Die Auktion endet am 08.07.2024

Aktuelle Auktion Freie Stadt Danzig

36435

Fi.187-95, 187-88R
Mi.193-201, 193-94D
90 PLN
Biete
36436

1924 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczki z automatu za 5 fen - pasek pionowy pięciu sztuk skasowany 4.9.1938 w Sopocie, rzadko spotykany w wielokrotnościach, bardzo dobry stan zachowania (pasek zgięty na perforacji między 3 i 4 znaczkiem).

Fi.187R
Mi.193D
240 PLN
Biete
36437

1924 wydanie obiegowe, znaczek z ząbkowaniem do automatu, złamany narożnik.

Fi.187R
20 PLN
Biete
36438

1924 kartka z Gdańska do Niemiec.

Fi.190
120 PLN
Biete
36439

1924 wydanie na przesyłki lotnicze, kasowany znaczek za 10 Pf. z błędem na poz.59 "czworokątny wyłom w pierwszej wieży" (Fi.800.-), gwarancja i oznaczenie.

Fi.196 B1
Mi.202 PFI
800 PLN
Biete
36440

1924 wydanie lotnicze, seria stemplowana.

Fi.196-200
140 PLN
Biete
36441

1924 Wydanie VI na przesyłki lotnicze, kasowany znaczek za 2½ Guld ze znacznie szerszym dodatnim zębem wyrównawczym po prawej stronie; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.200 B2
Mi.206B
400 PLN
Biete
36442

Fi.200B2
400 PLN
Biete
36443

1924 widoki Gdańska i okolicy (I), czysta seria z pełną oryginalną gumą (Fi.2300.-) w ładnym stanie.

Fi.201-05
Mi.207-11
2 200 PLN
Biete
36444

1924 Widoki Gdańska i okolicy (I), znaczek za 2 Guld skasowany stemplem korkowym w urzędzie Danzig Langfuhr - Gdańsk Wrzeszcz (Wolff 63); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.202
Mi.208
600 PLN
Biete
36445

1924 Herb Gdańska w owalu, kasowany znaczek za 15 fen z błędem na poz.11 "nosek lewej cyfry 1 przedłużony ku dołowi i pęknięta u dołu litera D w Danzig" (Mi.120 euro), zwraca uwagę znaczne uszkodzenie ramki tarczy herbowej powyżej liter Da w Danzig, dodatkowo silne przesunięcie perforacji, datownik Sopotu z 2.7.27 w; gwarancja Krawczyk.

Fi.208 B1
Mi.214I
150 PLN
Biete
36446

1924 całostka wydania w nowej walucie.

Fi.Cp27
120 PLN
Biete
36447

1924 wydanie w nowej walucie, podwójna całostka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp28
220 PLN
Biete
36448

1924 Wydanie przedrukowe - urzędowy znaczek za 50 Pf. z błędem nadruku tzw."gwóźdź pomiędzy literami D i M", gwarancja i opis.

Fi.U6 B
Mi.D6
50 PLN
Biete
36449

1924 Wydanie przedrukowe - Dienstmarke, najrzadszy w serii kasowany znaczek za 35 Pf. w kolorze ultramarynowym (Fi.240.-), gwarancja Schmutz, dodatkowo wszystkie pozostałe znaczki w serii oprócz jednego (Fi.460.-), gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.U41-50
Mi.D41-50
660 PLN
Biete
36450

1924 Wydanie przedrukowe - Dienstmarke, czysty znaczek za 20 Pf. z przesuniętym środkiem, lekki ślad podlepki, gwarancja i opis.

Fi.U45
Mi.D45
80 PLN
Biete
36451

1925 znaczek unieważniony stemplem korkowym.

Fi.206a
80 PLN
Biete
36452

1925-32 widoki Gdańska i okolicy (II), znaczki za 1 i 2 Guld skasowane stemplami korkowymi w urzędzie Danzig Langfuhr - Gdańsk Wrzeszcz (Wolff 86); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.206a, 207
Mi.212a, 213
350 PLN
Biete
36453

1925-32 widoki Gdańska i okolicy (II), 1 Guld czerwonopomarańczowy z błędem na poz.42 "dodatkowa pionowa kreska w O oraz ukośne z cieniem i w Oliva"; kasowane (Fi.360.-); bardo dobry stan zachowania, gwarancja.

