Die Auktion endet am 08.07.2024

Aktuelle Auktion Volksrepublik Polen 1944-1952

31873

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z mocno przesuniętym w prawo nadrukiem z poz.88 (Fi.312,50), przesunięcia nadruków w poziomie są dużo rzadsze niż w pionie, gwarancja i oznaczenie Krawczyk.

Fi.348a MK
Mi.390IXa
250 PLN
Biete
31874

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z odwróconym nadrukiem poz.36/65 (Fi.5000.-), z błędem na znaczku podstawowym z III walca z poz.65 "skośne kreski w prawo do góry od liter L K i A" (usterki Fi.+50%), istnieje tylko jeden taki egzemplarz, podwójna gwarancja i opis Gryżewski.

Fi.348a No B
Mi.390IXa
6 000 PLN
Biete
31875

1945 wyzwolenie miast, znaczek z podwójnym nadrukiem, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Krawczyk.

Fi.348aNp
Mi.390bIXDD
3 800 PLN
Biete
31876

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, dwa znaczki za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym, oba z lekko przesuniętym nadrukiem, pierwszy w lewo, drugi w prawo, ledwie widoczne ślady po podlepkach, gwarancja Schmutz.

Fi.348b
Mi.390IXb
300 PLN
Biete
31877

1945 wyzwolenie miast "Pomidorowa Warszawa", unikalna kartka polecona z Rawy Mazowieckiej nadana 30.4.45 do Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie, opłacona znaczkiem 348b w kolorze brązowoczerwonym, poniemiecka erka, stempel cenzury wojskowej nr 1505, oryginalna, użytkowa korespondencja z tą odmianą znaczka jest praktycznie niespotykana, zaklejone dziurki po archiwizacji w tym z reperacją w górnej części znaczka, gwarancja Krawczyk, na życzenie Fotoatest.

Fi.348b
Mi.390IXb
3 000 PLN
Biete
31878

1945 wyzwolenie miast, komplet 50-ciu znaczków obejmujący wszystkie nadruki formy przedrukowej znaczka "Warszawa" w barwie brązowoczerwonej, górna i dolna część arkusza uzupełniająca całą formę przedrukową, bardzo dobry stan zachowania, wszystkie katalogowe błędy formy.

Fi.348b
Mi.390IXb
15 000 PLN
Biete
31879

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, obie odmiany znaczka za 3 zł/25 gr: brązowoczerwona - najrzadsza odmiana formy znaczka podstawowego IA (poz.51) bez listwy ochronnej na marginesie i czerwona, na liście poleconym II klasy (opłata nieco za wysoka 6 zamiast 5 zł) wysłanym 25.III z Łodzi do Warszawy, znaczki unieważnione datownikiem ŁÓDŹ 1 z wyróżnikiem "2a"; prowizoryczny stempelek polecenia; na odwrocie stempelek cenzury wojskowej 1010 z parafką cenzora; całość w dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.348b, 348a
Mi.390IXb, 390IXa
3 500 PLN
Biete
31880

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z mocno przesuniętym w prawo nadrukiem i znaczącym błędem na znaczku podstawowym II Formy z poz.4 "uszkodzone A w POLSKA"", gwarancja i opis Trokenheim, Schmutz.

Fi.348b B
Mi.390IXb
700 PLN
Biete
31881

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym, z błędem na znaczku podstawowym z I formy na poz.23 "kreska drugiego prawego skrzydła dwa razy przerwana", gwarancja Walisch.

Fi.348b B
Mi.390IXb
600 PLN
Biete
31882

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z lekko przesuniętym w prawo nadrukiem i błędem z poz.15 "w cyfrze 1 brak noska" (Fi.900.-), sygnowany Kronenberg, gwarancja Wiatrowski.

Fi.348b B2
Mi.390IXb
750 PLN
Biete
31883

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, narożny dwunastoblok znaczków za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym ze znacznie przesuniętym w poziomie nadrukiem na znaczku podstawowym z II formy typograficznej, na znaczku z poz.28/78 dwa błędy - katalogowany błąd nadruku "cyfra 4 uszkodzona z lewej" i niekatalogowany na znaczku podstawowym "wcięcie w literze C", na znaczku z poz.29/79 też dwa błędy - katalogowany błąd nadruku "pierwsza litera a uszkodzona u góry" i niekatalogowany na znaczku podstawowym "wcięcie w literze P w POLSKA", a na znaczku z poz.47/97 katalogowany błąd nadruku "uszkodzona u góry z w zł", skośne zgięcie przecina 5 zwykłych znaczków i nie są one uwzględniane w cenie wywoławczej (błędy na znaczkach podstawowych i przesunięcie nadruków też jakby gratis!), pozostałe siedem znaczków (Fi.6090.-), gwarancja i opis Berbeka.

Fi.348b B4, B6 i B10
Mi.390IXb
5 500 PLN
Biete
31884

1945 wyzwolenie miast, znaczek w barwie brązowoczerwonej z błędem "ścięta litera z", gwarancja i oznaczenie.

Fi.348b B6
Mi.390IXb
900 PLN
Biete
31885

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowy znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z trzema błędami na poz.10 "litera W mocno ścięta z lewej", "trzecia litera a bez ogonka" i katalogowanym "zalana cyfra 4", gwarancja z oznaczeniem pozycji Mikulski.

