3213 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, trójblok znaczków z bloku (Fi.90.-) z szerokim marginesem wokół. | Fi.336-38 Mi.357-59 |
| 80 PLN | |
3214 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC37, kartka z Lidy 1 nadana 2.9.39 do Podbrzezia, bardzo rzadki stempel cenzury z Lidy nr BC37 w kolorze czerwonym. | Fi.Cp78 |
| 1 500 PLN VERKAUFT | |
3215 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC31, kartka z Brasławia nadana 4.9.39 do Wilna, stempel cenzury z Wilna BC nr 31, gwarancja Rzadkosz. | Fi.Cp81 |
| 500 PLN VERKAUFT | |
3216 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC3, kartka z Warszawy nadana 4.9.39 do Skrzeszewa, stempel cenzury z Warszawy BC nr 3, rzadki wirnik propagandowy "TYDZIEŃ GÓR ZAKOPANE 7 - 12 WRZEŚNIA 1939" stosowanym na krótko przed wybuchem drugiej Wojny Światowej i na początku trwania kampanii wrześniowej, gwarancja Rzadkosz. | Fi.Cp86 |
| 500 PLN | |
3217 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC25, kartka z Równego Wołyńskiego nadana 7.9.39 do Grabowa, stempel cenzury z Równego BC nr 25, gwarancja Rzadkosz. | Fi.Cp88 |
| 300 PLN | |
3218 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów - blok na dużym wycinku z listu poleconego wysłanego z Urzędu Pocztowego Kraków 1, skasowany okolicznościowo 6.VIII dokładnie w dniu rocznicy (Myślicki 39 022), na odwrocie datownik odbiorczy GDYNIA-ORŁOWO z wyróżnikiem "c". | Fi.bl.8 |
| 80 PLN | |
3219 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok skasowany stemplem okolicznościowym na miejscowym liście przesłanym 6.VIII w Krakowie, dokładnie w dniu rocznicy (Myślicki 39 022). | Fi.bl.8 |
| 150 PLN | |
3220 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok czysty (Fi.180.-). | Fi.bl.8 |
| 150 PLN | |
3221 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok kasowany okolicznościowo. | Fi.bl.8 |
| 100 PLN | |
3222 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok podwójnie skasowany okolicznościowo. | Fi.bl.8 |
| 120 PLN | |
3223 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok skasowany 9.VIII dwoma stemplami okolicznościowymi w rzadko stosowanym kolorze czerwonym: "KIELCE SĄ TAK WYJĄTKOWO DROGIE MYŚLOM I WSPOMNIENIOM WIELKIEJ CZĘŚCI LEGIONISTÓW BO TU BYŁ PIERWSZY POCAŁUNEK WOJNY..." i "META XV MARSZU SZLAKIEM KADRÓWKI" - stosowanym wyłącznie tego dnia, doskonały stan zachowania (Myślicki 39 021 + 235). | Fi.bl.8 |
| 200 PLN VERKAUFT | |
3224 |
1939 polska całostka wysłana z Rastenburga (Kętrzyn) 25.9.39 do Niemiec z dopiskiem adresata "Feldpost". | |
| 90 PLN | |
3225 |
1939 nalepki dobroczynne dla głodnych miasta Sosnowca. | |
| 120 PLN | |
3226 |
1939 opaska gazetowa bydgoskiego dziennika niemieckojęzycznego o wybitnie antypolskim wydźwięku. Ta edycja wydawana była w latach 1939 - 1944. Stempel wniesionej z góry opłaty pocztowej. | |
| 150 PLN | |
3227 |
1939 kartka z Wisły do Częstochowy, bardzo rzadki stempel "SKRZYNKA POCZTOWA WISŁA, Śl. CIESZ. "BECZKA" KUBALONKA", okolicznościowy kasownik z Wisły "UZDROWISKO U ŹRÓDEŁ WISŁY", widokówka z Wisły. | |
| 480 PLN | |
3228 |
1939 list z administracji miesięcznika "Milicji Niepokalanej" z siedzibą w Teresinie Niepokalanów do Wielogłowy, stempel opłaty gotówkowej. | |
| 90 PLN VERKAUFT | |
3229 |
1939 list wysłany za pośrednictwem poczty polowej nr 50 nadany 3.4.39 do Warszawy, stempel formacyjny i kasownik poczty polowej, fotoatest. | |
| 350 PLN | |
3230 |
1939 koperta Domu Bankowego Schutz i Chajes ze Lwowa z wydrukowanym prywatnym znakiem opłaty "OPŁ. UISZCZ. GOT. / ZARZ. M.P.I T. / KR.P.W. 601/47/37r" wysłana 14.06.39 do Torunia. | |
| 80 PLN | |
3231 |
1939 niemiecka całostka wysłana zwrotnie (część na odpowiedź) z Zbąszynia 10.7.39 do Berlina, niemiecki znak opłaty unieważniono dopiero 25.7.39 w Nowym Tomyślu i przesłano kartkę do adresata. | |
| 600 PLN | |
3232 |
1939 "Ubezpieczalnia Społeczna w Warszawie" - 10 gr frankatura mechaniczna FA-022 Warszawa, karta firmowa przesłana 14 1 miejscowo; bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji). | |
| 80 PLN | |