Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 114. fremde Posten auf polnischen Gebieten

22929

Mi.P6
50 PLN
22930

1884 kartka z Wrocławia do Niemiec.

10 PLN
22931

1885 list firmowy z Łodzi z urzędu pocztowego przy ul. Piotrkowskiej do Niemiec.

Mi.29, 30
120 PLN
22932

1885 list składany z Oppeln (Opola) do Rybnika.

Mi.34
50 PLN
22933

1885 recepis z Ulanowa opłacony austriackim znaczkiem wydania z 1883 roku.

Mi.47
180 PLN
22934

1885 obwoluta listu pobraniowego z Bukowitz (Bukowca) do Schwetz (Świecie).

50 PLN
22935

70 PLN
22936

1886 miejscowy list z Lublina.

Mi.32
120 PLN
22937

1886 składany list z Borka koło Poznania do Koźmina.

Mi.41
40 PLN
22938

1887 list składany z Niepołomic do Wojnicza, znaczek z ząbkowaniem 9½/9½ .

Mi.46
70 PLN
22939

1888 CZEMPIN, znaczek wydania Niemiec PFENNIG za 5 fenigów, luksusowo skasowany 13 2 jednoobrączkowym datownikiem w Czempinie, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.40
50 PLN
22940

1888 część z opłaconą odpowiedzią podwójnej karty pocztowej wysłana 6 października do Warszawy, słabo czytelny ambulansowy datownik nadawczy, na froncie okrągły godzinnik warszawski "6 ч. ВЕЧ." (godzina 6 wieczorem) i datownik odbiorczy z tego samego dnia, tekst na odwrocie pisany po hebrajsku; bardzo dobry stan zachowania; temat - JUDAICA.

Mi.P8F
50 PLN
22941

600 PLN
22942

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 3+3 kop; bardzo dobry stan zachowania (niewielki ślad podlepki na odwrocie).

Mi.P10I
50 PLN
22943

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie).

Mi.U32A
50 PLN
22944

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x81mm; bardzo dobry stan zachowania; sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.

Mi.U33A
60 PLN
22945

1889 PORTUGALIA - niezwykle rzadki (choć w Europie) kierunek wysyłki, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 10 kop, rozmiar: 145x81mm, wysłana 1.VI.1890 z miejscowości Preny do Lizbony!!! znak opłaty unieważniony 1.ИЮН datownikiem ПРЕНЫ ПОЧТ.ОТД.СУВАЛСК.Г. odciśniętym dodatkowo poniżej, na odwrocie ten sam datownik odciśnięty następnego dnia i stempel odbiorczy LISBOA; całość w dobrym stanie zachowania, sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.

Mi.U34A
500 PLN
22946

1889 przekaz paczkowy z Przemyśla do Krakowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

50 PLN
22947

1890 Lwów, austriacki znaczek gazetowy wydania z 1867 roku unieważniony kasownikiem w Lwowie.

Mi.42
20 PLN
22948

1890 Chyrów, austriacki znaczek wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Chyrowie.

Mi.51
20 PLN
22949

1890 Dębniki, austriacki znaczek wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Dębnikach.

Mi.53
20 PLN
22950

1890 Zakopane, austriacki znaczek wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Zakopanem.

Mi.53
25 PLN
22951

1890 Szczawno, austriacki znaczek wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Szczawnie.

Mi.53
20 PLN
22952

1890 Bochnia, austriacki znaczek wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Bochni.

Mi.53
20 PLN
22953

1890 Miejsce, austriacki znaczek wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Miejscu.

Mi.53
20 PLN
22954

1890 Ustrzyki, austriacki znaczek wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Ustrzykach.

Mi.53
20 PLN
22955

1890 Rawa Ruska, austriacki znaczek wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Rawie Ruskiej.

Mi.53
20 PLN
22956

1890 Zaleszczyki, austriacki znaczek wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Zaleszczykach.

Mi.54
20 PLN
22957

1890 Brodki, austriacki znaczek wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Brodkach.

Mi.56
30 PLN
22958

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 5 kop; krawędzie z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania (minimalny ślad podlepki na odwrocie).

Mi.K1
80 PLN
22959

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 10 kop, krawędzie z pełną oryginalną gumą, dobry stan zachowania (niewielkie miejscowe przebarwienia); sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.

Mi.K3
50 PLN
22960

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop; słabszy stan zachowania (niewielkie miejscowe przebarwienia, prawy górny róg nadgięty); sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.

Mi.P13
20 PLN
22961

1890 obwoluta listu z Cosel (Koźle) do Kostenthal (Gościęcin).

40 PLN
22962

1891 Krasne, austriacki znaczek wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Krasnem.

Mi.51
30 PLN
22963

1891 Piasek, austriacki znaczek wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Krakowie Piasek.

Mi.51
30 PLN
22964

1891 list wartościowy ze Lwowa do Liska.

Mi.52, 65
140 PLN
22965

1891 Bochnia, austriacki znaczek wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Bochni.

Mi.59
20 PLN
22966

1891 Gorlice, austriacki znaczek wydania z 1891 roku unieważniony kasownikiem w Gorlicach.

Mi.63
20 PLN
22967

1891 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, opaska gazetowa za 2 kop, rozmiar: 177x444mm; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ubytek powierzchni papieru po podlepce).

Mi.S4B
100 PLN
22968

Mi.77, 88
140 PLN