Die Auktion endet am 08.07.2024

Aktuelle Auktion Volksrepublik Polen 1944-1952

31793

1944 P.K.W.N., znaczek z poz. 61 z nadrukiem przesuniętym w poziomie, gwarancja i opis Walocha.

Fi.345
Mi.387
40 PLN
Biete
31794

1944 P.K.W.N., czworoblok z lekko przesuniętym w prawo nadrukiem - kropka po "N" już w linii ząbkowania pionowego.

Fi.345
Mi.387
60 PLN
Biete
31795

1944 P.K.W.N., znaczek z poz. 56 z przesuniętym nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.345
Mi.387
160 PLN
Biete
31796

Fi.345
25 PLN
Biete
31797

1944 P.K.W.N., odbitka kontrolna, nadruk z poz. 45 z błędem "uszkodzona druga cyfra 4", lekko pozaginany papier, gwarancja eksperta PZF i oznaczenie błędu.

Fi.345
200 PLN
Biete
31798

1944 P.K.W.N., sześcioblok z poz. 6/18, znaczek z poz. 17 z błędem "uszkodzona cyfra 9", gwarancja i opis Walocha.

Fi.345 B3
Mi.387
100 PLN
Biete
31799

1944 P.K.W.N., czworoblok znaczków za 2 zł./25 gr. z lekko obróconym nadrukiem i trzema błędami, na poz.19/69 i 2979 lewe kreski wyraźnie cieńsze niż prawe - to cecha znaczków z 4 i 9 szeregu, a na poz.20/70 katalogowany błąd "ukośna kreska drugiej cyfry 4 przerwana, gwarancja.

Fi.345 B4
Mi.387
150 PLN
Biete
31800

1944 P.K.W.N., znaczek z poz. 70 z błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja i opis Walocha.

Fi.345 B4
Mi.387
30 PLN
Biete
31801

1944 P.K.W.N., znaczek za 2 zł./25 gr. poz.22 ze znacznie przesuniętym w górę nadrukiem - cały nowy nominał na dole znaczka, gwarancja i opis walca (III) i pozycji każdego fragmentu nadruku Walocha.

Fi.345 MK
Mi.387
240 PLN
Biete
31802

1944 P.K.W.N., kartka polecona z Łodzi nadana 13.03.45 do Głowna k. Łowicza, stempel cenzury wojskowej nr 860.

Fi.345, 358, Cp91
Mi.387, 391
1 100 PLN
Biete
31803

1944 P.K.W.N., kartka polecona wysłana 3.02.45 z Rozwadowa n. Sanem do Chełma, kartka zwrócona do nadawcy z powodu wyjazdu adresata, stempel cenzury wojskowej nr 169, stempel odbiorczy Chełma Lubelskiego.

Fi.345, 343384, 387
1 400 PLN
Biete
31804

Fi.346
Mi.388
1 200 PLN
Biete
31805

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym w górę nadrukiem, cyfra "3" pojawia się już na dole znaczka, gwarancja i opis Więcław.

Fi.346
Mi.388
55 PLN
Biete
31806

Fi.346
Mi.388
75 PLN
Biete
31807

Fi.346
Mi.388
90 PLN
Biete
31808

Fi.346
Mi.388
150 PLN
Biete
31809

1944 R.T.R.P., znaczek stemplowany, gwarancja Berbeka.

Fi.346
Mi.388
20 PLN
Biete
31810

1944 R.T.R.P., list polecony z Jarosławia nadany 7.1.45 do Przeworska, prowizoryczna erka i stempel Jarosławia, gwarancja Schmutz.

Fi.346
Mi.388
800 PLN
Biete
31811

1944 R.T.R.P., znaczek z nadrukiem przesuniętym, gwarancja Walocha.

Fi.346
Mi.388
70 PLN
Biete
31812

1944 R.T.R.P., znaczek z nadrukiem mocno przesuniętym w poziomie.

Fi.346
Mi.388
60 PLN
Biete
31813

1944 R.T.R.P., znaczek z nadrukiem przesuniętym do góry.

Fi.346
Mi.388
40 PLN
Biete
31814

1944 R.T.R.P., list polecony nadany 24.03.45 z Dębicy do Słomnik, pookupacyjna przedrukowana erka, na odwrocie datownik odbiorczy, adnotacje o zwrocie do nadawcy.

Fi.346
Mi.388
700 PLN
Biete
31815

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja Kronenberg.

Fi.346
Mi.388
40 PLN
Biete
31816

1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 11 z przesuniętym nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.346
Mi.388
160 PLN
Biete
31817

1944 R.T.R.P, list polecony z Hrubieszowa nadany 16.02.45 do Lublina, prowizoryczny datownik i erka Hrubieszowa, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 310 i stempel odbiorczy, koperta z lewej strony uszkodzona przy otwieraniu, prawy górny róg znaczka opłaty uszkodzony.

Fi.346
Mi.388
470 PLN
Biete
31818

1944 R.T.R.P., list polecony z Puław nadany 9.03.45 do Chełmna, list przekierowany z Chełma Lubelskiego do Torunia, prowizoryczne datowniki Puławy i odbiorczy z Chełma Lubelskiego, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 389.

Fi.346
Mi.388
950 PLN
Biete
31819

1944 R.T.R.P., pasek znaczków z poz. 91-5, znaczek z poz. 95 z błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja Falkowski.

Fi.346 B7
Mi.388
100 PLN
Biete
31820

1944 R.T.R.P., znaczek za 2 zł./25 gr. poz.23 ze znacznie przesuniętym w górę nadrukiem - cały nowy nominał na dole znaczka, gwarancja i opis walca (III) i pozycji każdego fragmentu nadruku Walocha.

Fi.346 MK
Mi.388
240 PLN
Biete
31821

1944 R.T.R.P., parka pionowa makulaturowych znaczków za 3 zł./25 gr., górny z nominałem na dole, a dolny bez nominału, gwarancja i oznaczenie walca (I) i pozycji Walocha

Fi.346 MK + 346 MK
Mi.388
600 PLN
Biete
31822

1944 R.T.R.P., kartka polecona z Krzeszowic nadana 1.03.45 do Katowic.

Fi.346, 343
Mi.384, 388
700 PLN
Biete
31823

Fi.346MK
Mi.388
150 PLN
Biete
31824

Fi.346MK
Mi.388
50 PLN
Biete
31825

Fi.346MK1
Mi.388
6 800 PLN
Biete
31826

1944 R.T.R.P., znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Mikstein, Ryblewski.

Fi.346No
Mi.388K
3 200 PLN
Biete
31827

Fi.Vb MK1
700 PLN
Biete
31828

1944 Goznak, wydanie obiegowe, znaczek za 25 gr w kolorze brązowoczerwonym z błędem z początkowej fazy druku na poz.4 "plama na lewo od szyi orła" (por.PZP t.II s.304) i częściowo zalana liter G w oznaczeniu nominału z prawej strony"; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Vc B
Mi.383b
200 PLN
Biete
31829

Fi.XI
400 PLN
Biete
31830

Fi.XIII
900 PLN
Biete
31831

1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, znaczek z ząbkowaniem 13¾:14 z śladem po podlepce, gwarancja Schmutz.

Fi.XIXb
750 PLN
Biete
31832

Fi.XV
650 PLN
Biete