Die Auktion endet am 08.07.2024

Auctionen 116. Polen zwischen den Weltkriegen

50142

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria bloków, każdy na osobnej kopercie skasowany stemplami okolicznościowymi V Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.2-4
400 PLN
50143

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura - blok czysty bez gumy.

Fi.bl.4
50 PLN
50144

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku bez ozdobnych napisów na marginesie, bez perforacji i bez gumy, bardzo rzadka w tak dużym formacie - 1/4 sektora drukarskiego, z widocznym na górze odbiciem krawędzi formy, piękny stan zachowania, gwarancja Walocha.

Fi.bl.4 nz MK
800 PLN
50145

Fi.bl.4MK
Mi.Bl.4
850 PLN
50146

Fi.bl.4MK
Mi.Bl.4
600 PLN
50147

1937 WILEŃSZCZYZNA - WILNO 6 - "Za zwrotnem poświadczeniem odbioru/ Sprawa Karna opłata poczt. kredytowana", list miejscowy z Sądu Okręgowego wysłany 21.VI z urzędu Wilno 6, datownik nadawczy z wyróżnikiem "a"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

60 PLN
50148

1937 list z przychodni przeciwgruźliczej Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku, stempel opłaty gotówkowej.

80 PLN
50149

1937 widokówka ze stemplem skrzynki pocztowej w Pustelni w Pieninach.

50 PLN
50150

1938 zeszycik znaczkowy wydania ogólnokrajowego - zawierający znaczki 4x294, 4x295, 4x303, 4x298I - na okładce czubek błyskawicy położony przed literą P wyrazu "Poczta"; idealny stan zachowania; gwarancja Petriuk.

Fi.5a
600 PLN
50151

1938 znaczek z perforacją firmową "HFS" nie w pełni wykonaną (uszkodzoną) Fabryki Środków Kawowych Henryka Francka Synowie S. A. w Skawinie.

Fi.226
30 PLN
50152

1938 list polecony z Poznania do Niemiec, na odwrocie nalepka kontroli dewizowej.

Fi.269
Mi.310
100 PLN
50153

1938 list z Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej w Warszawie do Lwowa.

Fi.278-9
Mi.299-300
50 PLN
50154

1938 stempel agencji pocztowej na transatlantyku M/S "Batory" i stempel rejsu inauguracyjnego Triest - Gdynia.

Fi.280
300 PLN
50155

1938 list polecony z Bydgoszczy do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stempel odbiorczy.

Fi.283, 284, 288
80 PLN
50156

1938 znaczek z perforacją firmową "HF" (monogram) — Henryka Francka Synowie, Fabryka Środków Kawowych S. A. w Skawinie - suszarnia cykorii, hurtowy skład i przedstawicielstwo w Inowrocławiu, znaczek z użyty w urzędzie Inowrocławiu.

Fi.284
25 PLN
50157

1938 list z Rudnika koło Wielunia do Niemiec.

Fi.284, 285
Mi.305, 306
20 PLN
50158

1938 lotniczy list polecony z Warszawy do Izraela, list nadano w kolekturze J. Wolanów Warszawa 43, na odwrocie zalepka kontroli dewizowej i stemple odbiorcze.

Fi.284, 285, 288, 29
80 PLN
50159

1938 perforacja firmowa OL — prawdopodobnie Otton Liphardt — sprzedaż agenturowo-komisowa taśm DMC, przędzy, nici, lnu i wyrobów gumowych (adres telegraficzny OLIPHARDT), Warszawa, ul.Długa 42, znaczek z dziurkowaniem firmowym skasowany w październiku w Warszawie; dobry stan zachowania..

Fi.284I
Mi.305II
50 PLN
50160

1938 seria "widokowa", 10 gr + 45 gr - frankatura dwukolorowa, list zleceniowy - koperta druk o sygnaturze P.P.T.T.Nr.53/Poczt. (III.-937) wysłany 3.X z Dziedzic do urzędu pocztowego w Katowicach, nieoderwana pocztowa naklejka z nazwiskiem i adresem dłużnika, a także kwotą zlecenia; datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.286, 295
Mi.307, 316
120 PLN
50161

1938 list z Krakowa do Niemiec, okolicznościowy wirnik "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" z Krakowa.

Fi.288
Mi.309
30 PLN
50162

1938 list polecony z Krakowa do Stanów Zjednoczonych, stempel kontroli dewizowej, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.289
80 PLN
50163

1938 list polecony z Bielska do Austrii, na odwrocie stempel kontroli dewizowej.

