5509 |
1943 Orzeł - znak opłaty z karcie pocztowej, odbitka z unieważnionej przez przecięcie matrycy o nietypowo dużych marginesach i fałszerstwo próby, zrobione z takiej odbitki poprzez retusz przecięcia i zadrukowanie marginesu, gwarancja Krawczyk i FALSUM Krawczyk. | Fi.Cp6 P FFi |
| 200 PLN VERKAUFT | |
5510 |
1943 zaproszenie na Walne Zebranie Zarządu Koła Filatelistów opłacone przez adresata znaczkiem dopłaty, stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF. IIC" i okrągły stempel Koła Filatelistów na odwrocie, gwarancja Korzeń. | Fi.D2 |
| 200 PLN | |
5511 |
1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem przedstawiającym katedrę na Wawelu z napisem POCZTÓWKA, gwarancja. | Fi.D4 |
| 200 PLN | |
5512 |
1943 Trąbka pocztowa, wydanie na przesyłki urzędowe, dwa znaczki na przesyłki urzędowe za (20 f.) w skrajnie jasnym i ciemnym odcieniu szarozielonego, gwarancja. | Fi.U1 |
| 70 PLN | |
5513 |
1943 Trąbka pocztowa, wydanie na przesyłki urzędowe, dwa kasowane znaczki na przesyłki urzędowe za (20 f.) w skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu szarozielonego, gwarancja. | Fi.U1 |
| 60 PLN | |
5514 |
1943 80. rocznica powstania styczniowego: blok ostemplowany 22.01 w dniu wejścia do obiegu datownikiem w kolorze czerwonym i bardzo rzadka odbitka na bibułce, rozmiarami zbliżona do wielkości bloku, z oryginalnej unieważnionej matrycy (większość odbitek ma znacznie mniejsze wymiary); na karcie albumowej z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja Ryblewski, Krawczyk. | Fi.bl.3 |
| 750 PLN | |
5515 |
| 300 PLN | |
5516 |
1943 80. rocznica powstania styczniowego, blok unieważniony czerwonym kasownikiem w pierwszym dniu obiegu (Fi.450.-), gwarancja. | Fi.bl.3 |
| 400 PLN | |
5517 |
1943 80. rocznica powstania styczniowego: blok i znaczki z bloku ostemplowane 22.01 w dniu wejścia do obiegu datownikiem w rzadko stosowanym kolorze czerwonym; 23 rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku znaczek czysty i odbitka z oryginalnej unieważnionej matrycy; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Øivinda Bøhna z Norwegii; gwarancja Krawczyk,. | Fi.bl.3, 18 |
| 500 PLN | |
5518 |
| 360 PLN | |
5519 |
1943 Syrena walczącej Warszawy, kontrolna odbitka drzeworytu z podpisem autora - Stefana Michalskiego, przedstawiająca rzeźbę Syreny Warszawskiej w hełmie, zrzucającą z ramion żołnierski płaszcz skrywający nagi miecz, dłuta wybitnego rzeźbiarza ppor. Stanisława Horno-Popławskiego, jeńca obozu - przed wojną profesora rzeźby na Uniwersytecie Stefana Batorego w Wilnie, w obozie zorganizowano dla niego nawet pracownię rzeźbiarską w której powstało wiele rzeźb, szkiców i projektów, zrealizowane prace przeznaczono głównie do kaplicy obozowej; grafika ta została wykorzystana jako wzór dla znaczka i znaku opłaty do całostek dla Poczt Międzyobozowych w Niemczech; unikalny walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 3 000 PLN | |
5520 |
1943 legitymacja odznaki honorowej "Związku Klubów Sportowych" Oficerskiego Obozu Jeńców IIC z numerem 34 wydana 26.I.1943 na nazwisko ppor.Tadeusza Jakubowskiego, z podpisami prezydium Związku Klubów; dekoracyjna forma graficzna, na okładce wykonany drzeworytem artystyczny emblemat Związku; niepowtarzalna pamiątka obozowej epopei polskiego żołnierza w doskonałym stanie zachowania. | |
| 1 200 PLN | |
5521 |
1943 exlibris obozowy sygnowany "S.M.". | |
| 180 PLN | |
5522 |
1943 "Województwo Śląskie" - alegoryczny drzeworyt z herbami: województwa, Cieszyna i Katowic na tle Wieży Piastowskiej i krajobrazu przemysłowego, autorstwa Zygmunta Pazdy, sygnowany monogramem "PZ" z podpisem artysty; słabszy stan zachowania (pionowe i poziome złamanie). | |
| 1 600 PLN | |
5523 |
1943 XX rocznica powstania polskiej YMCA, grafika wykonana dla karnetu z programem uroczystości rocznicowych autorstwa Janusza Łonickiego, wymiary grafiki 83 x 71 mm. | |
