14055 |
| 40 PLN | |
14056 |
1945 6. rocznica walk o Westerplatte, wyjątkowo rzadka próba o nieco cieńszym papierze z wyjątkowo starannym drukiem charakterystycznym dla próbnych odbitek przed rozpoczęciem druku znaczków definitywnych, gdzie następuje stopniowe zużycie formy, gwarancja Schmutz, fotoatest Wysocki. | Fi.374P2 Mi.407U (Proof) |
| 1 800 PLN | |
14057 |
1945 6. rocznica walk o Westerplatte, znaczek cięty - nadużycie formy. | Fi.374nz FFi Mi.407U FALSE |
| 30 PLN | |
14058 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym w poziomie nadrukiem. | Fi.375 Mi.408 |
| 25 PLN | |
14059 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1 zł/50 gr z błędem nadruku "mocno uszkodzony prawy kwadrat zasłaniający nominał"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.375 Mi.408 |
| 150 PLN | |
14060 |
1945 wydanie przedrukowe, seria w odmianami znaczków typ I i II. | Fi.375, 376a I-II Mi.408-9 |
| 35 PLN VERKAUFT | |
14061 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1 zł/50 gr - frankatura mieszana z dwoma różnymi odmianami znaczków za 10 zł z serii Warszawa oskarża, lotniczy list polecony wysłany 17.1.46 z Warszawy do Nowego Jorku, na odwrocie pieczątka "Kontrola dewizowa przeprowadzona" z dwoma parafkami; stempelek cenzury wojskowej nr.1262; nadawcą jest firma POLSKI LLOYD; całość w dobrym stanie zachowania (koperta przycięta i zgięta pionowo). | Fi.375, 385 Mi.408, 419 |
| 80 PLN | |
14062 |
1945 "I (VII) KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH" Warszawa, karta ostemplowana okolicznościowo 18.11 (Myślicki 45 014 + 210). | Fi.375, Cp94A Mi.408 |
| 30 PLN | |
14063 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, znaczek w słabszym stanie jak na ilustracji, gwarancja Kalinowski. | Fi.375No Mi.408K |
| 200 PLN | |
14064 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja. | Fi.375No Mi.408K |
| 600 PLN | |
14065 |
1945 wydanie przedrukowe, czworoblok z abklaczem nadruku, gwarancja. | Fi.376a Mi.409b |
| 180 PLN | |
14066 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętą perforacją. | Fi.376a Mi.409b |
| 45 PLN | |
14067 |
1945 kartka z Krakowa na Węgry, stempel cenzury wojskowej nr 510. | Fi.376a Mi.409b |
| 40 PLN | |
14068 |
1945 wydanie przedrukowe, nadruk przesunięty w dół znaczek za 1,50 zł (I forma) - frankatura pojedyncza, list wysłany 15 X z Białegostoku do Grudziądza, znaczek skasowany stemplem prowizorycznym asymetrycznym datownikiem przedwojennym BIAŁYSTOK z usuniętym numerem urzędu, wyróżnik "d", śr.29 mm (B82 - wg. klasyfikacji Z.Mąki), prowizoryczny stempelek polecenia; datownik tranzytowy Bydgoszczy na odwrocie; dobry stan zachowania. | Fi.376a Mi.409b |
| 200 PLN | |
14069 |
1945 list polecony z Pyskowic do Holandii, poniemiecka erka z ręcznie wpisana nazwa miejscowości, znaczki unieważnione przez kreślenie, stempel cenzury wojskowej nr 2010. | Fi.376a Mi.409b |
| 160 PLN | |
14070 |
1945 wydanie przedrukowe, 20-blok z sinym abklaczem na stronie gumowanej. | Fi.376a Mi.409b |
| 500 PLN | |
14071 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł (I forma) - frankatura wielokrotna, list zagraniczny ofrankowany parką znaczków wysłany 6.10 ze Skolimowa do polskiego obozu oficerskiego w Lubece powstałego w miejscu Oflagu XB, przesyłka zwrócona do nadawcy z adnotacją "Zwrot brak połączenia"; koperta w nieco słabszym stanie. | Fi.376a Mi.409b |
| 100 PLN | |
14072 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym w poziomie nadrukiem. | Fi.376a Mi.409b |
| 30 PLN | |
14073 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem. | Fi.376a Mi.409b |
| 30 PLN | |
14074 |
1945 kartka z Płocka 19.12.45 do Bydgoszczy, przejściowy prowizoryczny kasownik z Płocka. | Fi.376a Mi.409b |
| 120 PLN | |
14075 |
1945 znaczek unieważniony stemplem prowizorycznym z Godowa. | Fi.376a |
| 70 PLN | |
14076 |
