50262 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok. | Fi.bl.7 Mi.Bl.7 |
| 160 PLN | |
50263 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok kasowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu. | Fi.bl.7 |
| 90 PLN | |
50264 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok kasowany obiegowo w Borysławiu. | Fi.bl.7 |
| 80 PLN | |
50265 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty w pięknym stanie zachowania. | Fi.bl.7 |
| 160 PLN | |
50266 |
1938 list polecony z Łodzi do Niemiec, na froncie zalepka kontroli dewizowej i stempel odbiorczy na odwrocie. | Fi.bl.7, 332 |
| 140 PLN VERKAUFT | |
50267 |
1938 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, widokówka wysłana 3.4 z Szanghaju do Jarosławia; rzadki kierunek wysyłki; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.297 |
| 200 PLN | |
50268 |
| 30 PLN | |
50269 |
1938 list z Poznania do Pszczyny opłacony gotówką, wirnik propagandowy poczty z Poznania. | |
| 30 PLN | |
50270 |
1938 wirnik propagandowy "MŁODZIEŻ NA SZYBOWCE / LOPP", komplet trzech kopert z odbitką wirnika z trzech urzędów pocztowych gdzie stosowano ten wirnik, bardzo rzadkie. | |
| 1 800 PLN | |
50271 |
1938 Zaolzie, 9 całości pocztowych z ostemplowaniami polskimi po zajęciu Zaolzia przez Polskę; dwa obiegowe z Pietwałdu i Karwiny, oraz stemplowane grzecznościowo z Bogumina, Cieszyna, Jaworzyny Spiskiej, Karwiny, Lutyni i Poręby koło Orłowa. | |
| 400 PLN | |
50272 |
1938 zwrotne poświadczenie odbioru z Skarżyska Kamiennej. | |
| 40 PLN VERKAUFT | |
50273 |
1939 kartka pocztowa nadana w ambulansie pocztowym na trasie Ostrów Poznański - Warszawa nr 103. | Fi.280, 314 |
| 60 PLN | |
50274 |
1939 "1919-1939 XX-LECIE POLSKIEJ KOMUNIKACJI LOTNICZEJ" Warszawa 2 LOT, stempel okolicznościowy odciśnięty idealnie 17 VI (wg Myślickiego stopień rzadkości C) na kopercie lotniczej o sygnaturze "P.P.T.T. Nr 310/Poczt. (II-1939 r.)"; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 39 014). | Fi.286I Mi.297 |
| 120 PLN | |
50275 |
1939 list polecony z Sanoka do Stanów Zjednoczonych, na froncie zalepka kontroli dewizowej i stemple odbiorcze na odwrocie. | Fi.289 |
| 100 PLN | |
50276 |
1939 list z Leszna do Niemiec. | Fi.289, 294 Mi.308, 315 |
| 15 PLN | |
50277 |
1939 list firmowy nadany w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Poznań nr 206, stempel z wyróżnikiem b. | Fi.294 |
| 60 PLN | |
50278 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, wycinek z listu z rzadkim stemplem agencji pocztowej utworzonej na czas trwania zawodów w hotelu Samary "Obwodowy Urząd Pocztowo - Telekomunikacyjny / ZAKOPANE 1 / Oddział nadawczy w hotelu "Stamary" / F.I.S. - 1939". | Fi.294 |
| 100 PLN | |
50279 |
1939 list polecony z Bolesławca do Wielunia. | Fi.294, 309 Mi.315, 330 |
| 35 PLN | |
50280 |
1939 kartka firmowa nadana w ambulansie pocztowym na trasie Nowy Sącz - Chabówka nr 342. | Fi.294, 311 |
| 80 PLN | |
50281 |
1939 list polecony z Lwowa (urząd telefonów i telegrafów) do Szwajcarii opłacony serią okolicznościową FIS w Zakopanem, stempel kontroli dewizowej, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.294, 330-3 |
| 150 PLN | |
50282 |
1939 list polecony z Chochołowa 10.II.39 do Nowego Targu. | Fi.295, 296 Mi.316, 317 |
| 10 PLN | |
50283 |
1939 kartka o charakterze pamiątkowym z Jaworzyny Spiskiej 1.1.39 ze stemplami propagandowymi "WYZWOLONA JAWORZYNA W POLSKICH TATRACH" i "Szlak turystyczny Jaworzyna wrócił do Polski.", widokówka z Tatr - Mnich nad Morskim Okiem. | Fi.296 |
