Die Auktion endet am 08.07.2024

Aktuelle Auktion Volksrepublik Polen 1944-1952

31713

1944 Goznak, stemplowany w Lublinie w pierwszym tygodniu obiegu czworoblok znaczków z II walca za 25 gr., na lewym marginesie znaczka z poz.37 kreska 0,08 mm, pełna oryginalna guma, gwarancja i pełen opis Schmutz.

Fi.342 B
Mi.383
60 PLN
Biete
31714

Fi.342 B1
Mi.383
80 PLN
Biete
31715

1944 AGENCJA POCZT.-TEL. SULEJÓWEK - Goznak, karta pocztowa ofrankowana obydwoma znaczkami tego wydania unieważnionymi rzadkim kasownikiem prowizorycznym z orłem, przesyłka datowana 26/II.45, wysłana z Sulejówka do Rozwadowa, dosłana do Starej Miłosnej; stempelek cenzury wojskowej 277 z dopisaną literą "b"; karta opłacona prawidłowo (50 gr) ponieważ znaczek za 25 gr wycofano z obiegu 1.I.1945; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.342, 343
Mi.383a, 384
300 PLN
Biete
31716

Fi.342, 343
200 PLN
Biete
31717

Fi.342, 343
240 PLN
Biete
31718

1944 Goznak, znaczki rzadkim z drukiem zdwojonym.

Fi.342-3MK
Mi.383-4
400 PLN
Biete
31719

1944-1950 TOM I JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego serie: wodzowie (339-41), brązowoczerwona Warszawa (348b), bojownicy seria z bloku (489-91b) oraz bloki 9, 10 i 11; każdą z tych serii można w dowolnym momencie dokupić; dodatkowo w tomie: 358y, 360y, (380, 381, 383, 385) na cienkim papierze, 395-400 (odmiany), znaczki dopłaty; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.342-541
Mi.383-679
2 800 PLN
Biete
31720

Fi.342MK2
Mi.383a
100 PLN
Biete
31721

Fi.343
Mi.384
50 PLN
Biete
31722

1944 Goznak, list z Tarnowa nadany 15.3.45 do Katowic, prowizoryczny kasownik Tarnowa, stempel cenzury wojskowej nr 531 na odwrocie.

Fi.343
Mi.384
100 PLN
Biete
31723

Fi.343
Mi.384
220 PLN
Biete
31724

1944 Goznak, list z Katowic nadany 18.6.45 do Myszkowa, stempel cenzury wojskowej nr 1967, koperta przycięta z prawej strony.

Fi.343
Mi.384
50 PLN
Biete
31725

1944 Goznak, 50 gr - frankatura wielokrotna, list polecony do Czerwonego Krzyża w Genewie ofrankowany czworoblokiem znaczków z górnym marginesem, nadany w urzędzie pocztowym Warszawa 16, który nie posiadał w tym czasie własnego datownika narysowano tam tylko "znak" polecenia, a kopertę przekazano do urzędu Warszawa 4, gdzie znaczki 2.XII skasowano, przesyłka dotarła do adresata 18.VIII.45 - po 8 miesiącach !!! datownik odbiorczy Genewy na odwrocie; przesyłka nie nosi widocznych śladów sprawdzenia przez polską cenzurę wojskową; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.343
Mi.384
200 PLN
Biete
31726

1944 Goznak, fragment dużego listu poleconego z Kraśnika 13.1.45, poniemiecka erka, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 166.

Fi.343
Mi.384
60 PLN
Biete
31727

Fi.343
Mi.384
360 PLN
Biete
31728

1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, formularz kartkowy wysłany 5.III.1945 z Kielc do Brwinowa; stempelek cenzury wojskowej 713; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.343
Mi.384
60 PLN
Biete
31729

Fi.343
Mi.384
25 PLN
Biete
31730

1944 Goznak, list polecony z Przemyśla nadany 15.01.45 do Przeworska, stempel cenzury wojskowej nr 180.

Fi.343
Mi.384
100 PLN
Biete
31731

1944 Goznak, miejscowy list polecony z Rzeszowa nadany 12.03.45, stempel cenzury wojskowej nr 239.

Fi.343
Mi.384
100 PLN
Biete
31732

1944 Goznak, list polecony z Lublina nadany 9.3.45 do Kielc, stempel cenzury wojskowej nr 307.

Fi.343
80 PLN
Biete
31733

Fi.343
120 PLN
Biete
31734

1944 list firmowy z Witkowa nadany 11.5.45 do Kościana, stempel prowizoryczny Witkowa, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 305.

Fi.343
180 PLN
Biete
31735

1944 kartka z Jodłowej nadana 21.4.45 do Krakowa, prowizoryczny stempel Jodłowej i stempel cenzury wojskowej nr 273.

Fi.343
160 PLN
Biete
31736

1944 list z Krotoszyna do Poznania, niemy datownik i stempel prowizoryczny z Krotoszyna.

Fi.343
160 PLN
Biete
31737

1944 list z Dynowa nadany 22.2.45 do Przeworska, prowizoryczny kasownik Dynowa, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 320.

Fi.343
100 PLN
Biete
31738

1944 kartka z stemplem prowizorycznym Nieszawy.

Fi.343
80 PLN
Biete
31739

1944 Goznak, 50 gr znaczek z błędem na poz.6 "wcięcie z prawej strony w ukośnej kresce litery Z", czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.343 B
Mi.384
50 PLN
Biete
31740

1944 Goznak, 50 gr znaczek z błędem na poz.68 z II walca "między literami CZ pięć kropek, nad literą O w POCZTA pionowa kreska", czyste, dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.343 B
Mi.384
60 PLN
Biete
31741

1944 Goznak, 50 gr znaczek z błędem na poz.41 z IX walca "dolna pozioma kreska litery Z wygięta ku dołowi i połączona z literą C, wcięcie w dolnej belce pod prawym końcem litery Z", czyste, dobry stan zachowania (górna perforacja słabsza); gwarancja.

Fi.343 B1
Mi.384
40 PLN
Biete
31742

1944 Goznak, 50 gr znaczek z błędem na poz.78 "przekreślony pomnik" (w PZP opisany jako "od rękojeści miecza długa kreska skierowana w lewo w dół"), dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.343 B3
Mi.384
60 PLN
Biete
31743

1944 Goznak, znaczek z obiegu pocztowego bez druku dolnej części obrazka, znaczek wydrukowany na sklejonej taśmie papieru, po odklejeniu z listu dolna część taśmy z pozostałą częścią rysunku znaczka się oddzieliła.

Fi.343 MK8
Mi.384
1 350 PLN
Biete
31744

Fi.343B1
Mi.384
30 PLN
Biete
31745

Fi.343B1
Mi.384
40 PLN
Biete
31746

Fi.343B1
Mi.384
40 PLN
Biete
31747

1944 Goznak, znaczek z błędem zniekształcone Z", gwarancja i opis Walocha.

Fi.343B1
Mi.384
30 PLN
Biete
31748

Fi.343B2
Mi.384
30 PLN
Biete
31749

Fi.343B2
Mi.384
40 PLN
Biete
31750

1944 Goznak, znaczek z rozmazanym drukiem, gwarancja z opisem "Mk" Walocha.

Fi.343MK
Mi.384
60 PLN
Biete
31751

1944 Goznak, parka bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami, gwarancja i opis Walocha.

Fi.343MK1
Mi.384
1 500 PLN
Biete
31752

Fi.343MK2
180 PLN
Biete