Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 117. Kriegsgefangenlager Woldenberg

5389

1942 Pochodnia - karminowy znaczek za 5 fen z perforacją na górnej krawędzi - znaczki tego wydania, z powodu braku papieru, drukowano na marginesach gazet; karta z życzeniami noworocznymi wysłana 31.XII, stempelek POCZTÓWKA; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.15ay
150 PLN
5390

1942 Pochodnia - cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie - formularzu zawiadomienia z biblioteki wysłanej 22.IX.43, dodatkowo rzadziej spotykany stempel propagujący "KONKURS ODBUDOWY WSI"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.15bx
250 PLN
5391

1942 Pochodnia - 5 fen cynobrowe na papierze białym gładkim bibułkowym, dwa znaczki na karcie wysłanej 24.IV.43, dodatkowo stempel propagandowy "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU"; słabszy stan zachowania; gwarancja.

Fi.15bx
150 PLN
5392

1942 Pochodnia - cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym skasowany 23.XII na karcie z orłem białym ozdobionej ilustracją świąteczną przedstawiającą kościół Mariacki w Krakowie z napisem "Wesołych Świąt"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.15by
1 800 PLN
5393

1942 Pochodnia - cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym skasowany 24.XII na niecodziennym formularzu z liniami adresowymi, napisem POCZTÓWKA i oznaczonym miejscem na znaczek, ozdobiony rysunkiem wykonanym piórkiem, przedstawiającym pływaka w momencie skoku do wody, sygnowane "JM"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.15by
2 000 PLN
5394

1942 Kucie kos, niebezpieczne fałszerstwo na szkodę filatelistów próby barwy znaczka za 10 f.

Fi.16 P FFi
60 PLN
5395

1942 Pochodnia, znaczek za 10 fen na papierze szarym szorstkim grubym na karcie pocztowej zawierającej prośbę o umieszczenie ogłoszenia dotyczącego możliwości pozyskania "wody gorącej do kąpieli i prania" oraz "wrzątku (woda gorąca gotowana)", wysłanej 17.III.43, dodatkowy, rzadko stosowany stempelek "KARTKA POCZTOWA"; dobry stan zachowania; gwarancja Walocha.

Fi.16x
200 PLN
5396

1942 Pochodnia, niebezpieczne fałszerstwo znaczka za 20 fen. na papierze szarym szorstkim grubym.

Fi.17 FFi
80 PLN
5397

Fi.17y
800 PLN
5398

1942 kartka z obiegu pocztowego na składanym sucho tłoczonym karnecie z życzeniami świątecznym i noworocznymi "ANIOŁ PASTERZOM MÓWIŁ 1943 (3 przerobiona tuszem na cyfrę 4) DO SIEGO ROKU", bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

200 PLN
5399

Fi.Cp2
100 PLN
5400

Fi.Cp2Iay
80 PLN
5401

1942 całostka ze stemplem okolicznościowym "Zieleńce 18-VI-1792", gwarancja.

Fi.Cp2Iby
100 PLN
5402

Fi.Cp4
200 PLN
5403

1942 Matka Boska Ostrobramska, całostka o ciemniejszym znaku opłaty, przesłana 24.XII; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp4
200 PLN
5404

Fi.Cp4, D3
500 PLN
5405

Fi.Cp5
100 PLN
5406

1942 Lotnik, całostka, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp5
120 PLN
5407

1942 Lotnik, całostka - formularz zawiadomienia z biblioteki wysłana 5.II.1943, prawdopodobnie nie dotarła do adresata, zwrócona do biblioteki, ofrankowana znaczkiem z serii Pochodnia za 5 fen wysłana powtórnie i doręczona 13.II; niespotykany walor o wyjątkowo ciekawym obiegu pocztowym w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp5, 15by
400 PLN
5408

Fi.D1
300 PLN
5409

1942 Cyfry, niebezpieczne fałszerstwo na szkodę filatelistów próby barwy znaczka dopłaty za 10 f.

Fi.D1 P FFi
75 PLN
5410

Fi.D1-4
540 PLN
5411

Fi.D1-4
540 PLN
5412

1942-43 Cyfry, czysta seria znaczków dopłaty z większą ilością odmian niż zwykle, gwarancja - w tym oba najdroższe znaczki Schmutz, Krawczyk, gwarancja.

Fi.D1-4
1 000 PLN
5413

1942 znaczki dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Schmutz.

Fi.D1y, D3y
400 PLN
5414

1942 cyfry, znaczki dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Kronenberg (podpis).

Fi.D1y, D3y
300 PLN
5415

Fi.D1y, D3y
400 PLN
5416

1942 seria znaczków dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Schmutz.

Fi.D1y, D3y
480 PLN
5417

Fi.bl.1
1 100 PLN
5418

Fi.bl.1
900 PLN
5419

Fi.bl.1 B
3 500 PLN
5420

1942 Wystawa Filatelistyczna, kasowany okolicznościowo blok Madonna, na dwóch odmianach papieru: kremowym - 0,09 mm i białym - 0,08 mm, zwraca uwagę inne przyjęcie farby co zmienia znacznie wyrazistość rysunku i intensywność barwy, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
1 400 PLN
5421

Fi.bl.2
600 PLN
5422

1942 Wystawa Filatelistyczna, blok, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
600 PLN
5423

1942 wystawa filatelistyczna, blok. gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
600 PLN
5424

1942 wystawa filatelistyczna, blok, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
900 PLN
5425

1942 Wystawa Filatelistyczna, blok Madonna, piękny stan (Fi.1000.-), gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
800 PLN
5426

Fi.bl.2 P FFi
250 PLN
5427

800 PLN
5428

1942-44 Kompletny zestaw 21 stempli okolicznościowych z obozu Woldenberg - każdy na oddzielnej karcie lub wycinku (same znaczki kasowane Fi.590.-); gwarancje.

1 300 PLN