22969 |
1893 Jordanów, austriacki znaczek wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Jordanowie. | Mi.53 |
| 25 PLN | |
22970 |
1893 Uhrynów, austriacki znaczek wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Uhrynowie. | Mi.53 |
| 40 PLN | |
22971 |
1893 BOHORODCZANY, austriacki znaczek za 5 kr wydania z 1890 roku, skasowany polskim datownikiem w Bohorodczanach, dobry stan zachowania (brak ząbka po prawej stronie na środku). | Mi.53 |
| 50 PLN | |
22972 |
1893 list składany z Krotoschin (Krotoszyn) do Hamburga, niedoręczony zwrócony do nadawcy. | |
| 70 PLN | |
22973 |
1893 Wrocław - poczta prywatna HANSA - karta pocztowa za 2½ Pf (mniejsze napisy i cyfry na znaku opłaty), czysta; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 120 PLN | |
22974 |
1894 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim i polskim, rozmiar ramki 126x78 mm, wysłana 29/6 z Myślenic do miejscowości Friedek (Frydek), datownik odbiorczy; całość w dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp10 Mi.P77 |
| 30 PLN | |
22975 |
1894 list nadany w Pniewo do Francji, na odwrocie stempel tranzytowy z Cauterets i na froncie odbiorczy z Paryża. | Mi.47, 49 |
| 120 PLN | |
22976 |
1894 Jaworów, austriacki znaczek wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Jaworowie. | Mi.53 |
| 30 PLN | |
22977 |
1894 Biała, pasek austriackich znaczków wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Białej. | Mi.53 |
| 30 PLN | |
22978 |
1894 ZEZWOLENIE NA CZASOWY POBYT W WARSZAWIE (БИЛЕТЪ НА СВОБОДНОЕ ПРОЖИВАНIЕ ВЪ Г.ВАРШАВѢ), 3-miesięczne zezwolenie na pobyt w Warszawie, dokument w języku rosyjskim (informacje po polsku, francusku i niemiecku) sporządzony na papierze ze znakiem wodnym przedstawiającym warszawską syrenkę, opłacony znaczkiem skarbowym za 50 kop (revenue) unieważnionym poprzez perforację dwóch krzyżujących się linii z literami "ПРАГ. УЧ"; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 500 PLN | |
22979 |
1894 obwoluta listu z Krotoschin (Krotoszyn) do Berlina, niedoręczony zwrócony do nadawcy. | |
| 70 PLN | |
22980 |
1894 list składany z Ostrowa do Wrocławia, niedoręczony zwrócony do nadawcy. | |
| 70 PLN | |
22981 |
1895 Kraków, austriacki znaczek gazetowy wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Krakowie. | Mi.8X |
| 40 PLN | |
22982 |
1896 austriacki sekretnik z napisami w języku niemieckim, polskim i ukraińskim, wysłany 17.11 z Sanoka do miejscowości Jasienica, znak opłaty unieważniony bardzo ładnie odciśniętym kasownikiem rusztowym, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w słabszym stanie zachowania; sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT. | Fi.Cs4 Mi.K26 |
| 80 PLN | |
22983 |
1896 CZAYCZE, znaczek wydania Niemiec Z 1889 za 10 fenigów, skasowany 4 3 jednoobrączkowym datownikiem w miejscowości Czajcze, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.47 |
| 80 PLN | |
22984 |
1897 Łobzów, austriacki znaczek wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Łobzowie. | Mi.53 |
| 20 PLN | |
22985 |
1897 Czudec, austriacki znaczek wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Czudcu. | Mi.53 |
| 20 PLN | |
22986 |
1897 Rudnik, austriacki znaczek wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Rudniku. | Mi.53 |
| 20 PLN | |
22987 |
1897 list składany z Krotoschin (Krotoszyn) do Bremy, niedoręczony zwrócony do nadawcy. | |
| 70 PLN | |
22988 |
1897 składany list urzędowy z Ostrowa do Wrocławia, list nie doręczony i zwrócony, liczne adnotacje i stemple świadczące o wytrwałym poszukiwaniu adresata. | |
| 70 PLN | |
22989 |
1898 austriacki sądowy znaczek doręczeniowy za 17½ Kr w kolorach niebiesko fioletowym/czarnym o rzadko spotykanym ząbkowaniu ZL 12½ na kompletnym dowodzie doręczenia (Fi.300.-) wysłanym 13.IV z Jarosławia do miejscowości Szówsko. | Fi.Ibx Mi.1bB |
| 150 PLN | |
22990 |
1898 Łańcut, austriacki znaczek wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Łańcucie. | Mi.53 |
| 20 PLN | |
22991 |
1899 Wrocław - poczta prywatna COURIER - znaczek za 2½ Pf skasowany datownikiem COURIER BRESLAU; dobry stan zachowania. | Mi.8 |
| 50 PLN | |
22992 |
1899 Brody 2, austriacki znaczek wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Brodach. | Mi.51 |
| 20 PLN | |
22993 |
1899 Dynów, austriacki znaczek wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Dynowie. | Mi.56 |
| 20 PLN | |
22994 |
1899 Dubiecko, austriacki znaczek wydania z 1899 roku unieważniony kasownikiem w Dubiecku. | Mi.74 |
| 20 PLN | |
22995 |
1899 Glińsk, austriacki znaczek wydania z 1899 roku unieważniony kasownikiem w Glińsku. | Mi.74 |
| 20 PLN | |
22996 |
1899 Rabka, austriacki znaczek wydania z 1899 roku unieważniony kasownikiem w Rabce. | Mi.75 |
| 20 PLN | |
22997 |
1899 kartka nadana w ambulansie pocztowym w Warszawie 18.X.99 do Grodźca. | |
| 15 PLN | |
22998 |
1899 składany list polecony z Poznania do Ostrowa, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 90 PLN | |
22999 |
1900 kartka firmowa z Białegostoku do Niemiec. | Mi.45, 47 |
| 120 PLN | |
23000 |
1900 Skrzydlna, austriacki znaczek wydania z 1899 roku unieważniony kasownikiem w Skrzydlnej. | Mi.72 |
| 20 PLN | |
23001 |
1900 Sanok, austriacki znaczek wydania z 1899 roku unieważniony kasownikiem w Sanoku. | Mi.74 |
| 20 PLN | |
23002 |
| 10 PLN | |
23003 |
| 300 PLN | |
23004 |
1901 Zakopane, austriacki znaczek wydania z 1899 roku unieważniony kasownikiem w Zakopanem. | Mi.74 |
| 20 PLN | |
23005 |
1901 Bojanów, austriacki znaczek wydania z 1899 roku unieważniony kasownikiem w Bojanowie. | Mi.74 |
| 20 PLN | |
23006 |
1901 Ryglice, austriacki znaczek wydania z 1899 roku unieważniony kasownikiem w Ryglicach. | Mi.74 |
| 20 PLN | |
23007 |
1901 KOSSÓW, austriacki znaczek za 50 h wydania z 1899 roku, skasowany polskim datownikiem rusztowym w Kosowie, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.79 |
| 40 PLN | |
23008 |
1901 list składany z Kempen (Kępno) do Staßfurt, niedoręczony zwrócony do nadawcy. | |
| 60 PLN | |