Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 115. Überdruckausgaben 1918-1919

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
36852

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z błędem "brak kropki po HAL", gwarancja i oznaczenie.

Fi.27aB5
Mi.26
250 PLN
36853

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 37 z błędem "brak kropki po HAL", gwarancja Schmutz.

Fi.27a B5
Mi.26
180 PLN
36854

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 16 z błędem "zniekształcone 50 i brak kropki po HAL", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.27aBB5
Mi.26
240 PLN
36855

1918 drugie wydanie lubelskie, makulaturowa parka zabrudzona farbą drukarską, bardzo duża podlepka, gwarancja Schmutz.

Fi.27aMK
Mi.26
180 PLN
36856

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50/60 hal. z silnie przesuniętym w pionie nadrukiem - nominał w połowie na dole znaczka, w połowie na górze znaczka, ze względu na chroniczny brak znaczków skierowano do sprzedaży także te wybrakowane, piękny stan, gwarancja.

Fi.27a MK
Mi.26
1 200 PLN
36857

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym z błędem "brak kropki po HAL", ciężkie podlepki, gwarancja Mikstein.

Fi.27aNo B5
Mi.24K
200 PLN
36858

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok znaczków za 50/60 hal. z odwróconym nadrukiem (jako podstawowe znaczki Fi.2400.-), dodatkowo lewy górny z błędem na poz.37 "brak kropki po HAL", a prawy dolny z błędem na poz.48 "zniekształcone S" (jako czworoblok z błędami Fi.6000.-), stan idealny, gwarancja Jungjohann BPP

Fi.27a No B5+B8
Mi.26 
3 000 PLN
36859

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem niebieskoczarnym, ślad po zdjętej podlepce, gwarancja i oznaczenie.

Fi.27b
Mi.26
600 PLN
36860

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.28
Mi.27
50 PLN
36861

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.28
Mi.27
100 PLN
36862

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok z brzegowymi uszkodzeniami nadruków na prawych znaczkach "brak liter ZTA", dolny prawy znaczek z charakterystycznym małym A w POLSKA, lekko rozerwana perforacja pomiędzy znaczkami z błędami, gwarancja Jendroszek.

Fi.28 B10
Mi.27
1 200 PLN
36863

1918 drugie wydanie lubelskie, kompletny arkusz znaczka w bardzo dobry stan zachowania, gwarancja (oznaczone dwa błędy; B3, b12, 4xB9 i B10).

Fi.28 ark.
Mi.27
10 000 PLN
36864

1918 drugie wydanie lubelskie, prawy znaczek z błędem "brak liter ZTA w POCZTA", gwarancja.

Fi.28B9
Mi.27
400 PLN
36865

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku z błędem "brak ZTA", ciężka podlepka, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.28B9
Mi.28
160 PLN
36866

1918 drugie wydanie lubelskie, prawy znaczek z błędem "brak liter ZTA w POCZTA", gwarancja Wiatrowski.

Fi.28B10
Mi.27
400 PLN
36867

1918 drugie wydanie lubelskie, prawy znaczek z błędem "uszkodzone T", gwarancja bez oznaczenia błędu.

Fi.28B11
Mi.27
650 PLN
36868

1918 drugie wydanie lubelskie, prawy znaczek z błędem "T bez prawej poziomej kreski", gwarancja.

Fi.28B11
Mi.27
500 PLN
36869

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem podwójny - normalnym i odwróconym po stronie gumowanej, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Miszczak.

Fi.28Ndwo
Mi.26DD
6 000 PLN
36870

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, ślad po podlepce, gwarancja Kronenberg.

Fi.28No
Mi.27K
500 PLN
36871

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok z nadrukiem odwróconym w pięknym stanie, katalog Fischer 7.800,- zł, gwarancja Schmutz.

Fi.28No
Mi.27K 
4 500 PLN
36872

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym z błędem "brak prawego ramienia T", rzadkie, gwarancja Schmutz.

Fi.28No B11
Mi.27K 
600 PLN
36873

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem podwójny - normalnym i odwróconym, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Mikulski,.

Fi.28Non
Mi.26DD
9 000 PLN
36874

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z poz. 50 z nie dodrukiem prawej części nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.29
Mi.28
30 PLN
36875

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków z ząbkowaniem ZL 12½, gwarancja Jendroszek.

Fi.29
Mi.28
120 PLN
36876

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z abklaczem, gwarancja.

Fi.29
Mi.28
100 PLN
VERKAUFT
36877

1918 drugie wydanie lubelskie, list polecony z Sławkowa do Będzina nadany 31.01.19, mieszana frankatura ze znaczkiem austriackimi, list ponad dwukrotnie przepłacone, na odwrocie stempel odbiorczy, fotoatest Wiatrowski.

Fi.29
Mi.28
1 200 PLN
36878

1918 drugie wydanie lubelskie, prawy znaczek z błędem "brak liter ZTA" - z poz. 50 praktycznie bez liter CZTA, gwarancja Kronenberg.

Fi.29B9
Mi.28
100 PLN
36879

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku z poz. 20 z błędem "brak liter TA w POCZTA", gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.29B10
Mi.28
130 PLN
36880

1918 drugie wydanie lubelskie, górny lewy znaczek z błędem "uszkodzone P i O", gwarancja.

Fi.29B12
Mi.28
80 PLN
36881

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.29No
Mi.28K
400 PLN
VERKAUFT
36882

1919 POWSTANIE WIELKOPOLSKIE - wydanie PP/GGW, znaczek za 25/7½ fen z nadrukiem drugą formą z poz.15 - frankatura pojedyncza (Fi.2500.-), list wysłany 1.2 z Warszawy do Poznania, trzywierszowy stempelek cenzury powstańczej "Kontrola Decernatu Poczty Komisarjatu N.R.L. w Poznaniu"; na odwrocie datownik odbiorczy z 13.2 POSEN 01; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.13II
Mi.16II
3 000 PLN
36883

1919 Stanisław Mikstein, oryginalny ex libris jednego z najwybitniejszych polskich filatelistów i badaczy znaczków, twórcę m.in. metody badania znaczków wydania krakowskiego autorstwa Stefana Jakubowskiego; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.30
600 PLN
36884

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 54/65, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

Fi.32I
Mi.31
1 800 PLN
36885

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 65, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
36886

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 65, gwarancja i oznaczenie Jungjohann.

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
36887

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 79, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
36888

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.44 "cienkie Z", gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.32I B1
Mi.31 
270 PLN
36889

1919 wydanie krakowskie, znaczki za 25/80 hal. w tym jeden z odwróconym nadrukiem, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.24 "cienkie Z" oraz znaczek dopłaty za 5 hal z nadrukiem formą IIA poz.82 - skasowane unarodowionym kasownikiem Cieszyn 1 w dniu 26.I.19 na kopercie miejscowego listu ekspresowego opłaconego (wliczając znaczek dopłaty) tylko za expres - czyli tak jak listy urzędowe; zwraca uwagę odręczna adnotacja o wysokości niedopłaty "5 hl"; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (koperta pionowo zgięta, brak tylnej klapy); same znaczki (Fi.980.-) gwarancja i opis Schmutz.

Fi.32I B1, 38, 38 No
Mi.31, 48
1 600 PLN
36890

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 5, gwarancja Mikstein i Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
300 PLN
36891

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 30, piękny stan zachowania, gwarancja Petriuk, z oznaczeniem Mikstein.

Fi.32II
Mi.31
750 PLN