13695 |
1944 Goznak, parka znaczków z druku walca II z poz. 99-100, prawy znaczek z błędem występującym w całym nakładzie "kropka przy A w POCZTA". | Fi.342 B1 Mi.383 |
| 80 PLN | |
13696 |
1944 Goznak, czworoblok znaczków z II walca za 25 gr., prawy dolny z błędem z poz.100 "wypustka na A w POCZTA", gwarancja. | Fi.342 B1 Mi.383 |
| 120 PLN | |
13697 |
1944 Goznak, znaczek za 25 gr z III walca z błędem "uszkodzona prawa cyfra 2" na poz.30 występującym tylko w końcowej fazie druku, ośmioblok znaczków z poz: 9/10;19/20;29/30;39/40 - frankatura wielokrotna, list polecony do Czerwonego Krzyża w Genewie nadany w urzędzie pocztowym Warszawa 16, który nie posiadał w tym czasie własnych rekwizytów pocztowych, erkę narysowano i wypełniono odręcznie, kopertę przekazano do urzędu Warszawa 4, gdzie znaczki 2.XII skasowano, przesyłka poprzez Turcję i Egipt dotarła do adresata 5.V.45 - po 5 miesiącach !!! tranzytowy datownik Ankara z 26.3.45, zalepka i dwa stempelki cenzury egipskiej; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (jeden znaczek uszkodzony); warto porównać oferowany list z listem wystawionym pod nr.35716 z LXXVI aukcji, wysłanym z tego samego urzędu i tego samego dnia, ale wcześniej (por.nr.erki), został on skierowany zupełnie inną drogą pocztową i dotarł do odbiorcy 3 miesiące później!!! gwarancja i opis. | Fi.342 B2 Mi.383a |
| 800 PLN | |
13698 |
1944 Goznak, kompletny arkusz drukowany z III walca, na znaczku z poz. 100 błąd "kropka przy A w POCZTA", arkusz w bardzo dobrym stanie zagięty w połowie do spakowania wzdłuż perforacji | Fi.342 ark. (B1) Mi.383 |
| 450 PLN | |
13699 |
1944 Goznak, list polecony z Warszawy 4 7.12.44 do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie, na odwrocie stempel tranzytowy z Ankary i odbiorczy z Genewy. | Fi.342, 343 Mi.383, 384 |
| 280 PLN | |
13700 |
1944 list polecony z Warszawy przez Gibraltar i Egipt do Czerwonego Krzyża w Genewie, zalepla cenzorska z Egiptu. | Fi.342, 343 |
| 200 PLN | |
13701 |
1944 Goznak, seria. | Fi.342-3 Mi.383-4 |
| 10 PLN | |
13702 |
1944 Goznak, seria z odmianą znaczka za 25 gr z drukiem z II i III walca. | Fi.342-3 Mi.383-4 |
| 20 PLN VERKAUFT | |
13703 |
1944 Goznak, znaczki rzadkim z drukiem zdwojonym. | Fi.342-3MK Mi.383-4 |
| 480 PLN | |
13704 |
1944-1950 TOM I JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego serie: wodzowie (339-41), brązowoczerwona Warszawa (348b), bojownicy seria z bloku (489-91b) oraz bloki 9, 10 i 11; każdą z tych serii można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 3100 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | Fi.342-541 Mi.383-679 |
| 1 750 PLN | |
13705 |
1944 Goznak, znaczek z błędem "kropka przy A w POLSKA". | Fi.342B1 Mi.383 |
| 30 PLN | |
13706 |
1944 Goznak, znaczek z "zdwojonym" drukiem, m.in. ładnie widoczne na górze napisu "Poczta Polska", gwarancja i oznaczenie Jendroszek. | Fi.342MK2 Mi.383 |
| 35 PLN | |
13707 |
1944 Goznak, znaczek z silnym drukiem zdwojonym, podwójna gwarancja Krawczyk. | Fi.342MK2 Mi.383 |
| 150 PLN | |
13708 |
