-80
250 PLN
Biete
36540

1937 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (III), seria czysta ze śladami lub delikatną podlepką.

Fi.274-78
Mi.276-80
80 PLN
Biete
36541

1937 całostka wykonana na zlecenie komitetu organizacyjnego Wystawy Filatelistycznej DAPOSTA 1937.

Fi.Cpp4/I
200 PLN
Biete
36542

1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA 1937 komplet 4 bloków (odmiany kolorów) z kasownikami okolicznościowymi; bardzo dobry stan zachowania (Fi.720.-).

Fi.bl.1-2a, b
660 PLN
Biete
36543

1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA 1937, komplet czterech bloków w ciemnych i jasnych odmianach kolorów (Fi.1000.-); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.1-2a, b
900 PLN
Biete
36544

1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, blok ostemplowany kasownikiem okolicznościowym 28.11 w pierwszym dniu obiegu; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.3
300 PLN
Biete
36545

1937 Gdańska Wystawa Gospodarcza, blok.

Fi.bl.3
600 PLN
Biete
36546

1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, blok czysty z błędem, w znaczku za 25 (+25) Pf. "uszkodzona prawa ramka", blok zachowany w pięknym stanie.

Fi.bl.3 B1
Mi.Bl.3 PF I
700 PLN
Biete
36547

Fi.279-81
Mi.281-83
100 PLN
Biete
36548

1938 150. rocznica urodzin Artura Schopenhauera, seria znaczków kasowanych (Fi.55.-).

Fi.279-81
Mi.281-83
40 PLN
Biete
36549

1938 150. rocznica urodzin Artura Schopenhauera, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania (Fi.85.-).

Fi.279-81
Mi.281-83
70 PLN
Biete
36550

1938 wydanie na przesyłki lotnicze, seria.

Fi.282-5
180 PLN
Biete
36551

1938 wydanie obiegowe, czworoblok.

Fi.286
20 PLN
Biete
36552

Fi.286-94
3 000 PLN
Biete
36553

Fi.286-94 (294B1)
2 000 PLN
Biete
36554

1938-39 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", nowy nakład na papierze ze znakiem wodnym "swastyka", seria podstawowa + znaczki do automatów, kasowane (Fi.1630.-).

Fi.286-94, 287-89xR
Mi.289-97, 290-92D
1 500 PLN
Biete