11637 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z błędem "brak kropki po HAL", gwarancja i oznaczenie. | Fi.27aB5 Mi.26 |
| 40 PLN | |
11638 |
| 250 PLN | |
11639 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 37 z błędem "brak kropki po HAL", gwarancja Schmutz. | Fi.27a B5 Mi.26 |
| 180 PLN | |
11640 |
1918 drugie wydanie lubelskie, kasowany znaczek za 50/60 hal. z błędem "brak kropki po HAL", gwarancja i oznaczenie. | Fi.27a B5 Mi.26 |
| 50 PLN | |
11641 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z poz. 9 z błędem "HAI zamiast HAL", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.27aB6 Mi.26 |
| 120 PLN | |
11642 |
| 240 PLN | |
11643 |
| 180 PLN | |
11644 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja. | Fi.27aNo Mi.24K |
| 400 PLN | |
11645 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja. | Fi.27aNo Mi.26K |
| 200 PLN | |
11646 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym z błędem "brak kropki po HAL", ciężkie podlepki, gwarancja Mikstein. | Fi.27aNo B5 Mi.24K |
| 200 PLN | |
11647 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem niebieskoczarnym, ślad po zdjętej podlepce, gwarancja i oznaczenie. | Fi.27b Mi.26 |
| 600 PLN | |
11648 |
1918 drugie wydanie lubelskie,znaczek z nadrukiem niebieskoczarnym, gwarancja Łaszkiewicz. | Fi.27b Mi.26 |
| 1 100 PLN | |
11649 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem niebieskoczarnym, gwarancja i opis Berbeka. | Fi.27b Mi.26 |
| 180 PLN | |
11650 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja. | Fi.28 Mi.27 |
| 50 PLN | |
11651 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Mikstein, Rachmanow. | Fi.28 Mi.27 |
| 160 PLN | |
11652 |
| 100 PLN | |
11653 |
1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok z brzegowymi uszkodzeniami nadruków na prawych znaczkach "brak liter ZTA", dolny prawy znaczek z charakterystycznym małym A w POLSKA, lekko rozerwana perforacja pomiędzy znaczkami z błędami, gwarancja Jendroszek. | Fi.28 B10 Mi.27 |
| 1 200 PLN | |
11654 |
1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków za 50 hal. z nadrukiem odwróconym, dodatkowo prawy z błędem na poz.10 "brak liter ZTA" (Fi.9750.-), piękny stan, gwarancja Mikulski, Berbeka. | Fi.28 No B9 Mi.27 |
| 5 800 PLN | |
11655 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku z błędem "brak ZTA", ciężka podlepka, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.28B9 Mi.28 |
| 160 PLN | |
11656 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem podwójny - normalnym i odwróconym po stronie gumowanej, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Miszczak. | Fi.28Ndwo Mi.26DD |
| 6 000 PLN | |
11657 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym z błędem "brak prawego ramienia T", rzadkie, gwarancja Schmutz. | Fi.28No B11 Mi.27K |
| 600 PLN | |
11658 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem podwójny - normalnym i odwróconym, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Mikulski,. | Fi.28Non Mi.26DD |
| 9 000 PLN | |
11659 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z poz. 50 z nie dodrukiem prawej części nadruku, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.29 Mi.28 |
| 30 PLN | |
11660 |
1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków z ząbkowaniem ZL 12½, gwarancja Jendroszek. | Fi.29 Mi.28 |
| 120 PLN | |
11661 |
1918 drugie wydanie lubelskie, kasowany znaczek za 90 hal. ze znacznie przesuniętym w górę nadrukiem, gwarancja Schmutz. | Fi.29 Mi.28 |
| 40 PLN | |
11662 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz. | Fi.29 Mi.28 |
| 30 PLN | |
11663 |
1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków z abklaczem nadruku, gwarancja. | Fi.29 Mi.28 |
| 180 PLN | |
11664 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z spektakularnym brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja Berbeka. | Fi.29 B9 Mi.28 |
| 27 PLN VERKAUFT | |
11665 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 90 hal., dość rzadki z nadrukiem odwróconym (Fi.600.-), poza widocznym na skanie małym przebarwieniem w lewym górnym rogu w ładnym stanie, gwarancja Łaszkiewicz. | Fi.29 No Mi.28 |
| 500 PLN | |
11666 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 90 hal. z rzadszym nadrukiem odwróconym, dodatkowo z błędem na poz.8 "brak lewego poziomego ramienia litery T" (Fi.900.-), gwarancja i oznaczenie Berbeka. | Fi.29 No B11 Mi.28 |
| 900 PLN | |
11667 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja. | Fi.29B9 Mi.28 |
| 120 PLN | |
11668 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku z poz. 20 z błędem "brak liter TA w POCZTA", gwarancja i oznaczenie Berbeka. | Fi.29B10 Mi.28 |
| 120 PLN | |
11669 |
1918 drugie wydanie lubelskie, górny lewy znaczek z błędem "uszkodzone P i O", gwarancja. | Fi.29B12 Mi.28 |
| 80 PLN | |
11670 |
| 1 000 PLN | |
11671 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Mikstein, Petriuk. | Fi.29No Mi.28K |
| 400 PLN | |
11672 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą ze znanym od lat, ale dotąd niekatalogowanym błędem na poz. 7 "podstawa i nóżka litery P w POCZTA skośnie ścięte", piękny stan; gwarancja i opis pozycji Mikstein. | Fi.30 B Mi.29 |
| 12 000 PLN | |
11673 |
1919 wydanie krakowskie - "cienkie Z", inspirowany filatelistycznie list nadany w Krakowie przez kierownika ekonomatu pocztowego Józefa Mullera na adres firmy filatelistycznej Fischer we Wiedniu; opłacony został - może przypadkowo, ale absolutnie wyjątkowo, zgodnie z prowizoryczną taryfą pocztową na listy zagraniczne: obowiązywała ona od drugiej połowy stycznia do 25 lutego i z wyłączeniem krajów sąsiednich wynosiła zgodnie z ustaleniami prof. J.Auleytnera 50 hal.; list opłacono 51 hal. wyłącznie znaczkami z błędem "cienkie Z" - za 3, 6, 12 i 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą z poz.4, a za 5 i 10 hal. z poz.5; znaczki za 3, 5 i 10 hal. nie występują na niefilatelistycznej korespondencji i oferowany list jest najciekawszym znanym ich użyciem, same znaczki luzem (Fi.6040.-) | Fi.30-35 B1 Mi.29-34 |
| 8 100 PLN VERKAUFT | |
11674 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.85 "ścięte S i pęknięte K", maleńki ślad po podlepce, piękny stan, gwarancja i opis Mikulski. | Fi.31 B Mi.30 |
| 3 600 PLN | |
11675 |
1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 54/65, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski. | Fi.32I Mi.31 |
| 1 800 PLN | |
11676 |
| 200 PLN | |