Die Auktion endet am 06.05.2024

Auctionen 103. Volksrepublik Polen 1944-1952

13695

Fi.342 B1
Mi.383
80 PLN
13696

Fi.342 B1
Mi.383
120 PLN
13697

1944 Goznak, znaczek za 25 gr z III walca z błędem "uszkodzona prawa cyfra 2" na poz.30 występującym tylko w końcowej fazie druku, ośmioblok znaczków z poz: 9/10;19/20;29/30;39/40 - frankatura wielokrotna, list polecony do Czerwonego Krzyża w Genewie nadany w urzędzie pocztowym Warszawa 16, który nie posiadał w tym czasie własnych rekwizytów pocztowych, erkę narysowano i wypełniono odręcznie, kopertę przekazano do urzędu Warszawa 4, gdzie znaczki 2.XII skasowano, przesyłka poprzez Turcję i Egipt dotarła do adresata 5.V.45 - po 5 miesiącach !!! tranzytowy datownik Ankara z 26.3.45, zalepka i dwa stempelki cenzury egipskiej; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (jeden znaczek uszkodzony); warto porównać oferowany list z listem wystawionym pod nr.35716 z LXXVI aukcji, wysłanym z tego samego urzędu i tego samego dnia, ale wcześniej (por.nr.erki), został on skierowany zupełnie inną drogą pocztową i dotarł do odbiorcy 3 miesiące później!!! gwarancja i opis.

Fi.342 B2
Mi.383a
800 PLN
13698

1944 Goznak, kompletny arkusz drukowany z III walca, na znaczku z poz. 100 błąd "kropka przy A w POCZTA", arkusz w bardzo dobrym stanie zagięty w połowie do spakowania wzdłuż perforacji

Fi.342 ark. (B1)
Mi.383
450 PLN
13699

1944 Goznak, list polecony z Warszawy 4 7.12.44 do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie, na odwrocie stempel tranzytowy z Ankary i odbiorczy z Genewy.

Fi.342, 343
Mi.383, 384
280 PLN
13700

Fi.342, 343
200 PLN
13701

1944 Goznak, seria.

Fi.342-3
Mi.383-4
10 PLN
13702

1944 Goznak, seria z odmianą znaczka za 25 gr z drukiem z II i III walca.

Fi.342-3
Mi.383-4
20 PLN
13703

1944 Goznak, znaczki rzadkim z drukiem zdwojonym.

Fi.342-3MK
Mi.383-4
480 PLN
13704

1944-1950 TOM I JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego serie: wodzowie (339-41), brązowoczerwona Warszawa (348b), bojownicy seria z bloku (489-91b) oraz bloki 9, 10 i 11; każdą z tych serii można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 3100 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.342-541
Mi.383-679
1 750 PLN
13705

1944 Goznak, znaczek z błędem "kropka przy A w POLSKA".

Fi.342B1
Mi.383
30 PLN
13706

1944 Goznak, znaczek z "zdwojonym" drukiem, m.in. ładnie widoczne na górze napisu "Poczta Polska", gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

Fi.342MK2
Mi.383
35 PLN
13707

1944 Goznak, znaczek z silnym drukiem zdwojonym, podwójna gwarancja Krawczyk.

Fi.342MK2
Mi.383
150 PLN
13708

1944 Goznak, 50 gr - frankatura wielokrotna, parka pozioma na liście wysłanym 28.1.1945 z Kraśnika do Starachowic, znaczki unieważnione kasownikiem prowizorycznym okupacyjnym z wyciętą nazwą z wyróżnikiem "**" (K265 - wg. klasyfikacji Z.Mąki); na odwrocie stempelek cenzury wojskowej 290; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.343
Mi.384
80 PLN
13709

1944 Goznak, list z Tarnowa nadany 15.3.45 do Katowic, prowizoryczny kasownik Tarnowa, stempel cenzury wojskowej nr 531 na odwrocie.

