39805 |
1942 list polecony nadany w pośrednictwie pocztowym w Korzennej przez urząd zwierzchni w Nowym Sączu do Nowego Sącza, stempel pośrednictwa pocztowego. | Fi.72, 85 |
| 50 PLN | |
39806 |
1942 list z Tomaszowa Mazowieckiego do Niemiec, nalepka NSDAP na pomoc zimową. | Fi.75 |
| 80 PLN | |
39807 |
1942 polecony list służbowy z Krakowa 20.12.42 do Pragi. | Fi.78 |
| 30 PLN | |
39808 |
1942 miejscowy list ze Lwowa. | Fi.78 |
| 25 PLN | |
39809 |
1942 list z Krakowa do Krynicy, znaczek unieważniony wirnikiem okolicznościowym z okazji 2. rocznicy utworzenia NSDAP w generalnym Gubernatorstwie, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.78, VIa |
| 120 PLN | |
39810 |
1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, komplet znaczków z perforacją ZG 14:14½ (odmiana a) o nominałach: 1,00 zł, 1,20 zł i 1,60 zł, w arkuszu sprzedażnym w dobrym stanie zachowania. | Fi.86a-88a ark. |
| 600 PLN | |
39811 |
1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, arkusz znaczka z ząbkowaniem grzebieniowym ZG 14:14½. | Fi.86a ark. |
| 300 PLN | |
39812 |
1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 1,00 zł w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.86nz ark. |
| 600 PLN | |
39813 |
1942 Adolf Hitler, parka znaczków z podwójna perforacją poziomą, górny znaczek ślad po podlepce, gwarancja Mikstein. | Fi.87MK |
| 400 PLN | |
39814 |
1942 portret Adolfa Hitlera, znaczek nieząbkowany. | Fi.87nz |
| 1 200 PLN VERKAUFT | |
39815 |
1942 portret A. Hitlera, znaczek z silnym abklaczem. | Fi.88MK1 |
| 100 PLN | |
39816 |
1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, arkusz znaczka z ząbkowaniem grzebieniowym ZG 14:14½. | Fi.88a ark. |
| 300 PLN | |
39817 |
1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 1,60 zł w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.88nz ark. |
| 600 PLN | |
39818 |
1942 urodziny Hitlera, seria wydana na japońskim papierze z dolnym marginesem z napisem "STAATSDRUCKEREI WIEN", skasowana w dniu wejścia do obiegu; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.89-91 |
| 30 PLN | |
39819 |
1942 urodziny Adolfa Hitlera, seria ze stemplem pierwszego dnia obiegu na liście adresowanym z Krakowa do Mielca. | Fi.89-91 FDC |
| 50 PLN | |
39820 |
1942 600-lecie Lublina, seria na liście poleconym z Krakowa do Mielca, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.92-5 |
| 80 PLN | |
39821 |
1942 600-lecie Lublina, seria w paskach z górnym marginesem z gapami i napisami. | Fi.92-5 |
| 200 PLN VERKAUFT | |
39822 |
1942 600-lecie Lublina, seria w arkuszach sprzedażnych, marginesy w słabszym stanie. | Fi.92-5 ark. |
| 500 PLN | |
39823 |
1942 600-lecie Lublina, seria znaczków z gapami na górnych marginesach na widokówce (panorama Zamku i staw na Podzamczu) skasowana okolicznościowo 3.X w Lublinie stemplem okolicznościowym, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.92-95 Pw1; 22 |
| 80 PLN | |
39824 |
1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na kopercie ostemplowana okolicznościowo w Lublinie. | Fi.92-95; 24 |
| 80 PLN | |
39825 |
1942 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa narożnikowa seria z oznaczeniem na dolnym marginesie STICH: + podpis rytownika i STAATSDRUCKEREI WIEN X.1942 (Fi.+200% dopłaty), bardzo dobry stan zachowania. | Fi.96-100 Pw4+Pw2 |
