2573 |
1924 orzeł na tarczy barokowej, znaczek w barwie niebieskoczarnej za 25 gr., którego pojedyncza klisza została umieszczona w arkuszu drukarskim znaczka za 40 gr. na poz. 35, błąd dostrzeżono i osunięto błędnie przedrukowane znaczki z arkuszy sprzedażnych, niewielka ilość dostała się do obiegu i na rynek filatelistyczny, bardzo rzadki klasyczny błąd Polski międzywojennej, znaczek o bardzo dobrej prezencji z śladami nowej gumy nałożonymi po usunięciu podlepki, fotoatest. | Fi.189B1 Mi.208F |
| 52 000 PLN | |
2574 |
1924 orzeł w wieńcu, fałszerstwo "poznańskie" w fazie "produkcyjnej", jedno z najbardziej niebezpiecznych i dobrze wykonanych fałszerstw polskich znaczków, rzadko spotykane, ciekawy materiał porównawczy. | Fi.189FFi Mi.208FALSE |
| 600 PLN | |
2575 |
1924 orzeł w wieńcu, firmowy list polecony z Warszawy do Czechosłowacji wysłany 7.1.26. | Fi.190 |
| 80 PLN | |
2576 |
1924 orzeł w wieńcu, niegumowana parka prób znaczków za 2 gr i 30 gr w kolorach ostatecznych w parce rozdzielonej pustym polem, rzadkie, gwarancja Schmutz. | Fi.190+183 P7 |
| 2 400 PLN | |
2577 |
| 350 PLN | |
2578 |
1924 orzeł w wieńcu, list z Górnej Grupy do Niemiec, uszkodzona lewa stopka litery A w POLSKA. | Fi.191 Mi.210 |
| 30 PLN | |
2579 |
1924 Stanisław Wojciechowski, pojedyncza frankatura na ekspresowym liście poleconym z Myślenic do Sanoka, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.193 Mi.212 |
| 130 PLN | |
2580 |
1924 prezydent Stanisław Wojciechowski, znaczek w pięknym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.193 Mi.212 |
| 440 PLN VERKAUFT | |
2581 |
1924 Stanisław Wojciechowski, frankatura mieszana, list polecony wysłany 3.8.1925 z Poznania do Lucerny, stempelek przeprowadzenia kontroli celnej "Zollamtlich abgefertigt", datownik odbiorczy z 5.VIII na odwrocie; dobry stan zachowania (koperta z dwóch stron otwarta). | Fi.193, 192, 208I, 209I Mi.211, 212, 236I, 237I |
| 120 PLN | |
2582 |
1924 Stanisław Wojciechowski, fałszerstwo "poznańskie" w fazie "produkcyjnej", jedno z najbardziej niebezpiecznych i dobrze wykonanych fałszerstw polskich znaczków, rzadko spotykane, ciekawy materiał porównawczy. | Fi.193FFi Mi.212FALSE |
| 500 PLN | |
2583 |
| 600 PLN | |
2584 |
1924 czysty formularz przekazu paczkowego, pierwsze wydanie w walucie złotowej, bez sygnatury. | |
| 60 PLN | |
2585 |
1924 czysty formularz przekazu zleceniowego, pierwsze wydanie w walucie złotowej, bez sygnatury. | |
| 100 PLN | |
2586 |
1924 czysta koperta listu wartościowego. | |
| 100 PLN | |
2587 |
1925 list polecony multyfrankatura z Janowca Wielkopolskiego do Niemiec. | Fi.182, 192 Mi.201, 211 |
| 85 PLN | |
2588 |
1925 kartka z Wilna do Niemiec, znaczek kwestarski. | Fi.184, 187 |
| 50 PLN | |
2589 |
1925 kartka z Rafałowka do Holandii. | Fi.184, 208,, Cp42 |
| 25 PLN | |
2590 |
1925 list polecony z Kielc do Lublina, datownik przerobiony ze stempla austro-węgierskiej poczty etapowej - późne użycie, koperta przycięta z lewej strony. | Fi.185, 187 |
| 25 PLN VERKAUFT | |
2591 |
1925 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Poznań - Warszawa nr 103. | Fi.186 |
| 50 PLN | |
2592 |
1925 perforacja firmowa S&Z - Schneider & Zimmer, znaczek za 15 gr Orzeł w wieńcu z perforacją firmową, kasowany; znaczek pionowo złamany. | Fi.187 Mi.206 |
| 60 PLN | |
2593 |
1925 polecona kartka pobraniowa z Warszawy do Poznania, dziurki po archiwizacji. | Fi.187, 190 |
| 100 PLN | |
2594 |
1925 list firmowy z Dziedzic. Gargoyle Vacuum Oil Company, ropa naftowa. | Fi.190 |