Fi.343
Mi.384
100 PLN
13710

Fi.343
Mi.384
220 PLN
13711

1944 PRZESYŁKA ZAMORSKA - JAŚLISKA - KASOWANIE ODRĘCZNE Goznak, 50 gr - frankatura wielokrotna, ekspresowy list polecony wysłany do Nowego Jorku w listopadzie 1944 z miejscowości Jaśliska; urząd uruchomiono tu 1 listopada i nie posiadał on żadnych rekwizytów pocztowych, każdy znaczek kasowano odręcznie wpisując ołówkiem kopiowym nazwę urzędu "Jaśliska", erkę o bardzo niskim numerze 17 sporządzono podobnie - za pomocą pióra i niebieskiej kredki, dopisano nią również "Expres Polecony", co ciekawe taryfa zagraniczna z 16.IX nie przewidywała przesyłek ekspresowych i została ona naliczona według taryfy krajowej - 1 zł; na odwrocie datownik przejściowy Nowego Jorku z 1.VIII.1945 roku i stempelek poczty amerykańskiej "Offered at Address/ At/ Cause of Non-Delivery" informujący o nieudanej próbie doręczenia z tego samego dnia, list dosłano i ostatecznie doręczono 8 sierpnia - wędrował on do adresata 9 miesięcy!!! wśród przesyłek zagranicznych frankowanych znaczkami tego wydania, przytłaczająca większość to listy do Szwajcarii, listy zamorskie są znane w pojedynczych egzemplarzach; niezwykle ciekawy obieg rekompensuje słaby stan zachowania waloru; gwarancja.

Fi.343
Mi.384
400 PLN
13712

1944 Goznak, list z Katowic nadany 18.6.45 do Myszkowa, stempel cenzury wojskowej nr 1967, koperta przycięta z prawej strony.

Fi.343
Mi.384
50 PLN
13713

1944 list polecony z Sanoka do Lublina, prowizoryczny poniemiecki kasownik z Sanoka z usuniętymi napisami w języku niemieckim, na odwrocie stempel odbiorczy i stempel cenzury wojskowej nr 173.

Fi.343
Mi.384
300 PLN
13714

Fi.343
Mi.384
240 PLN
13715

1944 Goznak, fragment dużego listu poleconego z Kraśnika 13.1.45, poniemiecka erka, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 166.

Fi.343
Mi.384
60 PLN
13716

1944 Goznak, list polecony z Warszawy 17.11.44 do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie, oprócz metalowego datownika znaczki unieważnione prowizorycznym stemplem wierszowym "Warszawa", na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 90, zalepka cenzury brytyjskiej, bardzo dobry stan.

Fi.343
Mi.384
180 PLN
13717

Fi.343
Mi.384
180 PLN
13718

Fi.343
Mi.384
80 PLN
13719

1944 Goznak, kartka z Kielc 22.5.45 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 1788.

Fi.343
Mi.384
40 PLN
13720

1944 Goznak, list polecony z Lublina nadany 9.3.45 do Kielc, stempel cenzury wojskowej nr 307.

Fi.343
80 PLN
13721

Fi.343
70 PLN
13722

Fi.343
120 PLN
13723

1944 Goznak, kartka z Tomaszowa nadana 21.2.45 do Krakowa, prowizoryczny kasownik i datownik Tomaszowa, stempel cenzury wojskowej nr 279.

Fi.343
180 PLN
13724

1944 Goznak, list z Kraśnika nadany 15.10.44 do Lublina, prowizoryczny kasownik i niemy datownik z poniemieckiego kasownika z Kraśnika.

Fi.343
240 PLN
13725

1944 Goznak, lewy znaczek z błędem "zniekształcone Z".

Fi.343B1
Mi.384
40 PLN
13726

1944 Goznak, znaczek z błędem "zniekształcone Z".

Fi.343B1
Mi.384
30 PLN
13727

Fi.343MK2
180 PLN
13728

Fi.344
Mi.386
125 PLN
13729

1944 K.R.N.,list polecony z Tykocina 30.1.45 do Warszawy, prowizoryczny kasownik z ręcznie wpisana datą i erka z Tykocina, z rzadką prawidłową frankaturą wielokrotną trzech znaczków KRN -1zł , gwarancja Wysocki.

Fi.344
Mi.386
1 400 PLN
13730

1944 K.R.N., list z Tarnobrzega nadany 17.1.45 do Zarzecza, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 292, gwarancja Walocha.

Fi.344
Mi.386
1 000 PLN
13731

Fi.344 B
Mi.386
40 PLN
13732

Fi.344 B5-6, 10-15
Mi.386
900 PLN
13733

1944 K.R.N., znaczek za 1 zł./25 gr. z przesuniętym skośnie nadrukiem i błędem na poz.18/68 "mocno uszkodzone cyfra 1 i litera z", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.344 B11
Mi.386
50 PLN
13734

1944 K.R.N., kompletny arkusz przedrukowany dwukrotnie formą przedrukową obejmującą 50 nadruków, błędy katalogowe po dwa w arkuszu, arkusz w doskonałym stanie złożony w połowie.

Fi.344 ark.
Mi.386
875 PLN