Die Auktion beginnt am 15.11.2024

Auctionen 108. Überdruckausgaben 1918-1919

11797

Fi.43B1
Mi.41
160 PLN
11798

Fi.43B1
Mi.41
180 PLN
11799

Fi.43B1
Mi.41
72 PLN
11800

Fi.43B1
Mi.41
240 PLN
11801

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 25 z błędem "cienkie Z", ciężkie podlepki, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.43B1
Mi.41
63 PLN
11802

Fi.43B1
Mi.41
72 PLN
11803

Fi.43No
Mi.41K
3 500 PLN
11804

Fi.43No
Mi.41K
1 350 PLN
11805

1919 wydanie krakowskie, znaczek z podwójnym nadrukiem pierwszej formy z poz. 68, przedrukowano jeden stu znaczkowy arkusz z tym błędem, gwarancja Schmutz, fotoatest.

Fi.43Np
Mi.41DD
7 500 PLN
11806

Fi.44
Mi.42
3 000 PLN
11807

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą poz. 96, w bardzo ładnym stanie (Fi. 3400,-), gwarancja i opis Falkowski.

Fi.44
Mi.42
3 200 PLN
11808

Fi.45I
Mi.43
60 PLN
11809

Fi.45I
Mi.43
250 PLN
11810

Fi.45I
Mi.43
280 PLN
11811

Fi.45I
Mi.43
80 PLN
11812

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek z nadrukiem pierwszą formą z poz. 64, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.45I
Mi.43
90 PLN
11813

Fi.45I
Mi.43
72 PLN
11814

Fi.45I
Mi.43
72 PLN
11815

Fi.45I
Mi.43
90 PLN
11816

Fi.45I
Mi.43
250 PLN
11817

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą poz. 54 (Fi. 300,-), poza widocznym na skanie bardzo lekkim zgięciem na górnym marginesie po prawej w ładnym stanie, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.45I
Mi.43
240 PLN
11818

Fi.45I
Mi.43
120 PLN
11819

Fi.45I
Mi.44
60 PLN
11820

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 1 kor. z nadrukiem pierwszej formy z poz. 36 w mieszanej frankaturze ze znaczkami wydań definitywnych na przekazie pieniężnym z Przemyśla do Sanoka, stosunkowo późne użycie znaczka wydania krakowskiego z 19.4.19, na odwrocie stemple odbiorcze, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.45I, 73B, 78B
Mi.43, 77, 82
4 000 PLN
11821

1919 wydanie krakowskie, przekaz pieniężny z Przemyśla nadany 29.04.19 do Krakowa, opłata znaczkami wydania definitywnego i parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 8 i 18, charakterystyczny stempelek Dyrekcji Okręgowej Przemyśl "IX 54" w podwójnej ramce, na odwrocie stemple odbiorcze, gwarancja Schmutz.

Fi.45I, 75B, 79B
Mi.43, 79, 83
7 000 PLN
11822

Fi.45I B1
Mi.43
90 PLN
11823

Fi.45IB1
Mi.43
180 PLN
11824

Fi.45IB1
Mi.43
130 PLN
11825

Fi.45IB1
Mi.43
100 PLN
11826

Fi.45IB1
Mi.43
180 PLN
11827

Fi.45IB1
Mi.43
380 PLN
11828

Fi.45IB1
Mi.43
100 PLN
11829

Fi.45I B2
Mi.43
1 000 PLN
11830

Fi.45IB3
Mi.43
500 PLN
11831

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem pierwszą formą poz. 29/40, prawy górny znaczek z bardzo błędem na poz. 30 "uszkodzone A", bardzo lekkie zmatowienie po podlepce (Fi.500.-), gwarancja Mikstein, pozostałe z pełną oryginalną gumą bez śladu podlepki (Fi. 900.-), gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.45I B3
Mi.43
1 800 PLN
11832

1919 wydanie krakowskie, znaczek za z nadrukiem formą IIB z poz. 69 z usterką "duże wcięcie w S, lekko uszkodzone T i romb", wstępna faza wcięcia w S pokazana w opracowaniu Taipale'go, (inny błąd na tym znaczku - B4, Fi. 26.000,-), piękny stan, gwarancja i niezależne oznaczenia Taipale, Schmutz.

Fi.45II B
Mi.43
16 000 PLN
11833

1919 wydanie krakowskie, arkusz znaczków za 2 kor. z nadrukiem formy IVB obejmującym 25 nadruków, w tym znaczki z katalogowanymi błędami; na poz. 8 "POEZTA" z początkowej fazy, na poz. 19 "wcięcie w S" i na poz. 25 "S cienkie w środku", bardzo dobry stan zachowania, doskonały materiał porównawczy.

Fi.46 ark. (B6, B7, B8)
Mi.44
4 750 PLN
11834

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IV typ 1, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.46a
Mi.44
36 PLN
11835

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVB z poz. 25 z błędem "ścienione S", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.46aB6
Mi.44
250 PLN
11836

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IV, gwarancja i oznaczenie.

Fi.46aa
Mi.44
36 PLN