| 900 PLN | |
5524 |
1943 wizytówka ppor.Tadeusza Ołtarzewskiego ozdobiona odbitką drzeworytu z symbolem uskrzydlonego koła kolejowego i datą "14.II.1943 r.", na tle proporczyka; walor w bardzo słabszym stanie zachowania (przebarwienia). | |
| 200 PLN | |
5525 |
1943 "Człowiek z psem" odbitka autorska drzeworytu (z podpisem), którego twórcą jest Marian Stępień, przedstawia one scenkę z życia obozowego, na której pokazano wtargnięcie wartownika z psem do baraku i grających tam w karty jeńców; umieszczona w świetle passe-partout, z czterowierszem dopisanym ręcznie piórkiem "Człowiek z psem"; reprodukowana w tomie I Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.14; dobry stan zachowania. | |
| 1 600 PLN | |
5526 |
1943 "Spacer" odbitka autorska drzeworytu (z podpisem), którego twórcą jest Stanisław Żukowski, przedstawia one scenkę z życia obozowego, na której pokazano jeńców spacerujących wzdłuż drutów obozowych; umieszczona w świetle passe-partout, z czterowierszem dopisanym ręcznie piórkiem "Spacer"; reprodukowana w tomie I Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.5; dobry stan zachowania (niewielkie naddarcie z prawej strony nie dochodzące do rysunku). | |
| 1 800 PLN | |
5527 |
| 500 PLN | |
5528 |
| 500 PLN | |
5529 |
| 200 PLN | |
5530 |
| 200 PLN | |
5531 |
| 200 PLN | |
5532 |
1943-4 zestaw 8 wycinków z różnymi stemplami okolicznościowymi. | |
| 120 PLN | |
5533 |
1943 "Rejent, Podstolina i Papkin" (Akt 3 scena 5) - ilustracja z teki "Zemsta" wg.Aleksandra Fredry, sporządzono przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, odbitka datowana "25.II.1943 r.", sygnowana monogramem wiązanym "MK" i podpisami obu artystów; autorzy ci stanowili najlepszy zespół, który wykonał w obozie bardzo wiele grafik, zarówno artystycznych jak i użytkowych (znaczki, ilustracje, zaproszenia, wizytówki, ekslibrisy, etc.); walor w bardzo dobrym stanie zachowania, inną ilustrację z tej teki zreprodukowano w tomie II Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.26. | |
| 2 000 PLN VERKAUFT | |
5534 |
| 200 PLN | |
5535 |
1944 kartka grafika z Ostrą Brama w Wilnie z obiegu pocztowego, stempel okolicznościowy "UCZYMY SIĘ LATAĆ", gwarancja Schmutz. | Fi.24 |
| 220 PLN | |
5536 |
1944 kartka świąteczna z grafiką obozową. | Fi.24 |
| 80 PLN | |
5537 |
| 180 PLN VERKAUFT | |
5538 |
| 200 PLN | |
5539 |
| 200 PLN | |
5540 |
| 200 PLN | |
5541 |
| 100 PLN | |
5542 |
1944 Hetman K.Chodkiewicz i 25. rocznica Powstania Wielkopolskiego (Paderewski) - znaczki na prawidłowo opłaconym liście poleconym wysłanym 17.III, stempelek polecenia, dodatkowy stempel propagandowy "12.III - 18.III WYSTAWA KONKURSU NA ZAGRODĘ", na odwrocie datownik; ładny walor w słabym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.27, 35 |
| 250 PLN | |
5543 |
| 200 PLN | |
5544 |
1944 Hetmani, znaczek ze Stefanem Czarneckim ostemplowany 13.VI kasownikiem okolicznościowym "UTWORZENIE POLSKIEJ ŻANDARMERII" na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy, upamiętniającym to samo wydarzenie, przedstawiającą kolumnadę Pałacu Saskiego w Warszawie, na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja Schmutz. | Fi.29 |
| 100 PLN | |
5545 |
1944 Hetmani, jasnoniebieski znaczek ze Stefanem Czarneckim na karcie pocztowej ozdobionej okolicznościową symboliczną grafiką z Marszałkiem Józefem Piłsudskim i orłem strzeleckim z okazji XXX rocznicy Wymarszu ku Wolności, z fantazyjnym napisem POCZTÓWKA, znaczek skasowany 6 VIII datownikiem w kolorze różowoczerwonym; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.29 |
| 300 PLN | |
5546 |
| 500 PLN | |
5547 |
1944 Hetman J.Czarniecki, Prezydent W.Raczkiewicz, Święto Morza, strona adresowa dużego listu poleconego, znaczki unieważnione datownikiem obiegowym w kolorze czerwonym, na środku R-ka 3444, gwarancja. | Fi.29bx2,39, 40 |
| 150 PLN | |
5548 |
| 200 PLN | |