1944 Goznak, 50 gr - frankatura wielokrotna, parka pozioma na liście wysłanym 28.1.1945 z Kraśnika do Starachowic, znaczki unieważnione kasownikiem prowizorycznym okupacyjnym z wyciętą nazwą z wyróżnikiem "**" (K265 - wg. klasyfikacji Z.Mąki); na odwrocie stempelek cenzury wojskowej 290; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.343 Mi.384 |
| 80 PLN | |
13709 |
1944 Goznak, list z Tarnowa nadany 15.3.45 do Katowic, prowizoryczny kasownik Tarnowa, stempel cenzury wojskowej nr 531 na odwrocie. | Fi.343 Mi.384 |
| 100 PLN | |
13710 |
1944 list polecony z Krosna do Lublina, prowizoryczny kasownik i erka z Krosna, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 178. | Fi.343 Mi.384 |
| 220 PLN | |
13711 |
1944 PRZESYŁKA ZAMORSKA - JAŚLISKA - KASOWANIE ODRĘCZNE Goznak, 50 gr - frankatura wielokrotna, ekspresowy list polecony wysłany do Nowego Jorku w listopadzie 1944 z miejscowości Jaśliska; urząd uruchomiono tu 1 listopada i nie posiadał on żadnych rekwizytów pocztowych, każdy znaczek kasowano odręcznie wpisując ołówkiem kopiowym nazwę urzędu "Jaśliska", erkę o bardzo niskim numerze 17 sporządzono podobnie - za pomocą pióra i niebieskiej kredki, dopisano nią również "Expres Polecony", co ciekawe taryfa zagraniczna z 16.IX nie przewidywała przesyłek ekspresowych i została ona naliczona według taryfy krajowej - 1 zł; na odwrocie datownik przejściowy Nowego Jorku z 1.VIII.1945 roku i stempelek poczty amerykańskiej "Offered at Address/ At/ Cause of Non-Delivery" informujący o nieudanej próbie doręczenia z tego samego dnia, list dosłano i ostatecznie doręczono 8 sierpnia - wędrował on do adresata 9 miesięcy!!! wśród przesyłek zagranicznych frankowanych znaczkami tego wydania, przytłaczająca większość to listy do Szwajcarii, listy zamorskie są znane w pojedynczych egzemplarzach; niezwykle ciekawy obieg rekompensuje słaby stan zachowania waloru; gwarancja. | Fi.343 Mi.384 |
| 400 PLN | |
13712 |
1944 Goznak, list z Katowic nadany 18.6.45 do Myszkowa, stempel cenzury wojskowej nr 1967, koperta przycięta z prawej strony. | Fi.343 Mi.384 |
| 50 PLN | |
13713 |
1944 list polecony z Sanoka do Lublina, prowizoryczny poniemiecki kasownik z Sanoka z usuniętymi napisami w języku niemieckim, na odwrocie stempel odbiorczy i stempel cenzury wojskowej nr 173. | Fi.343 Mi.384 |
| 300 PLN | |
13714 |
1944 list polecony z Warszawy 2.12.44 do Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczny kasownik Warszawa 4 przerobiony z kasownika niemieckiego przez wymianę liter WARS"CHAU" na WARS"ZAWA", co ciekawe erka z numerem urzędu Warszawa 16, list po blisko pół roku przez Turcję i Egipt dotarł do adresata, ładny stan zachowania. | Fi.343 Mi.384 |
| 240 PLN | |
13715 |
1944 Goznak, fragment dużego listu poleconego z Kraśnika 13.1.45, poniemiecka erka, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 166. | Fi.343 Mi.384 |
| 60 PLN | |
13716 |
1944 Goznak, list polecony z Warszawy 17.11.44 do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie, oprócz metalowego datownika znaczki unieważnione prowizorycznym stemplem wierszowym "Warszawa", na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 90, zalepka cenzury brytyjskiej, bardzo dobry stan. | Fi.343 Mi.384 |
| 180 PLN | |
13717 |
1944 Goznak, list polecony z Warszawy 1.12.44 do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczny datownik i erka urzędu pocztowego warszawa 23, na odwrocie stempel odbiorczy, zalepka cenzury brytyjskiej, prawa cześć koperty podniszczona. | Fi.343 Mi.384 |
