20720 |
| 100 PLN | |
20721 |
1933 małe doniczki, firmowy list polecony z Rzeszowa do Krakowa, ładna frankatura wielokrotna znaczka za 10 gr. | Fi.252 Mi.273 |
| 80 PLN | |
20722 |
1933 list z Gniezna do Warszawy, stempelek opłaty ulgowej, na odwrocie stempel "69 PUŁK PIECHOTY / (11 P. STRZ. WLKP. / 3 KOMPANJA". | Fi.253 |
| 150 PLN | |
20723 |
| 120 PLN | |
20724 |
| 280 PLN | |
20725 |
1933 700-lecie założenia Torunia, niegumowana próba na papierze prążkowanym poziomo, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.258P3 Mi.279 |
| 2 400 PLN | |
20726 |
| 560 PLN | |
20727 |
1933 zwycięzcy Challenge'u, czworoblok. | Fi.259 Mi.280 |
| 500 PLN | |
20728 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty (Fi.190.-). | Fi.259 Mi.280 |
| 130 PLN | |
20729 |
1933 zwycięzcy Challenge'u, parka znaczków z rzadkim znakiem wodnym Z.W. II.P, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.259P Mi.280Y |
| 220 PLN | |
20730 |
1933 zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura, znaczek z rzadkim znakiem wodnym II.P - ustniki w lewo, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.259P Mi.280Y |
| 2 400 PLN | |
20731 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek z bardzo rzadkim - W.II.P, położeniem znaku wodnego, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.259P Mi.280Y |
| 3 000 PLN | |
20732 |
1933 zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura, cięty znaczek bez gumy, gwarancja Schmutz. | Fi.259nz Mi.280 |
| 1 800 PLN VERKAUFT | |
20733 |
| 300 PLN | |
20734 |
| 100 PLN | |
20735 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek w ładnym stanie. | Fi.260 Mi.281 |
| 60 PLN | |
20736 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, karta maksimum - znaczek ostemplowany okolicznościowo 21.V w Toruniu na specjalnej pamiątkowej karcie (Myślicki 33 005). | Fi.260 Mi.281 |
| 150 PLN | |
20737 |
1933 FDC - II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr ze znakiem wodnym w położeniu W.II.G - trąbki w górę, na opłaconym zgodnie z taryfą liście poleconym wysłanym 21.V do Tczewa, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "II WSZECHPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA TORUŃ", okolicznościowy stempelek polecenia, dodatkowa efektowna pieczęć "ZWIĄZEK FILATELISTÓW w TORUNIU STOWARZ. ZAREJESTR." z wizerunkiem pomnika Kopernika; datownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym (koperta rozcięta z dwóch stron) stanie zachowania (Myślicki 33 005 + 201). | Fi.260, 254 Mi.281, 275 |
| 300 PLN | |
20738 |
| 140 PLN | |
20739 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek na papierze ze znakiem wodnym II.D, gwarancja i oznaczenie. | Fi.260D Mi.281 |
| 200 PLN | |
20740 |
| 150 PLN | |
20741 |
| 160 PLN | |
20742 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.150.-), na wycinku ze stemplem okolicznościowym. | Fi.260D Mi.281Y |
| 120 PLN | |
20743 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok. | Fi.261 Mi.282 |
| 400 PLN | |
20744 |
| 300 PLN | |
20745 |
| 100 PLN | |
20746 |
| 700 PLN | |
20747 |
1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, narożnikowy znaczek czysty, perforacja 11½ (Fi.270.-), bardzo ładny stan zachowania. | Fi.262 Mi.283 |
| 320 PLN | |
20748 |
1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczek czysty, perforacja 11½ (Fi.270.-). | Fi.262 Mi.283 |
| 200 PLN | |
20749 |
| 70 PLN | |
20750 |
1933 kartka z Suwałk do Chorzowa, stempelek opłaty ulgowej, stempelek "K.O.P. / Batalion Suwałki" - pododdział piechoty Korpusu Ochrony Pogranicza. | Fi.281 |
| 380 PLN | |
20751 |
1933 całostka - karta pocztowa za 15 gr wysłana 16.VII z miejscowości Bitków do Szkoły Podchorążych Rezerwy Piechoty w Zambrowie, znak opłaty skasowany datownikiem z ozdobnikiem; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp64 |
| 50 PLN | |
20752 |
| 15 PLN VERKAUFT | |
20753 |
1933 zaświadczenie szkolne z Uniwersytetu Jagiellońskiego upoważniające do zniżki na przejazd koleją, liczne stemple kas biletowych dokumentujące wykorzystanie zaświadczenia. | |
| 350 PLN | |
20754 |
1933 "ROBUR Związek Kopalń Górnośląskich" - 20 gr frankatura mechaniczna H7 Katowice, karta firmowa wysłana 11.IX do Kielc; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 60 PLN | |
20755 |
1934 kartka ekspresowa z gimnazjum w Gdyni do Poznania, charakterystyczny kasownik Gdyni. | Fi.245, 251, Cp51 |
| 30 PLN VERKAUFT | |
20756 |
1934 list z Jasła do Warszawy. | Fi.251, 254 Mi.272, 275 |
| 30 PLN | |
20757 |
1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Bytom - Lwów nr 32 z wyróżnikiem b. | Fi.252 |
| 80 PLN VERKAUFT | |
20758 |
1934 list polecony z Poznania nadany 5.7.34 do Niemiec, list nadany w urzędzie pocztowym Poznań 3 dworzec, stempel i erka poznań 3 z wyróżnikiem "dw", na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.252, 256, 261 |
| 300 PLN | |
20759 |
1934 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Zdołbunów - Lublin nr 255. | Fi.255 |
| 50 PLN | |