Poz# | Bilder | Beschreibung | Katalog | Features | Aktueller Preis |
---|---|---|---|---|---|
55850 |
1973 FDC - Światowa Wystawa Filatelistyczna "Polska 73" bloczek na ilustrowanej karcie poleconej skasowany 19.8 stemplem okolicznościowym w Poznaniu w pierwszym dniu obiegu, zwraca uwagę specjalna "wystawowa" nalepka polecenia; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.bl.46a Mi.Bl.55 |
| 50 PLN | |
55851 |
1973 FDC - "Światowa Wystawa Filatelistyczna "Polska 73"", bloczek na kopercie z doklejonym biletem wstępu skasowany 19.8 stemplem okolicznościowym w Poznaniu - w pierwszym dniu obiegu; walor brakujący w większości zbiorów - koperta niedostępna w abonamencie; doskonały stan zachowania. | Fi.bl.91 (46) b Mi.Bl.56 |
| 150 PLN | |
55852 |
1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska 73, nowodruk bloku. | Fi.bl.91ND Mi.Bl.55SD |
| 35 PLN | |
55853 |
1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska '73 - Mikołaj Kopernik, nowodruk z przekreślonym nominałem w barwie czarnej. | Fi.bl.91ND (46) Mi.Bl.56ND |
| 40 PLN | |
55854 |
1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska '73 - Mikołaj Kopernik, dwa arkusiki nalepek na cele PZF. | |
| 50 PLN | |
55855 |
1973 nalepki poczty dyliżansowej z okazji 500. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. | |
| 30 PLN | |
55856 |
1973 polecony służbowy list Ministerstwa Łączności w Warszawie do Poznania. Rzadka nalepka polecenia R | |
| 90 PLN | |
55857 |
1973 frankatura mechaniczna Światowej Wystawy Filatelistycznej w Poznaniu, tematyka Mikołaj Kopernik. | |
| 60 PLN | |
55858 |
1973 arkusik plakietek lotu pocztowego nad Warszawą na rzecz Centrum Zdrowia dziecka. | |
| 20 PLN | |
55859 |
1973 karnet a okazji "Światowej Wystawy Filatelistycznej POLSKA 73" zawierający reprodukcje znaczków okolicznościowych poczty amerykańskiej i polskiej. | |
| 80 PLN | |
55860 |
1974 rocznik kopert FDC (bez bl.92a(47a), bl.92b(47b), bl.93(48), bl.94(49); Fi.66.-). | Fi.2148-2205 Mi.2296-2352 |
| 70 PLN | |
55861 |
1974 rocznik znaczków czystych (Fi.115.-). | Fi.2148-2205 Mi.2296-2352 |
| 90 PLN | |
55862 |
1974-1975 TOM XI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 223,60 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | Fi.2148-2273 Mi.2296-2420 |
| 180 PLN | |
55863 |
1974 rośliny w twórczości Stanisława Wyspiańskiego, znaczek z niekatalogowanym błędem w postaci nie dodruku dolnego znaczka z ostatniego rzędu w arkuszu, tak zwany suchy druk minimalną ilością farby, błąd przypadkowy występujący być może tylko w jednym arkuszu na 10 znaczkach, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.2149MK Mi.2297 |
| 500 PLN | |
55864 |
1974 sławne polskie żaglowce, znaczek z przesuniętym drukiem barwy zielonej. | Fi.2170MK Mi.2317 |
| 215 PLN VERKAUFT | |
55865 |
1974 sławne polskie żaglowce, znaczek bez druku barwy zielonej i oliwkowej. | Fi.2170MK2 Mi.2317 |
| 700 PLN | |
55866 |
1974 "OPERACJA ŻAGIEL OPERATION SAIL" Gdynia 1, znaczek na dekoracyjnej kopercie Komitetu Wykonawczego ostemplowany 19.07, dodatkowo stempel okolicznościowy "OPERATION SAIL 1974 GDAŃSK GDYNIA KOMITET WYKONAWCZY" z godłem państwowym i pieczęci nagłówkowej; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.2171 Mi.2318 |
| 30 PLN | |
55867 |
1974 sławne polskie żaglowce, znaczek bez druku barwy czarnej i niebieskiej - brak nominału i opisów w kolorze czarnym, na żaglach brak tła niebieskiego, bardzo ładny stan zachowania, podwójna gwarancja Krawczyk. | Fi.2171 MK Mi.2318F |
| 1 200 PLN | |
55868 |
1974 X Międzynarodowy Festiwal Szachowy w Lublinie, parka znaczków za 1,50 zł, prawy z błędem na poz.23 w 2 sektorze "plamka w drugim A w EDUKACJA"; znaczek z błędem z poziomą fałdką w papierze; gwarancja i opis. | Fi.2176 B1 Mi.2323 |
| 40 PLN VERKAUFT | |
55869 |
1974 polski drzeworyt ludowy, narożny znaczek z przesuniętą perforacją. | Fi.2203 Mi.2350 |
| 25 PLN | |
55870 |
