39685 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1938); hasło propagandow - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana z Warszawy do Lublina; całostka bardzo rzadko spotykana w tak ładnym stanie; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.Cp3II typ1 |
| 1 200 PLN | |
39686 |
1940 kartka z Kamionki Wielkiej nadana w ambulansie pocztowym na trasie Stróże - Chabówka, kasownik przerobiony z polskiego przedwojennego kasownika. | Fi.Cp4 |
| 300 PLN | |
39687 |
1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe S - "POCZTA WPROWADZIŁA PACZKI BEZ ADRESÓW POMOCNICZYCH", wysłana 3.8 z Puław do Warszawy, bardzo dobry stan zachowania (Fi.90.-). | Fi.Cp4I |
| 50 PLN | |
39688 |
1940 całostka hasłem propagandowym 11 z sygnaturą VI-1939 z obiegu pocztowego z Jarosławia złamana w połowie. | Fi.Cp4I1 |
| 40 PLN | |
39689 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 3.XII z Warszawy do Żyrardowa (Fi.90.-). | Fi.Cp5I Mi.P6II |
| 70 PLN | |
39690 |
1940 kartka nadana z agencji pocztowej w Platerowie przez urząd zwierzchni w Siedlcach, stempel agencji pocztowej. | Fi.Cp5I |
| 75 PLN | |
39691 |
1940 całostka hasłem propagandowym 3 z sygnaturąX-1938z obiegu pocztowego z Jarosławia, kartka złamana w połowie. | Fi.Cp5I |
| 40 PLN | |
39692 |
1940 całostka wydania przedrukowego. | Fi.Cp5I |
| 50 PLN | |
39693 |
1940 polska karta pocztowa, część z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem, hasło propagandowe T - "POCZTA TO TANI, SZYBKI I PEWNY INKASENT", wysłana 7.I.41 z Chełma do Warszawy; dobry stan zachowania - karta z prawej strony na wąskim pionowym pasku ściemniała, niewielkie pionowe naddarcie u dołu (Fi.180.-). | Fi.Cp6A Mi.Cp7F |
| 100 PLN | |
39694 |
1940 kartka nadana z agencji pocztowej w Dołhobyczowie przez urząd zwierzchni w Hrubieszowie, stempel agencji pocztowej. | Fi.Cp6A |
| 150 PLN | |
39695 |
1940 wydanie przedrukowe na polskich całostkach, kartka na odpowiedź z hasłem propagandowym 16, niewielkie zagniecenie po lewej stronie. | Fi.Cp6B |
| 160 PLN | |
39696 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze IX.40, wysłana 4.IX z Krosna do Sompolna. | Fi.Cp7I Mi.P8 |
| 20 PLN | |
39697 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze IX.40, wysłana 19.9.1941 z Rozwadowa do miejscowości Deutscheneck (Sompolno) w tzw. Kraju Warty; dobry stan zachowania (Mi.25 euro). | Fi.Cp7I Mi.P8 |
| 30 PLN | |
39698 |
1940 kartka ze stemplem "DEUTSCH - PRZEMYSL", na odwrocie nie wypisana. | Fi.Cp7I |
| 70 PLN | |
39699 |
1940 wycinek karty zielonej za 12 gr o sygnaturze II.41 wysłanej z agencji w Świdniku, jednowierszowy w ramce stempelek "Swidnik" odciśnięty prawidłowo obok znaku opłaty, który skasowano 22.8 w urzędzie Lublin 2 dwuobrączkowym datownikiem z wyróżnikiem "n"; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp7II |
| 40 PLN | |
39700 |
1940 widoki zabytkowych budowli, całostka typ I. | Fi.Cp8I |
| 20 PLN | |
39701 |
| 50 PLN | |
39702 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 37 mm z obiegu pocztowego, bardzo dobry stan zachowania, jeden z najrzadszych formularzy. | Fi.FCp2II |
| 2 000 PLN | |
39703 |
1940 formularz na polskiej całostce. | Fi.FCp4 |
| 50 PLN VERKAUFT | |
39704 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Fcp3 |
| 100 PLN | |
39705 |
| 20 PLN | |
39706 |
1940 miejscowy list urzędowy z Nowego Sącza. | Fi.U1 |
| 55 PLN VERKAUFT | |
39707 |
1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, seria znaczków urzędowych grzecznościowo stemplowanych. | Fi.U1-15 |
| 40 PLN | |
39708 |
1940 znaczki urzędowe - godło III Rzeszy w dużym formacie, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania (Fi.230.-). | Fi.U1-15 |
| 200 PLN | |
39709 |
1940 znaczki urzędowe - godło III Rzeszy w dużym formacie, seria kasowana, bardzo dobry stan zachowania (Fi.80.-). | Fi.U1-15 |
| 60 PLN | |
39710 |
1940 godło Rzeszy w dużym formacie, znaczek z silnie przesuniętym drukiem nominału. | Fi.U2MK |
| 180 PLN | |
39711 |
1940 godło Rzeszy w dużym formacie, znaczek z silnie przesuniętym drukiem nominału, dla porównania normalny znaczek po prawej stronie. | Fi.U3MK |
| 200 PLN | |
39712 |
1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, cięta próba bez oznaczenia nominału na papierze żółtawym. | Fi.U13P3 |
| 2 500 PLN | |
39713 |
1940 arkusz znaczków urzędowych przedostatniego najwyższego nominału złożony w połowie tylko wzdłuż perforacji - doskonały stan. | Fi.U14 ark. |
| 200 PLN | |
39714 |
1940 arkusz znaczków urzędowych przedostatniego najwyższego nominału - doskonały stan. | Fi.U14 ark. |
| 220 PLN | |
39715 |
1940 arkusz znaczków urzędowych najwyższego nominału złożony w połowie tylko wzdłuż perforacji. | Fi.U15 ark. |
| 180 PLN | |
39716 |
1940 godło III Rzeszy w małym formacie, seria czysta znaczków urzędowych (Fi.70.-). | Fi.U16-24 |
| 50 PLN | |
39717 |
| 750 PLN | |
39718 |
1940 godło III Rzeszy w małym formacie, cięta próba w barwie ciemno brązowej bez nominału na papierze gumowanym, nie katalogowana w katalogu Fischer. | Fi.U20P |
| 1 200 PLN | |
39719 |
1940 godło III Rzeszy w małym formacie, cięta próba w barwie ciemno brązowoczerwonej bez nominału na papierze gumowanym, nie katalogowana w katalogu Fischer. | Fi.U21P |
| 1 200 PLN | |
39720 |
| 250 PLN | |
39721 |
1940 stempel okolicznościowy 1. rocznicy utworzenia GG na polskiej całostce. | |
| 45 PLN | |
39722 |
1940 Stalag XIIIA - prowizoryczny formularz wysłany 19.II z Wołomina do obozu, prowizoryczny stempel nadawczy - polski przedwojenny datownik z wyróżnikiem "d"; stempelek cenzury obozowej D7; dobry stan zachowania. | |
| 100 PLN | |
39723 |
1940 część zwrotna na odpowiedź niemieckiej kartki przesłanej terenów Rzeszy przesłana z Warszawy 9.12.40 do Wadowic. | |
| 300 PLN | |
39724 |
1940 list urzędowy Deutsche Post Osten z Warszawy do Rzeszy. | |
| 90 PLN | |