Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 115. Generalgouvernement

39685

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1938); hasło propagandow - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana z Warszawy do Lublina; całostka bardzo rzadko spotykana w tak ładnym stanie; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp3II typ1
1 200 PLN
39686

Fi.Cp4
300 PLN
39687

1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe S - "POCZTA WPROWADZIŁA PACZKI BEZ ADRESÓW POMOCNICZYCH", wysłana 3.8 z Puław do Warszawy, bardzo dobry stan zachowania (Fi.90.-).

Fi.Cp4I
50 PLN
39688

1940 całostka hasłem propagandowym 11 z sygnaturą VI-1939 z obiegu pocztowego z Jarosławia złamana w połowie.

Fi.Cp4I1
40 PLN
39689

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 3.XII z Warszawy do Żyrardowa (Fi.90.-).

Fi.Cp5I
Mi.P6II
70 PLN
39690

Fi.Cp5I
75 PLN
39691

1940 całostka hasłem propagandowym 3 z sygnaturąX-1938z obiegu pocztowego z Jarosławia, kartka złamana w połowie.

Fi.Cp5I
40 PLN
39692

1940 całostka wydania przedrukowego.

Fi.Cp5I
50 PLN
39693

1940 polska karta pocztowa, część z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem, hasło propagandowe T - "POCZTA TO TANI, SZYBKI I PEWNY INKASENT", wysłana 7.I.41 z Chełma do Warszawy; dobry stan zachowania - karta z prawej strony na wąskim pionowym pasku ściemniała, niewielkie pionowe naddarcie u dołu (Fi.180.-).

Fi.Cp6A
Mi.Cp7F
100 PLN
39694

Fi.Cp6A
150 PLN
39695

1940 wydanie przedrukowe na polskich całostkach, kartka na odpowiedź z hasłem propagandowym 16, niewielkie zagniecenie po lewej stronie.

Fi.Cp6B
160 PLN
39696

Fi.Cp7I
Mi.P8
20 PLN
39697

Fi.Cp7I
Mi.P8
30 PLN
39698

1940 kartka ze stemplem "DEUTSCH - PRZEMYSL", na odwrocie nie wypisana.

Fi.Cp7I
70 PLN
39699

1940 wycinek karty zielonej za 12 gr o sygnaturze II.41 wysłanej z agencji w Świdniku, jednowierszowy w ramce stempelek "Swidnik" odciśnięty prawidłowo obok znaku opłaty, który skasowano 22.8 w urzędzie Lublin 2 dwuobrączkowym datownikiem z wyróżnikiem "n"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp7II
40 PLN
39700

1940 widoki zabytkowych budowli, całostka typ I.

Fi.Cp8I
20 PLN
39701

Fi.D1-4
50 PLN
39702

Fi.FCp2II
2 000 PLN
39703

1940 formularz na polskiej całostce.

Fi.FCp4
50 PLN
39704

Fi.Fcp3
100 PLN
39705

Fi.Fp1c, 43
20 PLN
39706

1940 miejscowy list urzędowy z Nowego Sącza.

Fi.U1
55 PLN
39707

Fi.U1-15
40 PLN
39708

Fi.U1-15
200 PLN
39709

Fi.U1-15
60 PLN
39710

Fi.U2MK
180 PLN
39711

Fi.U3MK
200 PLN
39712

Fi.U13P3
2 500 PLN
39713

Fi.U14 ark.
200 PLN
39714

Fi.U14 ark.
220 PLN
39715

Fi.U15 ark.
180 PLN
39716

Fi.U16-24
50 PLN
39717

Fi.U17 nz
750 PLN
39718

Fi.U20P
1 200 PLN
39719

Fi.U21P
1 200 PLN
39720

250 PLN
39721

1940 stempel okolicznościowy 1. rocznicy utworzenia GG na polskiej całostce.

45 PLN
39722

100 PLN
39723

300 PLN
39724

1940 list urzędowy Deutsche Post Osten z Warszawy do Rzeszy.

90 PLN