21001 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok czysty w ładnym stanie (Fi.450.-). | Fi.bl.6 |
| 400 PLN | |
21002 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, okolicznościowa karta z blokiem, dofrankowana i jako polecona, wysłana 29.IX z Polany Chochołowskiej do Kruszwicy, kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w idealnym stanie zachowania (przesyłka polecona Fi. 400.-). | Fi.bl.6, 299 Mi.320 |
| 400 PLN | |
21003 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości blok stemplowany kasownikiem pierwszego dnia obiegu. | Fi.bl.7 Mi.Bl.7 |
| 80 PLN | |
21004 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok kasowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu. | Fi.bl.7 |
| 80 PLN | |
21005 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok pięknie skasowany 15.I.1939 stemplami okolicznościowymi "ZJAZD ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ FILATELISTYCZNYCH"; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.bl.7 |
| 150 PLN | |
21006 |
1938 WILEŃSZCZYZNA - BARANOWICZE - zwrotne poświadczenie odbioru, odesłane 2.IX z urzędu pocztowego Baranowicze 1 do Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Wilnie, datownik z wyróżnikiem "l"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | |
| 40 PLN | |
21007 |
1938 ozdobny telegram wraz z kopertą wysłany przez harcerzy ze Stanisławowa na ręce wojewody stanisławowskiego generała Stefana Pasławskiego; sygnatury nakładu: telegramu - "M.P.i T. Nr.1026/telegr. (VII 1936) 150.000/ Blankiet telegr. ozdobny Lx3", koperty - "M.P.i T. Nr.1026a/telegr. (VII 1936) 150.000/ Koperta do blankietu Lx3"; autorem projektu telegramu jest Stanisław Chrostowski, grafik, profesor i rektor warszawskiej ASP, zajmował się wyłącznie drzeworytem; telegram w bardzo dobrym stanie zachowania, koperta w słabym; temat - HARCERSTWO. | |
| 200 PLN | |
21008 |
1938 ozdobny telegram, wysłany przez harcerki ze Stryja na ręce żony wojewody stanisławowskiego generała Stefana Pasławskiego; sygnatura nakładu "P.P.T.T. Nr.1017/telegr. (VIII 1938) 175.000/ Blankiet telegraficzny Lx2"; autorem projektu telegramu jest Tadeusz Lucjan Gronowski, znany grafik, malarz, ilustrator, m.in. twórca używanego (od 1929) do dziś znaku firmowego PLL LOT; idealny stan zachowania; temat - HARCERSTWO. | |
| 120 PLN | |
21009 |
| 30 PLN | |
21010 |
1938 list z Poznania do Pszczyny opłacony gotówką, wirnik propagandowy poczty z Poznania. | |
| 30 PLN | |
21011 |
1938 formularz telegramu zagięty w połowie. | |
| 60 PLN | |
21012 |
1938 "Komunalna Kasa Oszczędności Powiatu Warszawskiego" - 15 gr frankatura mechaniczna D34 Warszawa, karta firmowa wysłana 5.XII do Miedzeszyna; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 120 PLN VERKAUFT | |
21013 |
1939 kartka pocztowa nadana w ambulansie pocztowym na trasie Ostrów Poznański - Warszawa nr 103. | Fi.280, 314 |
| 60 PLN | |
21014 |
1939 list druk z Dziećmorowic na ciekawej kopercie Krakowskiego Okręgu Gołębi Pocztowych adresowany do Stowarzyszenia Hodowców Gołębi Pocztowych w Mielcu. | Fi.294 |
| 250 PLN VERKAUFT | |
21015 |
1939 list polecony z Bolesławca do Wielunia. | Fi.294, 309 Mi.315, 330 |
| 35 PLN | |
21016 |
1939 kartka firmowa nadana w ambulansie pocztowym na trasie Nowy Sącz - Chabówka nr 342. | Fi.294, 311 |
| 80 PLN | |
21017 |
1939 list polecony z Chochołowa 10.II.39 do Nowego Targu. | Fi.295, 296 Mi.316, 317 |
| 10 PLN | |
21018 |
1939 ekspres z Krakowa 23.II.39 do Warszawy zwrócony do nadawcy. | Fi.295, 318 Mi.316, 339 |
| 25 PLN | |
21019 |
1939 list polecony z Krakowa 1.6.39 do Nowego Sącza. | Fi.296, 313 Mi.317, 334 |