1945 wydanie przedrukowe, mieszana frankatura na liście z Świecia do Sopotu, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem. | Fi.376a, 362, 377 |
| 120 PLN | |
14077 |
1945 list polecony z Henrykowa koło Warszawy do Warszawy, znaczki unieważnione ręcznie, prowizoryczna erka, na odwrocie stempel odbiorczy Warszawa 51. | Fi.376a, 377 Mi.409b, 410 |
| 160 PLN | |
14078 |
| 30 PLN | |
14079 |
1945wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem wychodzącym na sąsiedni znaczek, gwarancja Petriuk. | Fi.376aMK Mi.409b |
| 100 PLN | |
14080 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek silnie przesuniętym nadrukiem typ 1 przechodzącym na sąsiedni znaczek. | Fi.376a MK Mi.409b |
| 120 PLN | |
14081 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w rzadko spotykanym nadrukiem niewielką ilością farby - praktycznie nie widoczny napis "ZŁ". | Fi.376a MK Mi.409b |
| 200 PLN | |
14082 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z abklaczem - wtórną odbitką maszynową znaczka. | Fi.376aMK4 Mi.409b |
| 80 PLN | |
14083 |
| 60 PLN | |
14084 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. z odwróconym nadrukiem rzadkiej I Formy (Fi.750.-), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.376a No Mi.409b |
| 700 PLN | |
14085 |
| 500 PLN | |
14086 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. z odwróconym nadrukiem III Formy - typ 2 (Fi.550.-), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.376a No Mi.409b |
| 500 PLN | |
14087 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym formy I z poz. 80, gwarancja Perzyński, z opisem Walisch. | Fi.376aNo Forma I Mi.409bK |
| 700 PLN | |
14088 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. z rzadkim podwójnym nadrukiem formy III z poz. 48, co ciekawe nadruki są lekko wzajemnie obrócone i znaczki z różnych części tego arkusza mają inne wzajemne położenie nadruków i intensywność farby, ciemny nadruk jest podobnie położony w całym arkuszu, jasny jest obrócony i położony skośnie w stosunku do ciemnego; tu przesunięcie jest dość znaczne, a różnica intensywności nadruku duża, a jasny nadruk znajduje się skośnie poniżej położonego prawidłowo ciemnego - z analizy wynika, że znaczek pochodzi z prawej strony arkusza, podwójna gwarancja Falkowski. | Fi.376a Np F.III Mi.409a DD |
| 3 600 PLN VERKAUFT | |
14089 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł w kolorze brązowoczerwonym (II forma, typ 1) - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 18.12 z Krakowa do Oliwy; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.376aT1 Mi.409b |
| 80 PLN | |
14090 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł w kolorze brązowoczerwonym (I forma, typ 1) - frankatura mieszana, dofrankowana karta pocztowa wysłana 23.11.1946 z Krakowa do Tczewa. | Fi.376aT2 Mi.409b |
| 50 PLN | |
14091 |
1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków za 1,50 zł./25 gr. ze skośnym nadrukiem III Formy poz.55/56 - to rzadkie odwrócenie typów nadruku - po lewej typ 2 + typ 1 po prawej, dodatkowo na znaczku podstawowym z poz.55 błąd "uszkodzona nóżka litery K", gwarancja. | Fi.376a T2+T1 Mi.409b |
| 240 PLN | |
14092 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł w kolorze brązowoczerwonym (III forma, typ 2) - frankatura mieszana, dolny z parki z błędem znaczka podstawowego z poz.81 "litera P wyrazu POLSKA uszkodzona u góry", polecona widokówka wysłana 23.XI z miejscowości Boernerowo do Brukseli, cenzura 1578; gwarancja. | Fi.376aT2, 375, 378 Mi.409b, 408, 411 |
| 200 PLN | |
14093 |
1945 wycinek z listu z kasownikiem prowizorycznym z Blachowni, gwarancja. | Fi.376a t1+2 Mi.409b |
| 50 PLN | |
14094 |
1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków z nadrukami typ 1 i typ 2 w parce na liście firmowym z Miechowa do Krakowa. | Fi.376a typ1-2 Mi.409b |
| 50 PLN | |