8070 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 22. | Fi.Cp55 |
| 80 PLN | |
8071 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 28. | Fi.Cp55 |
| 80 PLN | |
8072 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 31. | Fi.Cp55 |
| 80 PLN | |
8073 |
1933 wydanie prowizoryczne, karta nr.45 z czarnym nadrukiem nowej wartości wykonanym w PWPW (cyfra 0 o mniejszym świetle otworu, kreski cieńsze); karta o sygnaturze "P.Z.G.Nr.235-5.000.000-25" wysłana 12.IV.1935 z urzędu Warszawa 2 do Krakowa, znak opłaty unieważniony wirnikiem propagandowym "POCZTA TO NAJPEWNIEJSZY INKASENT KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2000 ZŁ" (Myślicki 34 126). | Fi.Cp58IIa |
| 40 PLN | |
8074 |
| 120 PLN | |
8075 |
1934 wydanie prowizoryczne z nadrukiem nowej obniżonej taryfy, całostka z ilustracją 19. | Fi.Cp63 |
| 300 PLN VERKAUFT | |
8076 |
1935 kartka wydania prowizorycznego wysłana z Bydgoszczy do Łodzi. | Fi.Cp58 |
| 25 PLN | |
8077 |
| 30 PLN | |
8078 |
| 30 PLN | |
8079 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 10 - Gdynia Okręt szkolny "Dar Pomorza"; na odwrocie punktowe przebarwienia. | Fi.Cp68 |
| 120 PLN | |
8080 |
1935 całostka z przepiękną japońską ręcznie malowaną grafiką na odwrocie, wykonaną na zlecenie polskiego ambasadora w Japonii w 1936 roku. Ciekawe i niespotykane. | Fi.Cp68 |
| 2 500 PLN | |
8081 |
| 2 500 PLN | |
8082 |
| 2 500 PLN | |
8083 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 1 - Kraków. | Fi.Cp68 |
| 100 PLN | |
8084 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 2 - Lwów. | Fi.Cp68 |
| 100 PLN | |
8085 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 4 - Poznań. | Fi.Cp68 |
| 100 PLN | |
8086 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 5 - Ogrodzieniec. | Fi.Cp68 |
| 100 PLN | |
8087 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 8 - Kraków. | Fi.Cp68 |
| 100 PLN | |
8088 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 9 - Tatry. | Fi.Cp68 |
| 100 PLN | |
8089 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 11 - Śląsk. | Fi.Cp68 |
| 100 PLN | |
8090 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 14 - Gołuchów. | Fi.Cp68 |
| 100 PLN | |
8091 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 15 - Poznań. | Fi.Cp68 |
| 100 PLN | |
8092 |
| 100 PLN | |
8093 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 18 - Warszawa. | Fi.Cp68 |
| 100 PLN | |
8094 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 19 - Gdynia. | Fi.Cp68 |
| 100 PLN | |
8095 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 20 - Opatów. | Fi.Cp68 |
| 100 PLN | |
8096 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 21 - Warszawa. | Fi.Cp68 |
| 100 PLN | |
8097 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 24 - Warszawa. | Fi.Cp68 |
| 100 PLN | |
8098 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 27 - Hel. | Fi.Cp68 |
| 100 PLN | |
8099 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 29 - Grodno. | Fi.Cp68 |
| 100 PLN | |
8100 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 31 - Warszawa. | Fi.Cp68 |
| 100 PLN | |
8101 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 30 - Warszawa. | Fi.Cp68 |
| 100 PLN | |
8102 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 32 - Pieniny. | Fi.Cp68 |
| 100 PLN | |
8103 |
| 50 PLN | |
8104 |
| 40 PLN | |
8105 |
| 40 PLN | |
8106 |
| 30 PLN | |
8107 |
1937 koperta na przesyłki lotnicze, koperta z stemplem "WZÓR", znak opłaty unieważniony stemplem głównej składnicy pocztowej w Warszawie z datą 26.7.37, czyli przed wejściem do obiegu całostki tego wydania, tj. 6.8.38, stemple; "Ministerstwo Poczt i Telegrafów Sekcja 3 Wydział Wydań" z orłem w środku i "Ministerstwo Poczt i Telegrafów / gł. składnica mater. pocztowych / Warszawa Ludna 4, tel. 95656", rzadki egzemplarz wydany przez pocztę polską dla celów okazowo reklamowych, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp86 |
| 2 000 PLN | |
8108 |
1937 Gdynia - Dworzec Morski, 10 gr sygnatura X-1937, hasło propagandowe N - PODCZAS PODRÓŻY - KORZYSTAJCIE Z POCZTY PERONOWEJ; sygnatura VI-1938, hasło propagandowe L - CHROŃCIE LINIE TELEFONICZNE OD USZKODZEŃ; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp72 |
| 80 PLN | |
8109 |
| 80 PLN | |