5389 |
1942 Pochodnia - karminowy znaczek za 5 fen z perforacją na górnej krawędzi - znaczki tego wydania, z powodu braku papieru, drukowano na marginesach gazet; karta z życzeniami noworocznymi wysłana 31.XII, stempelek POCZTÓWKA; dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.15ay |
| 150 PLN | |
5390 |
1942 Pochodnia - cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie - formularzu zawiadomienia z biblioteki wysłanej 22.IX.43, dodatkowo rzadziej spotykany stempel propagujący "KONKURS ODBUDOWY WSI"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.15bx |
| 250 PLN | |
5391 |
1942 Pochodnia - 5 fen cynobrowe na papierze białym gładkim bibułkowym, dwa znaczki na karcie wysłanej 24.IV.43, dodatkowo stempel propagandowy "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU"; słabszy stan zachowania; gwarancja. | Fi.15bx |
| 150 PLN | |
5392 |
1942 Pochodnia - cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym skasowany 23.XII na karcie z orłem białym ozdobionej ilustracją świąteczną przedstawiającą kościół Mariacki w Krakowie z napisem "Wesołych Świąt"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.15by |
| 1 800 PLN | |
5393 |
1942 Pochodnia - cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym skasowany 24.XII na niecodziennym formularzu z liniami adresowymi, napisem POCZTÓWKA i oznaczonym miejscem na znaczek, ozdobiony rysunkiem wykonanym piórkiem, przedstawiającym pływaka w momencie skoku do wody, sygnowane "JM"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.15by |
| 2 000 PLN | |
5394 |
1942 Kucie kos, niebezpieczne fałszerstwo na szkodę filatelistów próby barwy znaczka za 10 f. | Fi.16 P FFi |
| 60 PLN | |
5395 |
1942 Pochodnia, znaczek za 10 fen na papierze szarym szorstkim grubym na karcie pocztowej zawierającej prośbę o umieszczenie ogłoszenia dotyczącego możliwości pozyskania "wody gorącej do kąpieli i prania" oraz "wrzątku (woda gorąca gotowana)", wysłanej 17.III.43, dodatkowy, rzadko stosowany stempelek "KARTKA POCZTOWA"; dobry stan zachowania; gwarancja Walocha. | Fi.16x |
| 200 PLN | |
5396 |
1942 Pochodnia, niebezpieczne fałszerstwo znaczka za 20 fen. na papierze szarym szorstkim grubym. | Fi.17 FFi |
| 80 PLN | |
5397 |
1942 Pochodnia, znaczek za 20 fen na papierze szarym szorstkim grubym jako opłata listu zwykłego wysłanego 22.VI.1943 do Loterii, co bardzo rzadkie kopertkę sporządzono z niemieckiej gazety; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.17y |
| 800 PLN | |
5398 |
1942 kartka z obiegu pocztowego na składanym sucho tłoczonym karnecie z życzeniami świątecznym i noworocznymi "ANIOŁ PASTERZOM MÓWIŁ 1943 (3 przerobiona tuszem na cyfrę 4) DO SIEGO ROKU", bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.23 |
| 200 PLN | |
5399 |
1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, całostka z obiegu pocztowego, gwarancja. | Fi.Cp2 |
| 100 PLN | |
5400 |
1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, nieretuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany na rewersie, ostemplowana okolicznościowo 18.VI; karta w dobrym stanie zachowania (na odwrocie dwa jasne zacieki); gwarancja. | Fi.Cp2Iay |
| 80 PLN | |
5401 |
1942 całostka ze stemplem okolicznościowym "Zieleńce 18-VI-1792", gwarancja. | Fi.Cp2Iby |
| 100 PLN | |
5402 |
1942 Matka Boska Ostrobramska, całostka o ciemnozielonym znaku opłaty, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp4 |
| 200 PLN | |
5403 |
1942 Matka Boska Ostrobramska, całostka o ciemniejszym znaku opłaty, przesłana 24.XII; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp4 |
| 200 PLN | |
5404 |
1942 Matka Boska Obozowa, całostka z obiegu pocztowego z dodatkowa opłata znaczkiem dopłaty, na odwrocie gwarancja. | Fi.Cp4, D3 |
| 500 PLN | |
5405 |
1942 Lotnik, całostka - formularz zawiadomienia z biblioteki, z obiegu, znak opłaty nieskasowany; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.Cp5 |