| 15 PLN | |
21020 |
1939 kartka z urzędu stanu cywilnego z Kielc do Leszczyn, dziurki po archiwizacji. | Fi.310 Mi.391 |
| 30 PLN | |
21021 |
1939 znaczek ze stemplem ambulansu pocztowego na trasie Iwanie Puste - Tarnopol nr 388. | Fi.310 |
| 50 PLN | |
21022 |
1939 stempel okolicznościowy Wystawy Elektromechanicznej SEP w Katowicach. | Fi.310 |
| 60 PLN | |
21023 |
1939 miejscowy list z Katowic z wirnikiem propagandowym poczty. | Fi.310 |
| 40 PLN | |
21024 |
1939 formularz poczty polowej nadany z poczty polowej nr 50 6.4.39 do 4. Kujawskiego Pułku Artylerii w Inowrocławiu. | Fi.310, 311 |
| 500 PLN | |
21025 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC47, kartka z Łowicza 1 nadana 4.9.39 do Rawy Mazowieckiej, stempel cenzury z Łowicza nr BC47. | Fi.310, Cp69 |
| 400 PLN | |
21026 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC24, kartka z Zamościa nadana 7.9.39 do Komornik, stempel cenzury z Zamościa BC nr 24. | Fi.310, Cp80 |
| 500 PLN | |
21027 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC21, kartka nadana z Lublina 2.9.39 do Puław, stempel cenzury z Lublina nr BC21 w kolorze fioletowy z parafką cenzora. | Fi.310, Cp80 |
| 800 PLN | |
21028 |
1939 "DNI LUBLINA ZAMOŚCIA I LUBELSZCZYZNY" Lublin 2, znaczek na kopercie ostemplowany kasownikiem okolicznościowym, obok dodatkowo idealna odbitka kasownika (Myślicki 39 012). | Fi.311 Mi.332 |
| 30 PLN | |
21029 |
1939 miejscowy list firmowy z Warszawy z wirnikiem pocztowym używanym w urzędzie pocztowym Warszawa 2. | Fi.311 |
| 25 PLN | |
21030 |
| 100 PLN | |
21031 |
1939 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków nr 101. | Fi.314 |
| 60 PLN | |
21032 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC47, list z Łowicza 1 nadany w dniu wybuchu II Wojny Swiatowej 1.9.39 do Łodzi, stempel cenzury z Łowicza nr BC47. | Fi.314 |
| 400 PLN | |
21033 |
1939 list polecony z Poznania 25.5.39 do Leszna, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.315, 317 |
| 20 PLN | |
21034 |
1939 20. rocznica odzyskania niepodległości, pionowa parka niegumowanych znaczków makulaturowych z dolnym marginesem - bardzo mocno przesunięta perforacja pozioma w dół (mniej więcej o połowę normalnego znaczka), gwarancja. Piękna prezentacja błędu. Jak głosi plotka filatelistyczna makulatura tego wydania (z czego duża część niegumowana) "wyciekła" z PWPW w trakcie oblężenia Warszawy we wrześniu 1939 roku. | Fi.315MK |
| 200 PLN | |
21035 |
1939 list z Widawy 18.3.39 do Krakowa, znaczek z bloku, datownik przerobiony ze stempla austro-węgierskiej poczty etapowej - bardzo późne użycie. | Fi.325 |
| 10 PLN | |
21036 |
1939 list firmowy z warszawy 30.3.39 do Katowic, wirnik pocztowy propagujący festiwal muzyki współczesnej SIMC. | Fi.326 Mi.347 |
| 40 PLN | |
21037 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, list polecony opłacony serią znaczków okolicznościowych unieważnionych kasownikiem zawodów , na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.330-3 |
| 100 PLN | |
21038 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, karnet ofrankowany serią znaczków okolicznościowo ostemplowanych. | Fi.330-33 Mi.351-4 |
| 80 PLN | |
21039 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria znaczków na specjalnej dekoracyjnej kopercie ostemplowana 11.II kasownikiem okolicznościowym (lewa narta wyżej) z dodatkową nalepką zawodów; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (Myślicki 39 002). | Fi.330-33 Mi.351-54 |
| 70 PLN VERKAUFT | |
21040 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria czysta (Fi.80.-). | Fi.330-33 Mi.351-54 |
| 60 PLN | |