Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 117. Kriegsgefangenlager Woldenberg

5669

1944 legitymacja Koła Filatelistów na białym szorstkim kartonie, dokument sporządzony jako odbitka drzeworytnicza, na okładce emblemat koła ze znaczkiem i trąbką pocztową sygnowany BZN (Bronisław Zygfryd Nowicki), dobry stan zachowania.

500 PLN
5670

1944 stempel okolicznościowy w rocznicę wkroczenia polskich wojsk do Wilna.

30 PLN
5671

1944 stempel okolicznościowy Tygodnia Ziem Wschodnich.

30 PLN
5672

1945 "Krwawa Niedziela", kasowany znaczek wydania przedrukowego upamiętniającego masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do odpoczywających jeńców, bardzo czytelnie ostemplowany 24.1.45 - w pierwszym dniu obiegu (Fi.1000.-), następnego dnia - 25.1.45 poczta obozowa zakończyła działalność, gwarancja Krawczyk.

Fi.51
750 PLN
5673

1945 "krwawa niedziela", gwarancja Schmutz.

Fi.51
120 PLN
5674

1945 Krwawa Niedziela, gwarancja Falkowski, Jendroszek.

Fi.51
600 PLN
5675

1945 "Krwawa Niedziela", dwa znaczki wydania przedrukowego upamiętniającego masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do odpoczywających jeńców, górny rzadka odmiana w ciemniejszym odcieniu z grubą farbą bardzo silnie błyszczącą na całej powierzchni, gwarancja.

Fi.51
600 PLN
5676

1945 "Krwawa Niedziela", znaczek wydania przedrukowego upamiętniającego masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do odpoczywających jeńców (Fi.200.-), gwarancja Schmutz.

Fi.51
160 PLN