Fi.206b B1
Mi.212b PF I
360 PLN
Biete
36454

1925 znaczek unieważniony stemplem korkowym, gwarancja Ochsner.

Fi.207
80 PLN
Biete
36455

Fi.Cp28
160 PLN
Biete
36456

1925 całostka wydania przedrukowego.

Fi.Cp28
120 PLN
Biete
36457

1925 wydanie przedrukowe, podwójna całostka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp29
240 PLN
Biete
36458

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, usterka karty podstawowej (części A) uszkodzone lewy i prawy narożne górne ornamenty obramowania i przerwana pionowa linia; karta w rzeczywistości prezentuje się korzystniej jasne smugi są praktycznie niewidoczne, karta na łączeniu delikatnie naderwana (karta bez błędów Fi.300.-) - UWAGA: w najnowszym wydaniu katalogu pod numerem Cp29.

Fi.Cp30
180 PLN
Biete
36459

Fi.Cp31I-32
3 500 PLN
Biete
36460

Fi.Cp32
160 PLN
Biete
36461

1925 herb Gdańska na tarczy w owalu.

Fi.Cp34I
120 PLN
Biete
36462

1927 ekspresowy pobraniowy lotniczy list polecony z Gdańska do Niemiec, na odwrocie stemple odbiorcze, piękny obieg pocztowy z rzadką pojedynczą frankaturą znaczka za 2½ Guldenów.

Fi.200
500 PLN
Biete
36463

1927 list lotniczy z Gdańska do Berlina.

Fi.208
40 PLN
Biete
36464

1927 wydanie obiegowe.

Fi.210
25 PLN
Biete
36465

1928 kartka z pokładu niemieckiego statku pasażerskiego (Auf hoher See) M/S Hansestadt Danzig do Niemiec, kartka nadana w urzędzie pocztowym w Zoppot (Sopot), widokówka z zdjęciem statku.

Fi.188
120 PLN
Biete
36466

1928 ekspresowy lotniczy list polecony z Gdańska do Szwajcarii, stempel "Mit Flugpost befördert. / Zweigtflugtpostamt / Berlin Zentralflughafen.", na odwrocie stempel odbiorcze, przesyłka nie doręczona zwrócona do nadawcy.

Fi.196, 199
800 PLN
Biete
36467

1928 całostka wydania ilustrowanego z obiegu pocztowego, ilustracja nr 3.

Fi.Cp45
160 PLN
Biete
36468

1929 list ekspresowy nadany w niemieckim ambulansie pocztowym nr Z.-114 na trasie Danzig - Marienburg (Gdańsk - malbork) do Niemiec.

Fi.188, 196, 197,210
250 PLN
Biete
36469

1929 lotniczy list polecony z Gdańska 5 do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy. Rzadki stempel pomocniczy "Flugbeforderung unterblieben. Postamt 5 Danzig (Bhf.)"

Fi.196, 198
300 PLN
Biete
36470

1929-37 zestaw serii widokowych, czyste na podlepkach.

Fi.211-3, 252-62, 274-8
Mi.217-9, 256-66, 276-80
240 PLN
Biete
36471

1929 wydanie z okazji Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej w Gdańsku, karton piaskowym; dobry stan zachowania (lewy górny narożnik nadgięty - nie złamany), czysta (Fi.250.-).

Fi.Cp46
200 PLN
Biete
36472

1929 całostka wydania z okazji Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej w Gdańsku.

Fi.Cp46
200 PLN
Biete
36473

1929 całostka z okazji Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej w Gdańsku.

Fi.Cp46
200 PLN
Biete
36474

1930 "Als Reiseziel erwähl sich jeder Danzig und seine Ostseebäder" (Jako swój cel podroży zawsze wybieraj Gdańsk i kurorty bałtyckie) Danzig 5, stempel propagandowy na znaczku za 10 fen wydania obiegowego "Herb Gdańska w owalu" - frankatura pojedyncza, nastrojowa widokówka litograficzna wysłana 15 7 30 do Sopotu; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.188
Mi.194
50 PLN
Biete