| 180 PLN | |
50284 |
1939 list polecony z Krakowa do Nowego Sącza, mieszana frankatura ze znaczkami dla polskiej placówki pocztowej w Gdańsku. | Fi.296, 303, 312, 330, PG 32, 33 |
| 70 PLN | |
50285 |
| 100 PLN | |
50286 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC6, list z Radomia nadany 3.9.39 do Śledziowej Huty, stempel cenzury z Radomia BC nr 6 w kolorze czerwonym, gwarancja. | Fi.297, 310 |
| 500 PLN | |
50287 |
1939 list z Łodzi wysłany 18.08. do jednostki wojskowej w Legionowie. | Fi.298 |
| 50 PLN | |
50288 |
1939 list polecony z Warszawy do Stanów Zjednoczonych, na froncie stempel kontroli dewizowej Warszawa 7 i stemple odbiorcze na odwrocie. | Fi.305 |
| 100 PLN | |
50289 |
1939 list polecony z UP Warszawa 7 do Szwajcarii, stempel kontroli dewizowej, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.305 |
| 150 PLN | |
50290 |
1939 list polecony z Białej do Niemiec, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stempel niemieckiego ambulansu pocztowego na trasie Wrocław - Bytom. | Fi.305 |
| 80 PLN | |
50291 |
1939 "BUDUJMY SZKOŁY POLSKIE ZA GRANICĄ" Lwów 2 (z wyróżnikiem *a*), okolicznościowy wirnik odciśnięty na liście wysłanym do miejscowości Rypne ofrankowanym znaczkiem za 25 gr przyłączenie Zaolzia do Polski, na odwrocie doklejono dwa pomarańczowe znaczki kwestarskie po 5 gr (revenue) z Piotrem Borowym "NA SZKOŁY NA POLSKIM SPISZU ORAWIE I W CZADECKIM", dobry stan zachowania (Myślicki 37 101). | Fi.309 Mi.330 |
| 150 PLN | |
50292 |
1939 "ZJAZD ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ FILATELISTYCZNYCH" Warszawa 30, znaczek ostemplowany okolicznościowo 15.I na specjalnej karcie "VI ZJAZD ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ FILATELISTYCZNYCH W POLSCE WARSZAWA, 15 I 1939." z sygnaturą "Z.S.F.(I-1939)500."; stempel przedstawia pomnik Adama Mickiewicza w Warszawie na tle Dziekanki; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 39 001). | Fi.310 Mi.331 |
| 50 PLN | |
50293 |
1939 kartka z urzędu stanu cywilnego z Kielc do Leszczyn, dziurki po archiwizacji. | Fi.310 Mi.391 |
| 30 PLN | |
50294 |
1939 stempel okolicznościowy Wystawy Elektromechanicznej SEP w Katowicach. | Fi.310 |
| 60 PLN | |
50295 |
1939 miejscowy list z Katowic z wirnikiem propagandowym poczty. | Fi.310 |
| 40 PLN | |
50296 |
1939 list z Warszawy z wirnikiem okolicznościowym "XVII FESTIWAL SIMC / Międzynarodowego Towarzystwa / Muzyki Współczesnej / WARSZAWA - KRAKÓW 14-21.IV.1939". | Fi.310 |
| 30 PLN | |
50297 |
1939 okupacja sowiecka, polski znaczek unieważniony kasownikiem Huty Stepańskiej z data 9.10.39. | Fi.310 |
| 50 PLN | |
50298 |
1939 list z Raciąża koło Sierpca 5.6.39 do Ameryki. | Fi.310, 314, Ck10 |
| 35 PLN | |
50299 |
1939 AMBULANS NR.387a relacji WOROCHTA-STANISŁAWÓW, dofrankowana całostka (Gdynia Dworzec Morski, sygn. X-1937) przesłana 1.VIII ambulansem do Lwowa, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.310, Cp72 Mi.331 |
| 120 PLN | |
50300 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC21, kartka nadana z Lublina 2.9.39 do Puław, stempel cenzury z Lublina nr BC21 w kolorze fioletowy z parafką cenzora. | Fi.310, Cp80 |
| 800 PLN | |
50301 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC106, kartka z Rzeszowa do Konedz nadana 1.09.39 w dniu wybuchu wojny, stempel cenzury z Rzeszowa BC nr 106 w kolorze czerwonym. | Fi.310, Cp80 |
| 450 PLN | |