Die Auktion endet am 08.07.2024

Auctionen 104. Polen zwischen den Weltkriegen

20680

1930 nalepka okolicznościowa kongresu transportu publicznego i motoryzacji w Warszawie.

45 PLN
20681

1930 100. rocznica Powstania Listopadowego, ozdobny okolicznościowy formularz telegramu.

120 PLN
20682

1930 nalepki Krakowskiej Orkiestry Harcerskiej.

150 PLN
20683

1931 karta zleceniowa wysłana jako polecona z Dobrzycy do Pleszewa, na odwrocie znaczki opłaty stemplowej.

Fi.214, 243, 248
550 PLN
20684

1931 kartka lotnicza z urzędu pocztowego Warszawa 19 Port Lotniczy do Niemiec.

Fi.221, 246, 248
Mi.229, 265, 267
160 PLN
20685

1931 firmowy list ekspresowy nadany 16.I.1931 w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Zbąszyń nr 3 z wyróżnikiem a. Na rewersie stempel odbiorczy Berlin SW 17.I.1931. Prawidłowa frankatura 1,50 zł (50 gr list zagraniczny + 1 zł express).

Fi.238
100 PLN
20686

1931 kartka z 23. Kongresu Esperantystów w Krakowie ze stemplem okolicznościowym kongresu.

Fi.243
400 PLN
20687

1931 list w postaci sekretnika z Krakowa do warszawy, wirnik odbiorczy na odwrocie.

Fi.243, 244
Mi.262, 263
15 PLN
20688

Fi.254
Mi.275
30 PLN
20689

1931 "MISTRZOSTWA ŚWIATA w HOKEJU NA LODZIE 1-8.II.1931 KRYNICA" (wyróżnik b) Warszawa 2, wirnik propagandowy niekatalogowany w podręczniku Myślickiego! bardzo wyraźna odbitka na karcie pocztowej wysłanej 6.II z Warszawy do Lublina; bardzo dobry stan zachowania (por. Myślicki 31 101).

Fi.Cp48
400 PLN
20690

1931 kartka z Sulejowa do warszawy, datownik przerobiony ze stempla austro-węgierskiej poczty etapowej - bardzo późne użycie.

Fi.Cp48I
30 PLN
20691

1931 "XI. MIĘDZYNARODOWE TARGI WSCHODNIE LWÓW 5-15/IX.1931" Lwów 2, rzadki stempel propagandowy, stosowany tylko w sierpniu i wrześniu 1931 roku na karcie pocztowej wysłanej 13.IX do Rozwadowa, gdzie przeadresowano ją i dosłano do Lublina, na znaku opłaty odciśnięty dodatkowo datownik Rozwadowa; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 31 119).

Fi.Cp48I
120 PLN
20692

1931 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Sumina - Katowice nr 272.

Fi.Cp50Ia
80 PLN
20693

1932 AMBULANS NR.381 relacji ŁAWOCZNE-LWÓW, list przesłany 13.VIII ambulansem do Lwowa, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.213I
Mi.241I
60 PLN
20694

1932 "MORSKIE OKO 1400 m. SCHRONISKO POLSKIEGO TOWARZYSTWA TATRZAŃSKIEGO" - widokówka wysłana 11.VIII z Jordanowa do Krynicy, fioletowa pieczęć schroniska; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.226
Mi.245
60 PLN
20695

1932 list polecony z Warszawy do Radomia, przekierowywany i ostatecznie zwrócony do nadawcy.

Fi.238
Mi.257
40 PLN
20696

1932 firmowy ekspres polecony ze Lwowa do Wielkiej Brytanii, koperta złamana w pionie.

Fi.238, 240, 242
60 PLN
20697

1932 list firmowy z Warszawy do Austrii.

Fi.240, 254, 255
Mi.259, 275, 276
15 PLN
20698

1932 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Poznań numer 23 z wyróżnikiem a.

Fi.242
40 PLN
20699

1932 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Łódź - Warszawa nr 477 z wyróżnikiem a, rzadsza całostka ilustrowana z ilustracja nr 28 "Czarnohora".

Fi.242, Cp50Ib
341 PLN
20700

1932 list z Białej Podlaskiej 12.XII.32.

Fi.243
Mi.262
10 PLN
20701

1932 wydanie obiegowe - godło państwa, fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 25 gr. tzw. wiedeńskie, cięte, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja.

Fi.244FP2
Mi.263PFä
100 PLN
20702

1932 kartka z Kazimierzy Wielkiej do Krakowa, datownik przerobiony ze stempla austro-węgierskiej poczty etapowej - bardzo późne użycie.

Fi.248
20 PLN
20703

Fi.250
Mi.271
600 PLN
20704

1932 200. rocznica urodzin Jerzego Waszyngtona, niegumowany znaczek cięty, kopia fotoatestu Schmutz - oferowany znaczek pochodzi z atestowanej parki (prawy znaczek).

Fi.250nz (P3)
Mi.271U
1 200 PLN
20705

1932 Wydanie obiegowe tzw."małe doniczki", rozbudowana seria czysta w obu znanych położeniach znaku wodnego, w tym znaczki za 5, 10, 15, 20, 25 i 30 gr ze znakiem wodnym w rzadszym położeniu W.II.L, bez znaczka za 15 gr ze znakiem wodnym w położeniu W.II.P.; znaczek za 60 gr występuje tylko w położeniu W.II.P.

Fi.251-57
Mi.272-78
500 PLN
20706

Fi.252
Mi.273
30 PLN
20707

1932 kartka z Warszawy z wirnikiem propagandowym poczty "paczki żywnościowe".

Fi.252
10 PLN
20708

Fi.255 FP
Mi.276 Pfa
500 PLN
20709

Fi.255FP
Mi.276PFä
300 PLN
20710

Fi.255FP
Mi.276PFä
500 PLN
20711

Fi.256
Mi.277
20 PLN
20712

Fi.Cp48I
30 PLN
20713

1932 "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" Warszawa 2 (wyróżnik c), okolicznościowy wirnik na dofrankowanej części na odpowiedź karty podwójnej wysłanej 17.VII.1933 do Otwocka (Myślicki 32 123).

Fi.Cp49IB, 240
Mi.259
30 PLN
20714

30 PLN
20715

40 PLN
20716

1932 list wartościowy ze Lwowa do Belgii, zgodnie z przepisami opłacony gotówką na przeznaczonej do tego typu listów kopercie, stempel kontroli i tranzytowy z Poznania.

100 PLN
20717

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Hel - Gdynia nr 235 z wyróżnikiem a.

Fi.242, 252, Cp51
120 PLN
20718

1933 miejscowy list polecony z Warszawy 21.X.33.

Fi.242, 258
Mi.272, 279
25 PLN
20719

Fi.245, 250, 258, 259, 261
200 PLN