49862 |
1933 list z Mszany Dolnej do Zakopanego, nie podjęty przez adresata i odesłany ambulansem pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 39, stempel z wyróżnikiem a. | Fi.242, 254 |
| 50 PLN | |
49863 |
1933 miejscowy list polecony z Warszawy 21.X.33. | Fi.242, 258 Mi.272, 279 |
| 46 PLN VERKAUFT | |
49864 |
1933 kartka z Warszawy do Niemiec, rzadki kasownik okolicznościowy "VII MIĘDZYNARODOWY KONGRES HISTORYKÓW 21-27. SIERPNIA 1933 WARSZAWA". | Fi.242, 259 |
| 600 PLN | |
49865 |
1933 znaczek z dziurkowaniem firmowym "N & Cº" skasowany 19.07.33 w Bielsku. | Fi.248 |
| 60 PLN | |
49866 |
| 100 PLN VERKAUFT | |
49867 |
1933 małe doniczki, firmowy list polecony z Rzeszowa do Krakowa, ładna frankatura wielokrotna znaczka za 10 gr. | Fi.252 Mi.273 |
| 80 PLN | |
49868 |
1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Cieszyn - Bielsko nr 341, widokówka z Cieszyna. | Fi.254 |
| 60 PLN | |
49869 |
1933 list polecony z Katowic do Warszawy. | Fi.256 |
| 10 PLN | |
49870 |
1933 700-lecie Torunia, czworoblok. | Fi.258 Mi.279 |
| 1 200 PLN | |
49871 |
1933 700-lecie Torunia, narożny czworoblok. | Fi.258 Mi.279 |
| 1 600 PLN | |
49872 |
1933 700-lecie Torunia, rzadka próba znaczka za 60 gr. na żółtawym prążkowanym poziomo papierze i z pełną oryginalną gumą, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.258 P4 Mi.279 |
| 3 600 PLN | |
49873 |
| 120 PLN | |
49874 |
1933 700-lecie Torunia, marginesowy znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim położeniem znaku wodnego W.II.D., czysty (Fi.2000.-), na marginesie swietnie widoczny znak wodny, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.258D Mi.279Y |
| 2 400 PLN | |
49875 |
1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. z położeniem znaku wodnego W.II.G., czyste (Fi.450.-), bardzo dobry stan zachowania. | Fi.258G Mi.279 |
| 400 PLN | |
49876 |
1933 700-lecie założenia Torunia, niegumowana próba na papierze prążkowanym poziomo. | Fi.258P3 Mi.279 |
| 1 500 PLN | |
49877 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku (Fi.880.-). | Fi.259 Mi.280 |
| 700 PLN | |
49878 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty (Fi.220.-). | Fi.259 Mi.280 |
| 170 PLN | |
49879 |
1933 zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura. | Fi.259 Mi.280 |
| 180 PLN | |
49880 |
1933 zwycięzcy Challenge'u F. Żwirko i S. Wigura, czworoblok. | Fi.259 Mi.280 |
| 700 PLN | |
49881 |
1933 zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura, znaczek z podwójną perforacją pionową na prawym marginesie, gwarancja Weźranowski. | Fi.259MK Mi.280 |
| 250 PLN | |
49882 |
1933 zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura, znaczek z rzadkim znakiem wodnym II.P - ustniki w prawo (opisane omyłkowo w lewo), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.259P Mi.280Y |
| 2 400 PLN | |
49883 |
1933 zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura, znaczek z rzadkim znakiem wodnym II.P - ustniki w prawo, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.259P Mi.280Y |
| 2 400 PLN | |
49884 |
| 100 PLN | |
49885 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczne, czworoblok. | Fi.260 Mi.281 |
| 500 PLN | |
49886 |
| 500 PLN | |
49887 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek ostemplowany okolicznościowo 22.05.33 w Toruniu na specjalnej pamiątkowej karcie (Myślicki 33 005). | Fi.260 Mi.281 |
| 100 PLN | |
49888 |
1933 FDC - II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr ze znakiem wodnym w położeniu W.II.G - trąbki w górę, na liście poleconym opłaconym zgodnie z taryfą wysłanym 21.V z Torunia do Grodziska Mazowieckiego, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "II WSZECHPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA TORUŃ", okolicznościowy stempelek polecenia, datownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 33 005 + 201). | Fi.260, 254 Mi.281, 275 |
| 300 PLN | |
49889 |
| 140 PLN | |
49890 |
1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek na papierze ze znakiem wodnym II.D, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.260D Mi.281 |
| 180 PLN | |
49891 |
1933 II Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, czworoblok na papierze ze znakiem wodnym II.D - trąbki w dół. | Fi.260D Mi.281Y |
| 900 PLN | |
49892 |
1933 II Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek na papierze ze znakiem wodnym II.D - trąbki w dół. | Fi.260D Mi.281 |
| 240 PLN | |
49893 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.D trąbki w dół (Fi.250.-) na wycinku z karnetu ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika. | Fi.260D Mi.281Y |
| 175 PLN | |
49894 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim i świetnie widocznym położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.250.-), czysty z pełną oryginalną gumą. | Fi.260D Mi.281Y |
| 200 PLN | |
49895 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczne, próba arkuszowa na papierze prążkowanym poziomo, minimalna nieregularność nałożenia gumy - nie od podlepki, za dopłatą gwarancja lub atest. | Fi.260P1 Mi.281 |
| 2 800 PLN | |
49896 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok. | Fi.261 Mi.282 |
| 380 PLN | |
49897 |
| 140 PLN | |
49898 |
1933 400. rocznica Śmierci Wita Stwosza. | Fi.261 Mi.282 |
| 120 PLN | |
49899 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza. | Fi.261 Mi.282 |
| 140 PLN | |
49900 |
| 500 PLN | |
49901 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, narożny czworoblok. | Fi.261 Mi.282 |
| 600 PLN | |