| 180 PLN | |
13718 |
1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, prowizoryczna karta pocztowa wysłana 13.5.1945 z urzędu Kielce 1 do Krakowa, kasownik prowizoryczny z wyróżnikiem "c"; stempelek cenzury wojskowej 1787; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.343 Mi.384 |
| 80 PLN | |
13719 |
1944 Goznak, kartka z Kielc 22.5.45 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 1788. | Fi.343 Mi.384 |
| 40 PLN | |
13720 |
1944 Goznak, list polecony z Lublina nadany 9.3.45 do Kielc, stempel cenzury wojskowej nr 307. | Fi.343 |
| 80 PLN | |
13721 |
1944 Goznak, kartka z Krakowa do Piaseczna, unieważniony datownikiem Prudnik Czerwony, stempel cenzury wojskowej nr 531. | Fi.343 |
| 70 PLN | |
13722 |
1944 Goznak, list polecony z Radomska wysłany 26.2.45 do Tomaszowa Mazowieckiego, poniemiecka erka, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 259. | Fi.343 |
| 120 PLN | |
13723 |
1944 Goznak, kartka z Tomaszowa nadana 21.2.45 do Krakowa, prowizoryczny kasownik i datownik Tomaszowa, stempel cenzury wojskowej nr 279. | Fi.343 |
| 180 PLN VERKAUFT | |
13724 |
1944 Goznak, list z Kraśnika nadany 15.10.44 do Lublina, prowizoryczny kasownik i niemy datownik z poniemieckiego kasownika z Kraśnika. | Fi.343 |
| 240 PLN | |
13725 |
1944 Goznak, lewy znaczek z błędem "zniekształcone Z". | Fi.343B1 Mi.384 |
| 40 PLN | |
13726 |
1944 Goznak, znaczek z błędem "zniekształcone Z". | Fi.343B1 Mi.384 |
| 30 PLN | |
13727 |
1944 Goznak, parka znaczków z podwójną perforacja poziomą, dolny znaczek uszkodzony, gwarancja Krawczyk. | Fi.343MK2 |
| 180 PLN | |
13728 |
1944 K.R.N., pionowa parka z nadrukiem przesuniętym w górę z nominałem przechodzącym na sąsiedni znaczek, gwarancja. | Fi.344 Mi.386 |
| 125 PLN | |
13729 |
1944 K.R.N.,list polecony z Tykocina 30.1.45 do Warszawy, prowizoryczny kasownik z ręcznie wpisana datą i erka z Tykocina, z rzadką prawidłową frankaturą wielokrotną trzech znaczków KRN -1zł , gwarancja Wysocki. | Fi.344 Mi.386 |
| 1 400 PLN | |
13730 |
1944 K.R.N., list z Tarnobrzega nadany 17.1.45 do Zarzecza, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 292, gwarancja Walocha. | Fi.344 Mi.386 |
| 1 000 PLN | |
13731 |
1944 K.R.N., znaczek za 1 zł./25 gr. z błędem na poz.28 "pęknięta I w górnej XII", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.344 B Mi.386 |
| 40 PLN | |
13732 |
1944 K.R.N., osiemnastoblok - część znaczków z nominałem 1 zł. na dole znaczka (Fi.po 150.-), katalogowane błędy na poz.6, 7, 16, 18, 19, 25, 26, 29; B 15 i ciekawsze dodatkowe pokazane na szczegółach, gwarancja. | Fi.344 B5-6, 10-15 Mi.386 |
| 900 PLN | |
13733 |
1944 K.R.N., znaczek za 1 zł./25 gr. z przesuniętym skośnie nadrukiem i błędem na poz.18/68 "mocno uszkodzone cyfra 1 i litera z", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.344 B11 Mi.386 |
| 50 PLN VERKAUFT | |
13734 |
1944 K.R.N., kompletny arkusz przedrukowany dwukrotnie formą przedrukową obejmującą 50 nadruków, błędy katalogowe po dwa w arkuszu, arkusz w doskonałym stanie złożony w połowie. | Fi.344 ark. Mi.386 |
| 875 PLN VERKAUFT | |