Die Auktion endet am 02.12.2024

Auctionen 116. Volksrepublik Polen 1952-1989

56050

Fi.bl.107 (63)
Mi.Bl.77
50 PLN
56051

Fi.bl.108
Mi.Bl.78
70 PLN
56052

1979 50-lecie Polskich Linii Lotniczych, komplet 10 kartek okolicznościowych ze stemplami okolicznościowymi tego samego wzoru z różnych miast Polski.

80 PLN
56053

1980 "70-ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI" dekoracyjna całość ostemplowana okolicznościowo 11.11 we Wrocławiu.

Fi.2095, 2685
Mi.2242, 2833
20 PLN
56054

1980 rocznik znaczków czystych (Fi.65,20).

Fi.2516-78
Mi.2664-2726
45 PLN
56055

1980 rocznik kopert FDC (bez bl.113(69); Fi.75,50).

Fi.2516-78
Mi.2664-2726
120 PLN
56056

Fi.2516-3104
Mi.2664-3252
550 PLN
56057

1980 150-lecie stadniny koni w Sierakowie, znaczki za 6,90 zł w parce poziomej, lewy z błędem "ścięty nosek 1 w 150" na poz.11; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.2523 B1
Mi.2671
60 PLN
56058

Fi.2526-9 ND
Mi.2674-7
300 PLN
56059

1980 Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid, nowodruk arkusika .

Fi.2526-9ND
220 PLN
56060

Fi.2526-29 ND
300 PLN
56061

1980 Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid i w Moskwie. Ze względu na bojkot Igrzysk Olimpijskich w Moskwie przez USA, Amerykańscy filateliści byli zainteresowani wyłącznie znaczkiem Fi 2528 (pozostałe znaczki z serii dotyczyły konkurencji letnich). W związku z tym na specjalne zamówienie Ars Polony (obsługującej handel filatelistyczny z USA) dodrukowano znaczek Fi 2528 w arkuszach 25-cio znaczkowych (regularne wydanie drukowano w arkuszach 50-cio znaczkowych), z czego znaczną część rozerwano do pakietów olimpijskich - nakład tylko 8.000 szt. !!!. "Eksportowy" arkusz w bardzo dobrym stanie, rzadkie.

Fi.2528 ark. (25)
Mi.2676
2 200 PLN
56062

1980 35. rocznica układu PRL - ZSRR, znaczek z uskokiem ząbkowania.

Fi.2533
Mi.2681
40 PLN
56063

1980 35. rocznica układu PRL - ZSRR, arkusz sprzedażny.

Fi.2533 ark.
Mi.2681
75 PLN
56064

1980 35. rocznica układu PRL - ZSRR, parka z uskokiem ząbkowania poziomego.

Fi.2533MK
Mi.2681
40 PLN
56065

Fi.2534 B1
Mi.2682
30 PLN
56066

Fi.2534 B1+B2
Mi.2682
25 PLN
56067

Fi.2534 B3
Mi.2682
30 PLN
56068

1980 110. rocznica urodzin Lenina, znaczek z błędami "plama obok niebieskiej okładki" oraz "ścięta druga pionowa kreska N w URODZIN" na poz.12 ; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

Fi.2534 B5
Mi.2682
40 PLN
56069

1980 110. rocznica urodzin Lenina, znaczek z błędem "plama na książce" na poz.13 ; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

Fi.2534 B6
Mi.2682
50 PLN
56070

1980 75. rocznica Rewolucji 1905 roku, arkusz sprzedażny złożony w połowie.

Fi.2535 ark.
Mi.2683
50 PLN
56071

1980 35. rocznica powstania ONZ, lewy znaczek z błędem "ścięta litera a w Polska i uszkodzona flaga".

Fi.2565B1
Mi.2713
30 PLN
56072

Fi.2565B1
Mi.2713
40 PLN
56073

Fi.2565B1
Mi.2713
35 PLN
56074

Fi.2573-78
Mi.2721-26
50 PLN
56075

40 PLN
56076

1981 STAN WOJENNY - ekspresowy list polecony nadany 11.12 tuż przed wprowadzeniem stanu wojennego 13.12 w urzędzie Racibórz 1 do Holandii, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty zszywaczem przez cenzurę, stempel ramkowy "OCENZUROWANO"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2337II, 2585
Mi.2848, 2733
120 PLN
56077

1981 nowodruk z okazji zjazdu PZF.

Fi.2460ND
15 PLN
56078

1981 "70 LAT HARCERSTWA POLSKIEGO WYSTAWA" Warszawa 1, znaczek wydany z okazji 150 rocznicy Powstania Listopadowego na ozdobnej kopercie, ostemplowany okolicznościowo 29.11 w pierwszym dniu obiegu; temat - HARCERSTWO.

Fi.2572
Mi.2720
20 PLN
56079

1981 rocznik kopert FDC (bez bl.113(70); Fi.66.-).

Fi.2579-2643
Mi.2727-91
60 PLN
56080

1981 rocznik znaczków czystych (Fi.56,10).

Fi.2579-2643
Mi.2727-91
35 PLN
56081

1981 Pablo Picasso, nowodruk z podwójnym ząbkowaniem pionowym

Fi.2580ND
Mi.Bl.74ND
250 PLN
56082

1981 Pablo Picasso, nowodruk w pięknym stanie (Fi.280.-).

Fi.2580ND
Mi.Bl.74ND
210 PLN
56083

1981 Sport balonowy, znaczki za 2 zł w parce poziomej, prawy z błędem "O w POLSKA zniekształcone u dołu" na poz.25; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.2582 B1
Mi.2730
50 PLN
56084

1981 sport balonowy, prawy znaczek z błędem "ń w Anderson".

Fi.2586B1
Mi.2734
25 PLN
56085

1981 sport balonowy, znaczek z błędem "ń w Anderson".

Fi.2586B1
Mi.2734
20 PLN
56086

Fi.2586B1
25 PLN
56087

Fi.2596 B1
Mi.2739
60 PLN
56088

Fi.2596 B1
Mi.2739
30 PLN
56089

1981 Łowiectwo, znaczek bez druku barwy brązowej i żółtej.

Fi.2602MK
Mi.2747
970 PLN