Die Auktion endet am 08.07.2024

Aktuelle Auktion Freie Stadt Danzig

36395

1923 ekspresowy list polecony z Sopotu do Wiednia.

Fi.151, 156
360 PLN
Biete
36396

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.152
20 PLN
Biete
36397

1923 wydanie przedrukowe, czworoblok z abklaczem.

Fi.152
150 PLN
Biete
36398

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z obiegu pocztowego, mini fotoatest Gruber.

Fi.152
450 PLN
Biete
36399

1923 wydanie przedrukowe w starej walucie, seria czysta w ładnym stanie.

Fi.152-62
Mi.158-68
180 PLN
Biete
36400

1923 wydanie przedrukowe, seria.

Fi.152-62
160 PLN
Biete
36401

1923 wydanie przedrukowe, unikalny dwudziestoblok z pełnym nadrukiem na znaczkach z częściowo startym rysunkiem, trzy błędy: na poz.95 "uszkodzone 0 w 100", na poz.99 "uszkodzone 1 w 100" i na poz.100 "uszkodzona dolna belka" - gwarancja i opis błędu Schmutz.

Fi.153
Mi.159
800 PLN
Biete
36402

1923 wydanie przedrukowe, pięć znaczków ostemplowanych grzecznościowo 1.10 na kopercie datownikiem DANZIG LANGFUHR z wyróżnikiem "f", bardzo dobry stan zachowania.

Fi.155, 158-61
Mi.161, 164-67
50 PLN
Biete
36403

1923 list firmowy z Gdańska do Berlina.

Fi.159
50 PLN
Biete
36404

1923 wydanie przedrukowe, marginesowy czworoblok znaczka za 2 mln./10000 Mk. z ukośnym nadrukiem nowej wartości, prawy dolny z błędem na znaczku podstawowym z poz.94 "uszkodzona dolna ramka", podobne błędy na znaczkach podstawowych wyceniane od 100 do 140 euro, gwarancja i opis błędu Schmutz.

Fi.159 B
Mi.165
300 PLN
Biete
36405

Fi.160 B
Mi.166
250 PLN
Biete
36406

1923 wydanie przedrukowe, parka znaczków z silnym abklaczem.

Fi.165
50 PLN
Biete
36407

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, oryginalnie kasowany znaczek za 250.000 Mk (Mi.480 euro, Fi.300.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.171
Mi.177
400 PLN
Biete
36408

Fi.171-74
Mi.177-80
120 PLN
Biete
36409

Fi.172
50 PLN
Biete
36410

Fi.173 B
Mi.179
40 PLN
Biete
36411

Fi.173 B
Mi.179
40 PLN
Biete
36412

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek z nadrukiem 5 Millionen na znaczku podstawowym za 10.000 zamiast za 100.000 Mk. (Mi.170 euro), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.174 B1
Mi.180 F I
340 PLN
Biete
36413

1923 kartka z Niemiec do Gdańska, brakująca opłata pobrana od adresata znaczkiem opłaty użytym jako znaczek dopłaty.

Fi.176
400 PLN
Biete
36414

Fi.177
400 PLN
Biete
36415

1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, znaczek za 2 Guld /1 000 000 Mk oryginalnie skasowany stemplem korkowym w urzędzie Danzig 5 (Wolff 13); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.184
Mi.190
200 PLN
Biete
36416

Fi.186B1
750 PLN
Biete
36417

1923 znaczek dopłaty.

Fi.D21S
10 PLN
Biete
36418

1923 wycinek przekazu paczkowego z Niemiec do Gdańska, opłaty doręczeniowe pobrane dwoma znaczkami dopłaty WMG, na odwrocie gwarancja Soecknick.

Fi.D21S, D25S
Mi.D21, D25 Wz.3X,
1 300 PLN
Biete
36419

1923 Herb Gdańska bez nazwy kraju, znaczek dopłaty za 100 Mk z błędem "duża kropa w cyfrze 1", gwarancja i opis.

Fi.D24S
Mi.P24X
80 PLN
Biete
36420

1923 znaczek dopłaty.

Fi.D25S
10 PLN
Biete
36421

1923 znaczek dopłaty z abklaczem.

Fi.D27
15 PLN
Biete
36422

Fi.D30-39
Mi.P30-39
280 PLN
Biete
36423

1923-27 znaczki dopłaty, wydanie w nowej walucie, oryginalnie kasowany znaczek za 40 Pf. z rzadkim błędem na poz.71 "krótkie I w EINZUZIEHEN"", poza lekkim rozmyciem farby w narożniku w bardzo ładnym stanie zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.D35 B8
Mi.P34 PF
400 PLN
Biete
36424

1923-27 znaczki dopłaty, wydanie w nowej walucie, oryginalnie kasowany znaczek za 50 Pf. o lekko przesuniętym rysunku z błędem "przerwana opaska pod koroną i cieńsze połączenie lewego ramienia górnego krzyża" (Fi.380.-), ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.D36 B5
Mi.P35 PFVII
320 PLN
Biete
36425

1923-27 znaczki dopłaty, wydanie w nowej walucie, oryginalnie kasowany znaczek za 60 Pf. z końcowej fazy druku - elementy rysunku rozbite, dużo grubsze niż zwykle, dodatkowo błąd "wcięcie i pękniecie cyfry 6 i rozbicie lewej strony cyfry 0", ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.D37 B
Mi.P36
300 PLN
Biete
36426

Fi.P27
Mi.D27
70 PLN
Biete
36427

Fi.P27
Mi.D27
150 PLN
Biete
36428

1923 list urzędowy z magistratu w Gdańsku do Niemiec.

Fi.U24, U26
400 PLN
Biete
36429

1923 wydanie przedrukowe, czworoblok nadrukiem przesuniętym.

Fi.U38
30 PLN
Biete
36430

1923 korespondencja nadchodząca do Gdańska aż do 1923 roku podlegała cenzurze, dotyczyło to zwłaszcza przesyłek poleconych i wartościowych, list polecony do Gdańska wysłany 21.3 z Lübbenau, trzy różne stempelki cenzury gdańskiej odciśnięte kilkakrotnie nr: 48, 73, 83; na odwrocie zalepka cenzury niemieckiej i kasownik odbiorczy; całość w dobrym stanie zachowania z minimalnymi barwnymi zaciekami.

Mi.219, 230
120 PLN
Biete
36431

1923 korespondencja nadchodząca do Gdańska aż do 1923 roku podlegała cenzurze, dotyczyło to zwłaszcza przesyłek poleconych i wartościowych, list polecony do Gdańska wysłany 6.4 z Dortmundu, cztery różne stempelki cenzury gdańskiej odciśnięte kilkakrotnie nr: 72, 73 (w owalnej i kwadratowej ramce), 86; na odwrocie zalepka cenzury niemieckiej i kasownik odbiorczy; całość w dobrym stanie zachowania z minimalnymi barwnymi zaciekami.

Mi.232, 268
120 PLN
Biete
36432

1924 list miejscowy z Gdańska.

Fi.47, 49
30 PLN
Biete
36433

1924 list lotniczy z Gdańska do Londynu, rzadkie na korespondencji znaczki wydania na przesyłki lotnicze.

Fi.71, 72, 196, 197
500 PLN
Biete
36434

1924 list (druki) z Oliva (Oliwy) do Saksonii.

Fi.187
40 PLN
Biete