2853 |
1933 czysty formularz międzynarodowego przekazu pobraniowego bez sygnatury. | |
| 80 PLN | |
2854 |
1933 czysty formularz wypłaty międzynarodowego przekazu pieniężnego bez sygnatury. | |
| 80 PLN | |
2855 |
1933 list polecony z Banku Handlowego w Warszawie do Niemiec opłacony frankaturą mechaniczną banku "C.5.", na odwrocie stempel niemieckiego ambulansu na trasie Wrocław - Bytom. | |
| 90 PLN | |
2856 |
1933 "ROBUR Związek Kopalń Górnośląskich" - 20 gr frankatura mechaniczna H7 Katowice, karta firmowa wysłana 2.VI do Kielc; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 60 PLN | |
2857 |
1934 "49 PUŁK PIECHOTY" i "OPŁATA ULGOWA /Rozp.M.P.i T. No PW. 501/70 z r. 1933/" - bardzo wyraźnie odciśnięte stemple uprawniające żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję, list wysłany 5.II z Kołomyi do Baligrodu; minimalnie słabszy stan zachowania (delikatne przebarwienia). | Fi.251 Mi.272 |
| 60 PLN | |
2858 |
| 70 PLN | |
2859 |
1934 list z Torunia do Łodzi, stempel opłaty ulgowej " 4 PUŁK LOTNICZY / Opłata ulgowa / rozp. M.P. i T. / Nr. PW. 501/70 z r. 1933." uprawniający żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję. | Fi.251, 252 |
| 360 PLN | |
2860 |
1934 list z Jasła do Warszawy. | Fi.251, 254 Mi.272, 275 |
| 30 PLN | |
2861 |
1934 list polecony z Łomianek do Wiednia, na odwrocie stempel tranzytowy z Warszawy. | Fi.251, 269, 270IIb |
| 60 PLN | |
2862 |
1934 list z Warszawy z wirnikiem zawodów Challenge. | Fi.252, 254 |
| 10 PLN | |
2863 |
1934 list polecony z Poznania nadany 5.7.34 do Niemiec, list nadany w urzędzie pocztowym Poznań 3 dworzec, stempel i erka poznań 3 z wyróżnikiem "dw", na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.252, 256, 261 |
| 300 PLN | |
2864 |
1934 list z Warszawy do Mołojatycz. | Fi.253 Mi.274 |
| 15 PLN | |
2865 |
1934 list handlowy z Łodzi z wirnikiem propagandowym poczty. | Fi.253 |
| 15 PLN | |
2866 |
1934 list z Krzepic do Częstochowy, stempel opłaty ulgowej "27 PUŁK PIECHOTY / OPŁATA ULGOWA / (rozp. M.P. i T. Nr. PW. 501/70 z r. 1933)" uprawniający żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję. | Fi.253 |
| 60 PLN | |
2867 |
1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Lwów - Kraków nr 137, stempel z wyróżnikiem a. | Fi.254 |
| 151 PLN VERKAUFT | |
2868 |
1934 widokówka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Warszawa nr 101. | Fi.254 |
| 60 PLN | |
2869 |
1934 list polecony z Harklowej do Krościenka, list nadany w składnicy pocztowej w Maniowy i przekazany do urzędu pocztowego w Harklowej gdzie ostemplowano znaczek i zarejestrowano przesyłkę, rzadki po austriacki stempel składnicy "* MANIOWY *" użyty jeszcze szesnaście lat po odzyskaniu niepodległości, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.257 |
| 320 PLN | |
2870 |
1934 perforacja firmowa P.B.K. - Powszechny Bank Kredytowy, znaczek za 60 gr 700-lecie Torunia z perforacją firmową, kasowany; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.258G Mi.279 |
| 40 PLN | |
2871 |
| 400 PLN | |
2872 |
| 160 PLN | |
2873 |
| 2 000 PLN | |
2874 |
| 500 PLN VERKAUFT | |
2875 |
1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria na podlepkach, gwarancja. | Fi.264-5 Mi.285-6 |
| 160 PLN | |
2876 |
| 120 PLN | |
2877 |
| 200 PLN | |
2878 |
| 4 200 PLN | |
2879 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria w czworoblokach pięknie kasowana okolicznościowo, gwarancja Krawczyk. | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 600 PLN | |
2880 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta w pięknym stanie (Fi.650.-), gwarancja Ćwiertnia. | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 550 PLN | |
2881 |
| 160 PLN | |
2882 |
| 200 PLN | |
2883 |
| 120 PLN | |
2884 |
| 80 PLN | |
2885 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, pojedyncza frankatura na widokówce wysłanej z Pilicy, datownik przerobiony ze stempla austro-węgierskiej poczty etapowej - bardzo późne użycie. | Fi.268 |
| 40 PLN | |
2886 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria, gwarancja. | Fi.268-9 Mi.289-90 |
| 100 PLN | |
2887 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria. | Fi.268-9 Mi.289-90 |
| 140 PLN | |
2888 |
| 140 PLN | |
2889 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria, gwarancja Kalinowski. | Fi.268-9 Mi.289-90 |
| 145 PLN | |
2890 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria czysta (Fi.220.-), gwarancja: 20 gr - Perzyński, Falkowski, 30 gr - Schmutz. | Fi.268-69 Mi.289-90 |
| 150 PLN | |
2891 |
| 30 PLN | |
2892 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, znaczek za 30 gr ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu znaku wodnego W II.P., kasowany (Fi.700.-); ładny stan zachowania; gwarancja i oznaczenie. | Fi.269P Mi.290 |
| 600 PLN | |