| 50 PLN | |
2595 |
| 900 PLN | |
2596 |
1925 wydanie z dopłatą Na Skarb Narodowy, pięknie skasowana w Lwowie 22 seria (Fi.1320.-), gwarancja. | Fi.194-204 Mi.213-23 |
| 1 400 PLN | |
2597 |
1925 wydanie z dopłata na Skarb Narodowy, seria z numerami rozrachunkowymi na prawym marginesie, bardzo ładny stan zachowania. | Fi.194-204 Mi.213-23 |
| 1 500 PLN | |
2598 |
1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, znaczki za: 20+50 gr z błędem na poz.37 (lub 87) "przerwa w poprzeczce litery A w POLSKA" i 30+50 gr z błędem na poz.21 (lub 71) "przerwana nóżka litery R w GR"; seria czysta bez podlepki w doskonałym stanie zachowania. | Fi.194-204 Mi.213-23 |
| 1 300 PLN | |
2599 |
1925-26 wydanie obiegowe (różne rysunki), rozbudowana kompletna seria 18-znaczkowa zawierająca oba typy (tam, gdzie one występują) wszystkich wartości, bardzo trudna do skompletowania; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.205-15 Mi.233-43 |
| 1 600 PLN | |
2600 |
1925 wydanie obiegowe (różne rysunki), zestaw prób znaczków: za 2 gr. - z małymi literami GR, 3, 5, 10 gr. i 15 gr., niegumowane - tak jak je wydano i jako niekreślone rzadsze, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.206 P4, 207I P1, Mi.234-38 |
| 4 000 PLN | |
2601 |
1925 różne widoki, próba arkuszowa niegumowana cięta z małym "GR". | Fi.206P4 |
| 320 PLN | |
2602 |
1925 zamorski list polecony wysłany 2.XI.1926 z miejscowości Horyniec (poaustriacka erka) do San Berkeley w USA, przez Nowy Jork dotarł do Kalifornii, a ponieważ adresat przeprowadził się, przesyłkę dosłano do Oaklannd, efektowna całość o wspaniale udokumentowanym obiegu w dobrym stanie zachowania. | Fi.208II, 210II Mi.236II, 238II |
| 180 PLN VERKAUFT | |
2603 |
1925 widokówka z Szczawnicy ze stemple schroniska przy Morskim Oku w Tatrach. | Fi.209 |
| 60 PLN | |
2604 |
1925 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Łuków - Lublin nr 454. | Fi.209 |
| 80 PLN | |
2605 |
| 40 PLN | |
2606 |
1925 różne rysunki, rzadka gumowana cięta próba znaczka za 10 gr kreślona czerwonym tuszem, nieregularna guma, gwarancja Łaszkiewicz. | Fi.209I P1 Mi.237 |
| 550 PLN | |
2607 |
| 80 PLN | |
2608 |
1925 list z Jedlińska do Radomia, datownik przerobiony ze stempla austro-węgierskiej poczty etapowej - późne użycie. | Fi.210 |
| 15 PLN VERKAUFT | |
2609 |
1925 "MANEWRY W.P. URZĄD POCZTOWY", list polecony z wielkich manewrów Wojska Polskiego wysłany 12.8.25 do Lwowa, nadawcą listu był gen. Tadeusz Rozwadowski, który był dowodzącym manewrami na Wołyniu, opłata zgodna z taryfą pocztową - należność za polecenie dwoma znaczkami za 15 gr. umieszczona na odwrocie koperty, dla zaproszonych gości w specjalnym pociągu zainstalowany był urząd pocztowy, stosujący okolicznościowy kasownik (Myślicki 25 002) i erkę, obiegowy list polecony z tymi stemplami należy do wielkich rzadkości, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.210 |
| 2 600 PLN VERKAUFT | |
2610 |
| 80 PLN | |
2611 |
1925 wydanie obiegowe (różne rysunki), 20gr - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 16.XI.27 z Wilna do miejscowości Wabcz, adresatem jest Piotr Nowicki kierownik (rektor) szkoły powszechnej w Wabczu, a nadawcą jego syn ksiądz Paweł Nowicki w tym czasie wykładowca Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie. | Fi.211I Mi.239I |
| 50 PLN | |
2612 |
1925 różne widoki, czworoblok znaczka za 24 gr. z numerem arkusza na marginesie. | Fi.212 |
| 150 PLN VERKAUFT | |