22889 |
1874 II wydanie Niemiec, 1 Gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 22 10 z miejscowości Strzelce Opolskie do Kotulina, znaczek skasowany dwuwierszowym w ramce stemplem GROSS-STREHLITZ (Fi. typ IX), na odwrocie datownik odbiorczy (Fi. typ VI) GROSS-KOTTULIN z 23.10; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania. | Mi.16 |
| 100 PLN | |
22890 |
1874 kartka z Złoczowa do Pestu. | |
| 40 PLN | |
22891 |
1874 kartka z Krakowa do Wiednia. | |
| 25 PLN | |
22892 |
1874 obwoluta listu z Stuhm (Sztum) do Christburga (Dzierzgoń). | |
| 50 PLN | |
22893 |
1875 znaczek z e stemplem Neisse (Nysa). | Mi.32 |
| 20 PLN VERKAUFT | |
22894 |
1875 znaczek z stemplem Skalmierzyc. | Mi.33 |
| 25 PLN VERKAUFT | |
22895 |
1875 znaczek z stemplem Frankenstein (Ząbkowice śląskie). | Mi.33 |
| 20 PLN | |
22896 |
1875 karta pocztowa za 5 kop wysłana 18.XI z Rygi do miejscowości Felin (obecnie Viljandi w Estonii), datownik odbiorczy na odwrocie; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.P2a |
| 50 PLN | |
22897 |
1876 parka ze stemplem Ziegenhals (Głuchołazy). | Mi.33 |
| 35 PLN | |
22898 |
1876 parka ze stemplem Mikolaiken (Mikołajki). | Mi.33 |
| 25 PLN | |
22899 |
1876 kartka z Kołomyi do Wiednia. | |
| 30 PLN | |
22900 |
1878 ZABRZE, znaczek wydania Niemiec PFENNIGE za 5 fenigów, skasowany 25 5 na wycinku dwuobrączkowym datownikiem (Fi. typ XII) w Zabrzu, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.32 |
| 50 PLN | |
22901 |
1878 znaczek ze stemplem Ziegenhals (Głuchołazy). | Mi.33 |
| 20 PLN | |
22902 |
1878 znaczek ze stemplem Kempen (Kępno). | Mi.33 |
| 25 PLN | |
22903 |
1878 parka ze stemplem Patschkau (Paczków). | Mi.34 |
| 25 PLN VERKAUFT | |
22904 |
1878 list z Nowego Targu do Neumark. | |
| 40 PLN | |
22905 |
1878 list z Krakowa do Wiednia, stempel Kraków Dworzec wieczór. | |
| 80 PLN | |
22906 |
1878 składany list z Marienwerder (Kwidzyn) do Conitz (Chojnice). | |
| 48 PLN VERKAUFT | |
22907 |
1878 składany druk z Garzyna k. Wschowy do Leszna. | |
| 45 PLN | |
22908 |
1878 całostka prywatnej poczty miejskiej ze Szczecina. | |
| 180 PLN | |
22909 |
1878 list z Szczecina do Berlina. | |
| 50 PLN | |
22910 |
1879 znaczek ze stemplem Coeslin (Koszalin). | Mi.32 |
| 15 PLN | |
22911 |
1879 znaczek ze stemplem Pudewitz (Pobiedziska Poznańskie). | Mi.33 |
| 25 PLN | |
22912 |
1880 znaczek ze stemplem Bütow (Bytów). | Mi.41 |
| 25 PLN VERKAUFT | |
22913 |
1880 NAMSLAU, znaczek wydania Niemiec PFENNIG za 10 fenigów, skasowany 28/7 jednoobrączkowym datownikiem w Namysłowie, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.41 |
| 30 PLN | |
22914 |
1880 (około) kartka nadana w ambulansie pocztowym Frankenstein (Ząbkowice Śląskie)- Raudten (Rudna) do Niemiec. | |
| 100 PLN | |
22915 |
1881 znaczek z stemplem Tarnowitz (Tarnowskie Góry). | Mi.34 |
| 25 PLN VERKAUFT | |
22916 |
1881 kompletny składany list z Canth Stadt (Kątów Wrocławskich) do Szprotawy. Pięknie odbity ramkowy trzyrzędowy stempel nadawczy. | |
| 90 PLN | |
22917 |
1881 kartka z Wiednia do Chrzanowa. | |
| 40 PLN | |
22918 |
1882 składany list z Tarnowa do Jarocina opłacony austriackim znaczkiem wydania z 1867 roku, treść w języku hebrajskim, słabszy stan. | Mi.37 |
| 80 PLN VERKAUFT | |
22919 |
1882 karta pocztowa za 3 kop wysłana 6.VI z Warszawy do Berlina, znak opłaty skasowany datownikiem "ВАРШВА 4 ЭКСПЕД." odciśniętym dodatkowo poniżej; dobry stan zachowania. | Mi.P5 |
| 40 PLN | |
22920 |
1882 karta pocztowa za 3 kop datowana "18/4 82 Station Kowal", wysłana 6.4 do Włocławka, przesłana wagonem pocztowym nr.27 relacji Warszawa-Aleksandrów - kasownik POCZTOWY WAGON No.27 (ПОЧТОВЫЙ ВАГОН No.27) z wyróżnikiem "7", znak opłaty skasowany nieczytelnie odciśniętym datownikiem, datownik odbiorczy Włocławek na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.P5 |
| 80 PLN | |
22921 |
1882 rosyjska całostka ze stemplem ambulansowym Sankt Petersbursko - Warszawska żelaznaja droga | |
| 120 PLN | |
22922 |
1883 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim i polskim, wysłana 10/I ze Lwowa do Wiednia, datownik odbiorczy WIEN; zwraca uwagę wytłoczono nazwisko nadawcy "Dr KRATTER"; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp4II |
| 50 PLN | |
22923 |
| 60 PLN | |
22924 |
1883 KRZESZOWICE, austriacki znaczek za 10 kr wydania z 1883 roku, skasowany polskim datownikiem w Krzeszowicach, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.47 |
| 40 PLN | |
22925 |
1883 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania (minimalne ślady podlepek na odwrocie). | Mi.U30C |
| 50 PLN | |
22926 |
| 130 PLN | |
22927 |
1883 list składany z Ostrowa do Essen, niedoręczony zwrócony do nadawcy z nalepką cesarskiego postamtu. | |
| 70 PLN | |
22928 |
1884 parka znaczków ze stemplem Bolkenheim (Bolków). | Mi.42 |
| 25 PLN | |