Die Auktion endet am 08.07.2024

Aktuelle Auktion Generalgouvernement

30432

1940 kartka maksimum, widokówka ze znaczkiem przedstawiającymi kościół Matki Bożej Zwycięskiej w Lublinie.

Fi.46
100 PLN
Biete
30433

Fi.48
120 PLN
Biete
30434

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki czerwony Krzyż, seria stemplowana.

Fi.52-5
40 PLN
Biete
30435

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria skasowana stemplami obiegowymi (Fi.80.-).

Fi.52-55
60 PLN
Biete
30436

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria czysta (Fi.80.-).

Fi.52-55
80 PLN
Biete
30437

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria na wycinkach skasowana 17/18.8 stemplem okolicznościowym w Lublinie.

Fi.52-55; 4b
80 PLN
Biete
30438

Fi.56-58
40 PLN
Biete
30439

1940 1. rocznica utworzenia GG, seria skasowana stemplem okolicznościowym.

Fi.56-58
30 PLN
Biete
30440

Fi.56-58; 6b
50 PLN
Biete
30441

Fi.59-62
60 PLN
Biete
30442

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria czysta (Fi.50.-).

Fi.59-62
50 PLN
Biete
30443

Fi.61, 6b
30 PLN
Biete
30444

Fi.61, 6b
25 PLN
Biete
30445

Fi.Ck1
20 PLN
Biete
30446

1940 miejscowa kartka wysłana z pośrednictwa pocztowego w Woli Justowskiej przez urząd zwierzchni w Krakowie 2, stempel pośrednictwa.

Fi.Cp1I
60 PLN
Biete
30447

Fi.Cp2II
200 PLN
Biete
30448

1940 kartka z Warszawy na Litwę, stempel cenzury z Królewca.

Fi.Cp2II
90 PLN
Biete
30449

1940 kartka z Warszawy do Bieczy.

Fi.Cp2II
100 PLN
Biete
30450

Fi.Cp3
20 PLN
Biete
30451

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty z nadrukiem i napisem "KARTA POCZTOWA" o długości 55,5 mm, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe 5(J) - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", przesłana 30.IX ambulansem relacji KRAKAU-DEUTSCH PRZEMYSL (Kraków-Przemyśl) z Rzeszowa do Warszawy; całostka bardzo rzadka (Mi.450 euro, Fi.1500.-) - przesłana ambulansem - unikalna; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp3II1
2 000 PLN
Biete
30452

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty z nadrukiem i napisem "KARTA POCZTOWA" o długości 55,5 mm - wysoka wycena katalogowa (Mi.400 euro, Fi.1500.-), sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe 3(H) - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", wysłana 30.i.41 z Warszawy do Krakowa; walor rzadko spotykany w oryginalnym obiegu pocztowym; walor o niezłej prezencji w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji - uzupełnione otwory od dziurkacza), atrakcyjna cena wywoławcza; gwarancja i opis.

Fi.Cp3II1
900 PLN
Biete
30453

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty z nadrukiem i napisem "KARTA POCZTOWA" o długości 55,5 mm - wysoka wycena katalogowa (Mi.350 euro, Fi.1200.-), sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe 3(H) - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.Cp3II1
1 200 PLN
Biete
30454

Fi.Cp3II1
1 000 PLN
Biete
30455

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnoniebieskoszarym znaku opłaty z nadrukiem i napisem "KARTA POCZTOWA" o długości 53 mm, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe 3(H) - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!"; dobry stan zachowania.

Fi.Cp3III2
50 PLN
Biete
30456

Fi.Cp4
300 PLN
Biete
30457

Fi.Cp4I
Mi.P4
300 PLN
Biete
30458

1940 kartka z Otwocku do Skierniewic, prowizoryczny jednowierszowy stemplem miejsca nadania "OTWOCK".

Fi.Cp5
350 PLN
Biete
30459

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 5.11 z Krakowa do Warszawy (Fi.90.-).

Fi.Cp5I
Mi.P6II
60 PLN
Biete
30460

Fi.Cp5I
75 PLN
Biete
30461

1940 całostka wydania przedrukowego.

Fi.Cp5I
50 PLN
Biete
30462

Fi.Cp6A
150 PLN
Biete
30463

1940 wydanie przedrukowe na polskich całostkach, kartka na odpowiedź z hasłem propagandowym 16, niewielkie zagniecenie po lewej stronie.

Fi.Cp6B
160 PLN
Biete
30464

1940 kartka miejscowa z Warszawy, hasło propagandowe 10, lekko ukośny nadruk, ślad po spinaczu.

Fi.Cp6B
240 PLN
Biete
30465

Fi.Cp7I
30 PLN
Biete
30466

1940 widoki zabytkowych budowli, całostka typ I.

Fi.Cp8I
20 PLN
Biete
30467

1940 kartka nadana z Łopuszna koło Kielc do Katowic.

Fi.Cp78II
140 PLN
Biete
30468

1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana 26.10.41 w Lublinie.

Fi.D1-4
30 PLN
Biete
30469

1940-41 służbowa karta pocztowa, na całostce z opłacona odpowiedzią.

Fi.FCp1A
200 PLN
Biete
30470

1940-41 służbowa karta pocztowa z obiegu bez tekstu i treści na odwrocie.

Fi.FCp1A
400 PLN
Biete
30471

1940-41 służbowa karta pocztowa, na całostce z opłacona odpowiedzią i na odpowiedź, na odwrocie bez tekstu.

Fi.FCp1A-B
400 PLN
Biete