Fi.348b B9
Mi.390IXb
1 000 PLN
Biete
31886

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast NOMINAŁ NA DOLE I BEZ NOMINAŁU, unikalny pasek sześciu znaczków za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym, z lekko skośnym przesuniętym w pionie nadrukiem - tak że nominał - 3 zł - znajduje się na dole znaczka powyżej; w wyniku tego mamy: jeden znaczek z nominałami na marginesie i drugim nasuniętym z dolnego znaczka (Fi. w tej postaci niekatalogowany, sam znaczek MK3 2500.-), dwa kolejne znaczki z nominałami nan dole (Fi.MK3 po 2500.-), a niżej trzy różne znaczki - jeden z nominałem na dole MK3, drugi bez nominału MK5, a trzeci z nominałem na górze (w tej postaci niekatalogowane, sama górna parka Fi.18500.-), nie wiadomo czy istnieje inny egzemplarz takiego waloru, gwarancja Mikstein (3), Perzyński (6).

Fi.348b MK3+MK5
Mi.390IXb
32 000 PLN
Biete
31887

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędami znaczka podstawowego.

Fi.349
Mi.390II
30 PLN
Biete
31888

1945 wyzwolenie miast, list polecony z Katowic do Krakowa, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 810 i stempel odbiorczy.

Fi.349
Mi.390II
800 PLN
Biete
31889

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 82, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.349
Mi.390II
15 PLN
Biete
31890

1945 "Kraków" - wyzwolenie dziesięciu miast, czworoblok znaczków za 3 zł/25 gr, lewy górny z błędem na poz.13 "uszkodzona cyfra 4", prawy dolny z trzema błędami na poz 24: "wygięta górna część litery z", "ścięty nosek cyfry 1" - oba katalogowane jako B3 tylko na znaczku "Kraków", dodatkowo rzadko spotykany "uszkodzona cyfra 4"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.349 B3
Mi.390VI
300 PLN
Biete
31891

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "uszkodzone z i o", gwarancja i opis Walocha.

Fi.349 B7
Mi.390II
80 PLN
Biete
31892

Fi.349 B12
Mi.390II
70 PLN
Biete
31893

Fi.349 B12
Mi.390II
60 PLN
Biete
31894

1945 "Częstochowa" - wyzwolenie dziesięciu miast, narożna parka znaczków za 3 zł./25 gr., prawy z błędem na poz.10 "zalana cyfra 5", gwarancja oznaczenie walca (III), pozycji i opis błędu Walocha.

Fi.349 _349 B
Mi.390II
120 PLN
Biete
31895

1945 wyzwolenia miast, znaczek z poz. 15 z błędem "brak noska cyfry 1", gwarancja i opis Walocha.

Fi.349B2
Mi.390II
80 PLN
Biete
31896

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 8 z błędem "węższe z", gwarancja i opis Walocha.

Fi.349B9
Mi.390II
80 PLN
Biete
31897

1945 wyzwolenia miast, znaczek z poz. 8 z błędem "węższa litera z", gwarancja i opis Walocha.

Fi.349B9
Mi.390II
80 PLN
Biete
31898

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 64 z błędem "ścięta litera a", gwarancja i opis Walocha.

Fi.349B10
Mi.390II
80 PLN
Biete
31899

1945 wyzwolenie miast, czworoblok znaczków z poz. 59/70, znaczek z poz. 70 z błędem "zalane 5", wtórna szczątkowa odbitka obrazku znaczka, gwarancja i opis Walocha.

Fi.349B11
Mi.390II
150 PLN
Biete
31900

1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z poz. 79-80, prawy znaczek z błędem "zalana cyfra 5", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.349B11
Mi.390II
90 PLN
Biete
31901

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 70 z błędem "zalana cyfra 5", gwarancja i opis Walocha.

Fi.349B11
Mi.390II
80 PLN
Biete
31902

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 83 z błędem "odmienna litera ę", gwarancja i opis Walocha.

Fi.349B12
Mi.390II
80 PLN
Biete
31903

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 83 z błędem "odmienna litera ę", ślad po podlepce, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.349B12
Mi.390II
30 PLN
Biete
31904

1945 wyzwolenie miast, list polecony wysłany 13.06.45 z Lublina 2 do Bydgoszczy, znaczek z błędem "ścięta litera z i pogrubione o", prowizoryczny datownik nadawczy i znak polecenia, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 1477 i stempel odbiorczy, prawa strona koperty przycięta przy otwieraniu listu wraz z ząbkami znaczka.

Fi.349B14
Mi.390II
420 PLN
Biete
31905

1945 wyzwolenie miast, parka z poz. 49-50, lewy znaczek z błędem "ścięta litera z i pogrubiona litera o", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.349B14
Mi.390II
80 PLN
Biete
31906

1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem - nominał częściowo na górze i na dole, gwarancja Falkowski.

Fi.350
Mi.390VI
55 PLN
Biete
31907

1945 wyzwolenie miast - Kraków, fragment listu poleconego z Bydgoszczy 20.4.45 do Częstochowy, stempel cenzury wojskowej nr 1524, koperta rozcięta, przycięta i podklejona do ekspozycji.

Fi.350
Mi.390VI
180 PLN
Biete
31908

1945 wyzwolenie miast, znaczek z abklaczem nadruku na stronie gumowanej.

Fi.350
Mi.390VI
50 PLN
Biete
31909

Fi.350
Mi.390VI
150 PLN
Biete
31910

1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem przesuniętym, gwarancja Petriuk.

Fi.350
Mi.390VI
35 PLN
Biete
31911

1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem przesuniętym, gwarancja Wysocki.

Fi.350
Mi.390VI
50 PLN
Biete
31912

1945 wyzwolenie miast, pasek znaczków z nadrukiem przesuniętym w prawo przechodzącym na sąsiedni znaczek, lewy margines częściowo obcięty, normalnie obrywany do przedruku.

Fi.350
Mi.390VI
120 PLN
Biete