Fi.289, 304
80 PLN
50164

1938 "REZYDENCJA PREZYDENTA R.P." Spała, czytelna odbitka bardzo rzadkiego stempla okolicznościowego (Myślicki stopień rzadkości C) na widokówce wysłanej 20.VIII do Krakowa, według katalogu Myślickiego datownik stosowano w okresie VII-VIII.1939 - tu odbitka z 1938 roku!!! zwraca uwagę fragment tekstu dotyczący adresu nadawcy przesyłki: ""po najrozmaitszych przejazdach i zmianach pobytu, siedzę obecnie ostatni dzień w Spale i wyjeżdżam do Torunia, gdzie oczywiście oczekuję na Wasz list (1 Batalion balonowy)."; walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 39 020).

Fi.294
Mi.315
600 PLN
50165

1938 miejscowy list ze Lwowa, stempel okolicznościowy "Semper Fidelis".

Fi.294
Mi.315
25 PLN
50166

1938 "I POLSKI LOT STRATOSFERYCZNY ZAKOPANE DOLINA CHOCHOŁOWSKA" Zakopane 1, znaczek na karcie skasowany stemplem okolicznościowym na karcie wysłanej 8.X do Warszawy (Myślicki 38 031).

Fi.294
Mi.315
45 PLN
50167

1938 kasownik okolicznościowy "KIELCE "LEGIONOM" / 2X 1938 / ODSŁONIĘCIE POMNIKA".

Fi.294
10 PLN
50168

1938 dowód przyjęcia prenumeraty na czasopisma Mrocza k. Bydgoszczy.

Fi.294
60 PLN
50169

1938 I Lwowskie Zawody Balonowe, stempel okolicznościowy z okazji Krajowej Wystawy Lotniczej.

Fi.294
80 PLN
50170

1938 kartka nadana z agencji pocztowej na Kasprowym Wierchu.

Fi.294
60 PLN
50171

1938 "CZYN ZBROJNY WOJSK POLSKICH NA WSCHODZIE 1914-1919 PAKOSŁAW-KRECHOWCE BOBRUJSK-KANIÓW-MURMAŃ JAZŁOWIEC-TAJGA" Warszawa 1, kasownik okolicznościowy na liście z Warszawy do Przemyśla.

Fi.294
80 PLN
50172

1938 Polska okupacja Zaolzia, koperta stemplowana grzecznościowo w Bystrzycy nad Olzą adresowana do Radomia, stempel czeskiego urzędu pocztowego.

Fi.294
80 PLN
50173

1938 Polska okupacja Zaolzia, koperta stemplowana grzecznościowo w Orłowej nad Olzą, dodatkowo stempel propagandowy "10.X.38 "Zagłębie węglowe"/ własnością POLSKI" (Myślicki 38 250), stempel czeskiego urzędu pocztowego w Orłowej.

Fi.294
100 PLN
50174

1938 Polska okupacja Zaolzia, koperta stemplowana datownikiem polskim i czechosłowackim Morawka, odbitka trójkątnego stempla propagandowego "MORAWKA (ZAOLZIE) OD 16.XI-9.XII.1938r. w granicach Rzeczypospolitej Polskiej" (Myślicki 38 259 - stopień rzadkości C).

Fi.294
120 PLN
50175

1938 stempel okolicznościowy z Warszawy "WESOŁYCH ŚWIĄT".

Fi.294, 297
20 PLN
50176

1938 Polska okupacja Zaolzia, koperta stemplowana datownikiem polskim Morawka, odbitka trójkątnego stempla propagandowego "MORAWKA (ZAOLZIE) OD 16.XI-9.XII.1938r. w granicach Rzeczypospolitej Polskiej" (Myślicki 38 259 - stopień rzadkości C).

Fi.294-6
120 PLN
50177

1938 firmowa przesyłka z Łodzi do Niemiec w specjalnej kopercie z napisem "Wzory bez wartości" opłacona według rzadkiej taryfy pocztowe za wzory bez wartości, rzadkie i ciekawe.

Fi.295
300 PLN
50178

1938 list z Katowic do Warszawy, stempel Koła 75. Pułku Piechoty Strzelców Bytomskich.

Fi.295, 296
50 PLN
50179

1938 list polecony z Warszawy do Szwecji, nalepka kontroli dewizowej.

Fi.295, 305
Mi.316, 326
80 PLN
50180

1938 "GNIEZNO ZAPRASZA", datownik okolicznościowy z widokiem archikatedry na dofrankowanej całostce wysłanej 8.VI do Warszawy, dodatkowy odciśnięty na karcie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania, temat - ARCHITEKTURA (Myślicki 38 002).

Fi.295, Cp72
Mi.316
40 PLN
50181

1938 kartka z Cieszyna 2.10.38 do Śmigiel k. Poznania, po zajęciu Zaolzia, stempel propagandowy BOHATERSKIE ZAOLZIE /WRÓCIŁO DO POLSKI", kartka wykonana z pudełka po papierosach, unikalne.

Fi.296
400 PLN