Die Auktion beginnt am 19.04.2024

Auctionen 103. Volksrepublik Polen 1944-1952

13815

Fi.350 B5
Mi.390VI
25 PLN
13816

1945 "Kraków" - wyzwolenie dziesięciu miast, parka znaczków za 3 zł./25 gr., prawy z błędem na poz.40/90 "litera e przerwana u góry" (Fi.120.-), gwarancja i opis Kalinowski,.

Fi.350 B10
Mi.390VI
100 PLN
13817

1945 "Kraków" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z przesuniętymi w pionie nadrukami z poz.43/53; ponieważ przesunięcie dolnej 50 nadruków było o 1,5 mm większe, nasunęły się one na znaczek z górnej połówki arkusza i powstał znaczek z częściowym nominałem 3 zł. na górze i całym na dole, gwarancja i opis.

Fi.350 MK4
Mi.390VI
250 PLN
13818

Fi.350B6
Mi.390VI
100 PLN
13819

1945 "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł/25 gr na liście poleconym wysłanym z Kocka do Bielska-Białej, unieważniony jednowierszowym kasownikiem prowizorycznym "Kock" nieodnotowanym, ani w Polskich Znakach Pocztowych, ani w najnowszej klasyfikacji Z.Mąki!!! data "12/6.45" dopisana czerwonym ołówkiem pod znaczkiem, prowizoryczny stempelek polecenia; znaczek użyty 12 dni po wycofaniu z obiegu (31.V) i niezakwestionowany przez pocztę, co, biorąc pod uwagę wysoki nominał znaczka i wielkość miejscowości, nie powinno zaskakiwać; całość - chociaż koperta została mocno obcięta od dołu - prezentuje się bardzo ładnie; przesyłki prawidłowo opłacone znaczkami tego wydania i nie inspirowane filatelistycznie należą do rzadko spotykanych; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.351
Mi.390VII
1 600 PLN
13820

Fi.351 B3
Mi.390VII
25 PLN
13821

1945 wyzwolenie miast, lotniczy list polecony z Łodzi 15.3.45 do Czerwonego Krzyża w Genewie, na odwrocie stempel odbiorczy, fotoatest Berbeka.

Fi.351, 358
Mi.390VII, 391
900 PLN
13822

1945 wyzwolenie miast, znaczek z abklaczem nadruku na stronie gumowanej.

Fi.351I
Mi.390VII
50 PLN
13823

1945 wyzwolenie miast - Łódź, pasek znaczków z pop. 43, 53 i 63, znaczki z dolnej połowy arkusza z przesuniętym w górę nadrukiem i nominałem na dole znaczka, górny znaczek z podwójnym nadrukiem nominału, górny znaczek nadruk typu II, dolne znaczki z nadrukiem typu I, górny znaczek z abklaczem nadruku, dekoracyjny, ciekawy i rzadki walor, gwarancja i oznaczenie Monkos.

Fi.351I, II
Mi.390VII
750 PLN
13824

1945 "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z niekatalogowanym błędem na poz.29 "brak lewego szeryfa w cyfrze 1", gwarancja i opis.

Fi.351I B
Mi.390VII
50 PLN
13825

1945 "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, pionowa parka znaczków za 3 zł./25 gr. z różnymi typami nadruku na obu znaczkach, na górnym z nadrukiem typu I błąd z poz.28 "cyfra 4 uszkodzona z lewej strony" i dodatkowo "krótki nosek cyfry 1" dolny znaczek z nadrukiem typu II z poz.38, gwarancja i oznaczenie Krawczyk.

Fi.351I B4 + 351II
Mi.390VII
300 PLN
13826

1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem typ II, gwarancja Petriuk.

Fi.351II
Mi.390VII
35 PLN
13827

1945 "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z mocno przesuniętym w prawo nadrukiem i błędami na poz.50 - katalogowanym, "litera ź obniżona" oraz niekatalogowanym "bardzo grube ó", gwarancja i oznaczenie Krawczyk.

Fi.351II B9
Mi.390VII
120 PLN
13828

1945 wyzwolenie miast, znaczek z silnie przesuniętym w górę nadrukiem - nominał na dole znaczka, częściowy abklacz bez nominału świadczący o pozycji znaczka z piątego rzędu w arkuszu.

Fi.351II MK3
Mi.390VII
160 PLN
13829

1945 "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z mocno przesuniętym w pionie nadrukiem typu II - nominał na dole znaczka, z niekatalogowanym błędem na poz.45 "zalana cyfra 4" i nasuniętym z poz.5/55 niekatalogowanym błędem "plamki nad prawą kreską", dodatkowo abklatsch nadruku, występujący na poz.45 błąd B5 "kreska ścięta z lewej" przesunął się na znaczek powyżej, poza lekkim zmatowieniem widocznym na skanie bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.351II MK3
Mi.390VII
300 PLN
13830

1945 "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowy znaczek za 3 zł./25 gr. z mocno przesuniętym w pionie nadrukiem typu II i błędem na poz.44/94 "brak nominału", gwarancja i opis pozycji Schmutz.

Fi.351II MK3
Mi.390VII
250 PLN
13831

1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem przesuniętym w dół - nominał na dole znaczka, 72 pozycja w arkuszu gwarancja Wysocki.

Fi.351IMK3
Mi.390VII
120 PLN
13832

1945 "Radom" - wyzwolenie dziesięciu miast, parka znaczków za 3 zł./25 gr. z niezbyt mocnym abklatschem nadruku na odwrocie.