| 100 PLN | |
5406 |
1942 Lotnik, całostka, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp5 |
| 120 PLN | |
5407 |
1942 Lotnik, całostka - formularz zawiadomienia z biblioteki wysłana 5.II.1943, prawdopodobnie nie dotarła do adresata, zwrócona do biblioteki, ofrankowana znaczkiem z serii Pochodnia za 5 fen wysłana powtórnie i doręczona 13.II; niespotykany walor o wyjątkowo ciekawym obiegu pocztowym w doskonałym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.Cp5, 15by |
| 400 PLN | |
5408 |
1942 kartka obozowa z życzeniami opłacona przez odbiorcę znaczkiem dopłaty, gwarancja. | Fi.D1 |
| 300 PLN | |
5409 |
1942 Cyfry, niebezpieczne fałszerstwo na szkodę filatelistów próby barwy znaczka dopłaty za 10 f. | Fi.D1 P FFi |
| 75 PLN | |
5410 |
1942-43 Cyfry, kompletna seria dopłat na wycinkach (Fi.595.-), czerwonobrązowe z kasownikiem okolicznościowym, zielone z czerwonym obiegowym, a ciemnobrązowy i jasnobrązowe ze zwykłym obiegowym, gwarancja. | Fi.D1-4 |
| 540 PLN | |
5411 |
1942-43 Cyfry, kasowana seria znaczków dopłaty - wszystkie podstawowe odmiany (Fi.595.-), gwarancja Krawczyk, gwarancja. | Fi.D1-4 |
| 540 PLN | |
5412 |
1942-43 Cyfry, czysta seria znaczków dopłaty z większą ilością odmian niż zwykle, gwarancja - w tym oba najdroższe znaczki Schmutz, Krawczyk, gwarancja. | Fi.D1-4 |
| 1 000 PLN | |
5413 |
1942 znaczki dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Schmutz. | Fi.D1y, D3y |
| 400 PLN | |
5414 |
1942 cyfry, znaczki dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Kronenberg (podpis). | Fi.D1y, D3y |
| 300 PLN | |
5415 |
| 400 PLN | |
5416 |
1942 seria znaczków dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Schmutz. | Fi.D1y, D3y |
| 480 PLN | |
5417 |
1942 150-lecie bitwy pod Zieleńcami, rzadki czysty blok z narożnikami w słabszym stanie, gwarancja. | Fi.bl.1 |
| 1 100 PLN | |
5418 |
1942 Virtuti Militari - 150 lecie bitwy pod Zieleńcami, najrzadszy blok Woldenbergu kasowany okolicznościowo (Fi.1000.-), gwarancja. | Fi.bl.1 |
| 900 PLN | |
5419 |
1942 Virtuti Militari - 150 lecie bitwy pod Zieleńcami, najrzadszy blok Woldenbergu z powtarzalnym błędem "kropka w cyfrze 1 daty 1792", nawet zwykły czysty jest bardzo trudny do nabycia; gwarancja Schmutz. | Fi.bl.1 B |
| 3 500 PLN | |
5420 |
1942 Wystawa Filatelistyczna, kasowany okolicznościowo blok Madonna, na dwóch odmianach papieru: kremowym - 0,09 mm i białym - 0,08 mm, zwraca uwagę inne przyjęcie farby co zmienia znacznie wyrazistość rysunku i intensywność barwy, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.2 |
| 1 400 PLN | |
5421 |
1942 Wystawa Filatelistyczna, kasowany okolicznościowo blok Madonna (Fi.750.-), gwarancja. | Fi.bl.2 |
| 600 PLN | |
5422 |
1942 Wystawa Filatelistyczna, blok, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.2 |
| 600 PLN | |
5423 |
1942 wystawa filatelistyczna, blok. gwarancja Schmutz. | Fi.bl.2 |
| 600 PLN | |
5424 |
1942 wystawa filatelistyczna, blok, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.2 |
| 900 PLN | |
5425 |
1942 Wystawa Filatelistyczna, blok Madonna, piękny stan (Fi.1000.-), gwarancja Schmutz. | Fi.bl.2 |
| 800 PLN | |
5426 |
1942 Wystawa Filatelistyczna, fałszerstwo próby bloku Madonna, zbliżony rysunek, ale cienki papier i kolor żółty zamiast pomarańczowego, może uchodzić za próbę, bardzo ciekawy walor do zbioru specjalizowanego obozów. | Fi.bl.2 P FFi |
| 250 PLN | |
5427 |
1942 zestaw niemieckich banknotów wewnątrzobozowych: za 1, 10, 50 Reichspfennig i 1 Reichsmarke, na papierze ze znakiem wodnym, 50 Rpf. zgięty narożnik. 1 Rmk. z lekkim śladem zgięcia, poza tym w bardzo ładnym stanie. | |
| 800 PLN | |
5428 |
1942-44 Kompletny zestaw 21 stempli okolicznościowych z obozu Woldenberg - każdy na oddzielnej karcie lub wycinku (same znaczki kasowane Fi.590.-); gwarancje. | |
| 1 300 PLN | |