| 80 PLN | |
39826 |
1942 3. rocznica utworzenia GG, seria znaczków na ozdobnym blankiecie papeterii "krakowskiej" skasowana okolicznościowo 19.XI w Krakowie stemplem okolicznościowym z okazji przyznania nagrody Wita Stwosza w konkursie artystycznym. | Fi.96-100, 35 |
| 80 PLN VERKAUFT | |
39827 |
| 50 PLN | |
39828 |
1942 3.rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria znaczków na kartce stemplowane kasownikiem okolicznościowym "DEUTSCHE KÜNSTLER SEHEN DAS GENERALGOUVERNEMENT KUNSTAUSSTELLUNG 1942 TUCHHALLEN KRAKAU 20.11.42" (Wystawa w Sukiennicach Generalne Gubernatorstwo w oczach artystów niemieckich) w Krakowie. | Fi.96-100; 26 |
| 50 PLN | |
39829 |
| 60 PLN | |
39830 |
1942 widoki zabytkowych budowli, miejscowy firmowy list wartościowy z Krakowa, rzadka pojedyncza frankatura znaczka za 10 zł, na odwrocie pieczęcie lakowe i stempel odbiorczy różny od kasownika na froncie koperty. | Fi.116 |
| 3 000 PLN | |
39831 |
1942 stempel okolicznościowy w 600. rocznicę Lublina. | Fi.Cp9II, 24 |
| 30 PLN | |
39832 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze I.44, czysta (Mi.30 euro), minimalne przebarwienia. | Fi.Cp9III Mi.P12/03 |
| 40 PLN | |
39833 |
1942 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w Rytwlanach przez Jędrzejów do Krakowa, stempel pośrednictwa. | Fi.Cp9a |
| 80 PLN | |
39834 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 16.IX z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaczek unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp9b Mi.P12/02 |
| 50 PLN | |
39835 |
1942 widoki zabytkowych budowli, całostka z sygnaturą II.42, zgięcia na narożniku. | Fi.Cp9b |
| 10 PLN | |
39836 |
1942 kartka z Bieżanowa do Krakowa. | Fi.Cp9b |
| 10 PLN | |
39837 |
1942 list polecony z Bydgoszczy (tereny Rzeszy) do Kulczyna koło Chełma, opłata dodatkowa rzadkimi na korespondencji znaczkami doręczeniowymi ostemplowanymi w Chełmie za doręczenie do Kulczyna. | Fi.D1, D3 |
| 800 PLN VERKAUFT | |
39838 |
1942 formularz biura wysyłkowego znaczków na kartce dla polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku uzyta miejscowo w Częstochowie. | Fi.FCp2I |
| 436 PLN VERKAUFT | |
39839 |
1942 formularz biura wysyłkowego znaczków. | Fi.FCp4 |
| 40 PLN | |
39840 |
1942 formularz korespondencyjny działu wydawania przesyłek zagranicznych przy upt.Warszawa 1 - nadruk wykonany na polskiej całostce za 10 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem; formularze te służyły jako wezwanie i zarazem przepustka do odbioru paczki zagranicznej, przy wejściu do działu były przedzierane przez wartownika pocztowego, a wchodzący otrzymywał tylko połowę formularza ze swoimi danymi, którą to połówkę oddawał przy wyjściu; niezwykle rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Fcp4 |
| 2 700 PLN VERKAUFT | |
39841 |
1942 list urzędowy z sądu grodzkiego w Krakowie 20.5.41. | Fi.U6 |
| 20 PLN VERKAUFT | |
39842 |
1942 przekaz paczkowy od urzędowego nadawcy z Krakowa do Lublina, opłata rzadkim na korespondencji znaczkiem urzędowym o wysokim nominale 5 zł. | Fi.U10, U15 |
| 1 500 PLN | |
39843 |
1942 miejscowy list urzędowy z Radomia. | Fi.U10, U17 |
| 60 PLN VERKAUFT | |
39844 |
1942 miejscowy list urzędowy z Nowego Sącza. | Fi.U19 |
| 40 PLN VERKAUFT | |