Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 115. Generalgouvernement

39645

Fi.18B6
280 PLN
39646

Fi.19
100 PLN
39647

1940 list firmowy (druki) z Krakowa do Przeworska.

Fi.20
50 PLN
39648

Fi.20B
150 PLN
39649

Fi.20B
150 PLN
39650

1940 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem "wyrostek u dołu prawej cyfry 8".

Fi.20B2
240 PLN
39651

Fi.30, 2
35 PLN
39652

Fi.30; 2
40 PLN
39653

1940 kartka z Warszawy do Krakowa.

Fi.33I
40 PLN
39654

Fi.34B1
150 PLN
39655

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 6 gr na kompletnej gazecie KRAKOWSKIE WIEŚCI (КРАКIВСЬКI ВIСТI) wydawanej w języku ukraińskim w Krakowie wysłanej 5.7.1941 z urzędu Kraków 2 do Berlina, przesyłka opłacona jako druki, bardzo rzadko spotykany walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.40
300 PLN
39656

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 6 gr - frankatura wielokrotna, widokówka z miejscowości Janaszów do Warszawy, wysłana 10 grudnia z urzędu Aurelów, znaczki skasowane prowizorycznym stemplem ramkowym "Aurelow 10 DEZ 1940"; ładne prowizorium w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.40
120 PLN
39657

Fi.40-51
70 PLN
39658

1940 widoki zabytkowych budowli (I), seria z górnymi marginesami (znaczek za 1 zł z dolnym), skasowana stemplem okolicznościowym, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.40-51; 6a
50 PLN
39659

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 12 gr - frankatura pojedyncza, znaczek z silnie przesuniętą perforacją pionową na formularzu kartowym, wysłanym 4.IX.1941 z Krosna do miejscowości Deutscheneck w tzw. Kraju Warty; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.43
60 PLN
39660

Fi.45
80 PLN
39661

1940 list polecony z Ulanowa do Krakowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.45, 49
40 PLN
39662

1940 widoki zabytkowych budowli, znaczek cięty.

Fi.45nz
350 PLN
39663

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 30 gr - frankatura pojedyncza, formularz - karta pocztowa wysłana 5.4.41 z Częstochowy do Łucka; wirnik niemieckiej cenzury Wehrmachtu; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.46
80 PLN
39664

Fi.50nz
350 PLN
39665

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki czerwony Krzyż, seria stemplowana.

Fi.52-5
40 PLN
39666

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, narożnikowa seria stemplowana z gapami na górnym marginesie.

Fi.52-5
130 PLN
39667

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria na wycinkach.

Fi.52-5
60 PLN
39668

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria kasowana okolicznościowo na wycinkach (Fi.70.-).

Fi.52-55
60 PLN
39669

Fi.52-55
60 PLN
39670

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria czysta (Fi.80.-).

Fi.52-55
80 PLN
39671

Fi.52; 4a-d
140 PLN
39672

Fi.56-58
40 PLN
39673

1940 1. rocznica utworzenia GG, seria skasowana stemplem okolicznościowym.

Fi.56-58
30 PLN
39674

Fi.56-58; 6b
50 PLN
39675

1940 list urzędowy z Dębicy nadany w Krakowie do Niemiec.

Fi.58
80 PLN
39676

Fi.59-62
60 PLN
39677

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria czysta (Fi.50.-).

Fi.59-62
50 PLN
39678

Fi.61, 6b
30 PLN
39679

Fi.61, 6b
25 PLN
39680

Fi.Ck1
20 PLN
39681

1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, wysłana 26.2.41 z Pruchnika do Krakowa, na odwrocie odciśnięty stempelek agencji "Pruchnik über Jaroslaw"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck1
120 PLN
39682

Fi.Cp2II
200 PLN
39683

1940 całostka hasłem propagandowym 5 z sygnaturą VI-1939 z obiegu pocztowego z Jarosławia, kartka złamana w połowie.

Fi.Cp3
30 PLN
39684

Fi.Cp3II1
1 000 PLN