Fi.352
Mi.390VIII
60 PLN
13833

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 76 z charakterystyczną usterką znaczka podstawowego występującą w całym nakładzie "długa ukośna kreska przechodząca przez korpus i prawe skrzydło orła", gwarancja.

Fi.352
Mi.390VIII
40 PLN
13834

1945 "Radom" - wyzwolenie dziesięciu miast, narożna parka znaczków za 3 zł./25 gr., górny z błędem na znaczku podstawowym I walca poz.1 "kreska na pierwszym piórze lewego skrzydła", dolny lekko poziomo zgięty nieliczony, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.352 B
Mi.390VIII
60 PLN
13835

1945 "Radom" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.45 "lewa kreska ścięta", unieważniony rzadkim kasownikiem prowizorycznym w Ostrowcu Świętokrzyskim, gwarancja i opis.

Fi.352 B5
Mi.390VIII
80 PLN
13836

1945 "Radom" - wyzwolenie dziesięciu miast, pasek czterech znaczków za 3 zł./25 gr. pierwszy z błędem na poz.47/97 "litera z ścięta z góry", trzeci z błędem na znaczku podstawowym I walca poz.99 "kreska na drugim piórze prawego skrzydła", gwarancja i opis Krawczyk, dodatkowo czwarty z błędem na poz.50/100 "uszkodzona litera d i mocno o w Radom" z lekka zmarszczka na gumie, wszystkie z lekkim "abklatschem".

Fi.352 B6+B+B12
Mi.390VIII
240 PLN
13837

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem nadruku na poz. 72 "litera m obniżona", gwarancja i oznaczenie.

Fi.352 B10
Mi.390X
50 PLN
13838

1945 "Radom" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z nadrukiem "Radom", z błędem na poz.50/100 "litera o zwężona", gwarancja i opis.

Fi.352 B12
Mi.390VIII
50 PLN
13839

1945 wyzwolenie miast, miejscowy list polecony z Lublina nadany 22.2.45, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 307, gwarancja Schmutz.

Fi.353
Mi.390V
1 000 PLN
13840

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 30, usterki "zamknięte obie litery e" i "uszkodzone u dołu c", podlepka, gwarancja i tylko oznaczenie pozycji i walca Walocha.

Fi.353
Mi.390V
20 PLN
13841

1945 "Kielce" - wyzwolenie dziesięciu miast, pionowa marginesowa parka znaczków za 3 zł./25 gr., górny z błędem na poz.31 "częściowy brak haczyka i prawego szeryfa w cyfrze 1", dolny z niekatalogowanym błędem "zamknięte e", górny w bardzo ładnym stanie, a dolny nieliczony w lekkim przywarciem na gumie", gwarancja i oznaczenie Krawczyk.

Fi.353 B
Mi.390V
60 PLN
13842

1945 "Kielce" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z niekatalogowanym błędem na poz.20/70 "pierwsze e zamknięte i uszkodzona prawa kreska", gwarancja i opis pozycji.

Fi.353 B
Mi.390V
50 PLN
13843

1945 "Kielce" - wyzwolenie dziesięciu miast, czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr. z wieloma błędami, lewy górny z błędami na poz.23/73 "i obniżone" i "l podniesiona", prawy górny z błędem na poz.24/74 "w cyfrze 1 zupełny brak noska" i "litera L podniesiona, a lewy dolny z poz 33/83 z niekatalogowanym błędem "uszkodzone I rzymskie" (Fi.300.-), gwarancja i oznaczenie Krawczyk.

Fi.353 B3 + B13 +B14 +B
Mi.390V
240 PLN
13844

1945 "Kielce"- wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.9/59 "K elce", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.353 B8
Mi.390V
50 PLN
13845

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "brak litery i - Kelce", gwarancja Wysocki.

Fi.353 B8
Mi.390V
60 PLN
13846

1945 "Kielce" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowy znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.11 "e odwrócone", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.353 B9
Mi.390V
50 PLN
13847

1945 "Kielce" - wyzwolenie dziesięciu miast, parka znaczków za 3 zł./25 gr., prawy z błędem na poz.26 "K ścięte z lewej - cienka pionowa kreska litery K" (Fi.120.-), gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.353 B15
Mi.390V
100 PLN
13848

1945 "Kielce" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowy znaczek za 3 zł./25 gr. z bardzo rzadkim błędem na poz.92 "brak perforacji poziomej", piękny stan, gwarancja Falkowski.

Fi.353 MK1
Mi.390V
7 500 PLN
13849

Fi.353B8
Mi.390V
50 PLN
13850

Fi.353B9
Mi.390V
60 PLN
13851

Fi.353B9
Mi.390V
60 PLN
13852

1945 wyzwolenie miast, znaczek bez ząbkowania poziomego na dolnym marginesie, bardzo rzadkie znane prawdopodobnie z jednego arkusza (10 znaczków z błędem), katalog Fischer 5.000,- zł, gwarancja i opis.

Fi.353MK1
Mi.390V
4 320 PLN
13853

1945 wyzwolenie miast - Gniezno, list polecony z Gniezna do Katowic, ozdobny kasownik Gniezna, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 837, gwarancja Petriuk.

Fi.354
Mi.390III
450 PLN
13854

1945 "Gniezno" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym poz.18 "kropka nad G w Gr", gwarancja i opis.

Fi.354 B
Mi.390III
40 PLN