1974 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna "Socphilex IV" w Katowicach, dofrankowana karta pocztowa grzecznościowo polecona, znaki opłaty skasowane okolicznościowo na terenie wystawy stemplami w kolorze: czarnym (19.05) i czerwonym (29.05), okolicznościowa nalepka polecenia skasowana 29.-5 datownikiem Katowice 1; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp602, 2163 Mi.2311A |
| 50 PLN | |
55871 |
1974 X Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w RFN, bloczek skasowany stemplem okolicznościowym "ZLOT MŁODZIEŻY POLSKIEJ WARSZAWA 74"; z pełną gumą; dobry stan zachowania. | Fi.bl.93 Mi.Bl.59 |
| 50 PLN | |
55872 |
1974 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna "Socphilex IV" w Katowicach, blok z błędem "wcięcie w drugim 0 w nominale", gwarancja i oznaczenie. | Fi.bl.92aB1 |
| 20 PLN | |
55873 |
1974 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna "Socphilex IV" w Katowicach, blok ostemplowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, z pełną oryginalną gumą. | Fi.bl.92b(47b) Mi.Bl.57 |
| 35 PLN | |
55874 |
1974 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna "Socphilex IV" w Katowicach, blok ząbkowany z błędem "ścięte prawe ramię litery A w MIĘDZYNARODOWA". | Fi.bl.92b B1 Mi.Bl.57 |
| 40 PLN | |
55875 |
1974 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w RFN, bloki. | Fi.bl.93-4 Mi.Bl.59-60 |
| 25 PLN | |
55876 |
1974 Srebrny medal reprezentacji Polski na MŚ w piłce nożnej, bloczek skasowany w pierwszym dniu obiegu 21.VII stemplem okolicznościowym "X MISTRZOSTWA ŚWIATA W PIŁCE NOŻNEJ POLSKA SREBRNY MEDAL" Warszawa 1; z pełną gumą; dobry stan zachowania. | Fi.bl.94 Mi.Bl.60 |
| 100 PLN | |
55877 |
1974 Polskie jednostki wojskowe służące w siłach ONZ, list do Polski ze stemplem urzędu pocztowego Warszawa 60, który zajmował się wymianą poczty między żołnierzami a krajem. | |
| 20 PLN | |
55878 |
1974 Polskie jednostki wojskowe służące w siłach ONZ, list do Polski ze stemplem urzędu pocztowego Warszawa 60, który zajmował się wymianą poczty między żołnierzami a krajem; ciekawy stempel z wielbłądem; temat - FAUNA. | |
| 20 PLN | |
55879 |
1975 zeszycik znaczkowy 10 zł (4x2272 + 4x2273) zawierający znaczki wydane z okazji VII Zjazdu PZPR, skasowane w dniu wejścia do obiegu - 8.XII stemplem okolicznościowym "VII ZJAZD PZPR WARSZAWA PKiN 8-XII-1975" odciśniętym również na okładce; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.6i (2272-73) Mi.2419-20 |
| 60 PLN | |
55880 |
1975 zeszycik znaczkowy 10 zł (4x2246 + 4x2247) zawierający znaczki z serii telewizyjne filmy dziecięce; czyste, dobry stan zachowania. | Fi.6l (2246-47) Mi.2393-94 |
| 60 PLN | |
55881 |
1975 nowodruk w postaci bloczka z okazji 25-lecia Polskiego Związku Filatelistów. | Fi.2148-50ND |
| 10 PLN | |
55882 |
1975 rocznik znaczków czystych (Fi.108,60). | Fi.2206-73 Mi.2353-2420 |
| 90 PLN | |
55883 |
1975 rocznik kopert FDC (bez bl.96(52) i bl.97(53); Fi.93,70). | Fi.2206-73 Mi.2353-2420 |
| 150 PLN | |
55884 |
1975 Sokoły, znaczki za 1 zł i 1,50 zł komplet parek i trójek w układach: zwykłym i odwrotnym, czyste. | Fi.2207-10 Mi.2354-57 |
| 100 PLN | |
55885 |
1975 30. rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, znaczki rozdzielone przywieszką z dodatkowym rzędem znaczków poniżej. | Fi.2215 Mi.2362 |
| 120 PLN | |
55886 |
1975 30. rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, górna cześć arkusza z parką znaczków rozdzieloną przywieszką. | Fi.2215 Mi.2362 |
| 150 PLN | |
55887 |
1975 Halowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce w Katowicach, seria w arkuszach sprzedażnych. | Fi.2216-9 ark. Mi.2363-6 |
| 475 PLN VERKAUFT | |
55888 |
1975 Konferencja Międzynarodowej Unii Radioamatorskiej w Warszawie, arkusz sprzedażny zagięty na górnym rzędzie. | Fi.2222 ark. Mi.2368 |
| 50 PLN | |
55889 |
1975 100. rocznica przewodnictwa górskiego w Polsce, parka z pustopolem na lewym marginesie.Rzadkie bez śladów zszywek na pustopolu. | Fi.2223-4 Mi.2370-1 |
| 10 PLN | |