Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 101. Polen zwischen den Weltkriegen

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
38937

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta w czworoblokach (Fi.2600.-), dodatkowo znaczek za 30 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu Wz.II.L (Fi.1800.-), położenie znaku "ustniki w lewo" doskonale widoczne na skanie od strony gumy; to pełen zestaw bo na znaczku za 20 gr. różne położenia znaku wodnego nie występują, gwarancja Schmutz, z oznaczeniem położenia znaku wodnego Kapkowski.

Fi.264-65
Mi.285-86
4 200 PLN
38938

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta w pięknym stanie (Fi.650.-), gwarancja Schmutz,.

Fi.264-65
Mi.285-86
550 PLN
VERKAUFT
38939

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, okolicznościowa karta pocztowa opłacona zgodnie z taryfą, jako polecona wysłana 10.V pocztą lotniczą z terenu wystawy do Warszawy, dodatkowe stempelki "Nadeszła pocztą lotniczą" i "SAMOLOTEM"; datownik przejściowy WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY i odbiorczy, oba z 11 V; efektowna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.264-65, 220
Mi.285-86, 228
200 PLN
38940

1934 20-lecie wymarszu Legionów - J.Piłsudski, seria czysta.

Fi.266-67
Mi.287-88
80 PLN
38941

1934 20-lecie wymarszu Legionów 30 gr, frankatura pojedyncza - widokówka wysłana 20.IV.1935 z Warszawy do Recklinghausen; dobry stan zachowania.

Fi.267
Mi.288
30 PLN
38942

1934 20-lecie wymarszu Legionów 30 gr, frankatura pojedyncza - list wysłany 6 VIII z Mikulczyna do dzisiaj już nieistniejącej miejscowości Diłok w województwie stanisławowskim; dobry stan zachowania.

Fi.267
Mi.288
60 PLN
38943

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, 30-blok znaczka za 20 gr.

Fi.268
Mi.289
400 PLN
38944

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, znaczek za 20 gr z nadrukiem na prawidłowo opłaconym (45 gr) liście lotniczym wysłanym 16.IX z Warszawy do Łodzi, znaczki ostemplowane kasownikiem okolicznościowym "MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ LOTNICZY CHALLENGE" w urzędzie Warszawa 1, na odwrocie nalepka Aeroklubu RP i drugi kasownik okolicznościowy z tego samego dnia "MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ LOTNICZY CHALLENGE" urzędu Warszawa 19 Port Lotniczy; słabszy stan zachowania (Myślicki 34 009 + 34 014).

Fi.268, 267
Mi.289, 288
80 PLN
38945

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria w bardzo ładnym stanie.

Fi.268-9
Mi.289-90
90 PLN
38946

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria, gwarancja.

Fi.268-9
Mi.289-90
100 PLN
38947

1934 międzynarodowy turniej lotniczy Challenge, seria w czworoblokach, gwarancja Kalinowski.

Fi.268-9
Mi.289-90
250 PLN
VERKAUFT
38948

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria czysta (Fi.180.-), gwarancja: 20 gr - Perzyński, Falkowski, 30 gr - Schmutz.

Fi.268-69
Mi.289-90
120 PLN
38949

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, znaczek za 30 gr ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu znaku wodnego W II.P., kasowany (Fi.600.-); ładny stan zachowania; gwarancja i oznaczenie.

Fi.269P
Mi.290
550 PLN
38950

1934 wydanie przedrukowe, podstawowa seria w czworoblokach.

Fi.270-2
Mi.291-3
800 PLN
38951

1934 wydanie przedrukowe, seria w czworoblokach z dwoma odmianami znaczka za 1 zł.

Fi.270-272I, II
Mi.291-293I, II
1 100 PLN
38952

1934 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczków z nadrukiem offsetowym, prawy dolny znaczek z minimalnym ubytkiem w gumie i dziurką, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.270I
Mi.291IA
900 PLN
38953

1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z nadrukiem najrzadszego typu III (obniżone gr.) w kolorze niebieskoczarnym (Fi.1500.-), pełna oryginalna guma bez śladu podlepki, ale z mocnymi śladami siatki po suszeniu gumy, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.270III
Mi.291II
1 800 PLN
38954

1934 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek za 25/80 gr. z nadrukiem najrzadszego typu III (obniżone gr.) w kolorze niebieskoczarnym (Mi.40 euro), gwarancja Krawczyk.

Fi.270III
Mi.291II
80 PLN
38955

1934 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek z nadrukiem najrzadszego typu III (obniżone gr.) w kolorze niebieskoczarnym (Mi. 40,- Euro), gwarancja i oznaczenie.

Fi.270III
Mi.291II
80 PLN
38956

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z rzadkim typem nadruku typograficznego z nominałem i oznaczeniem "gr." w jednym wierszu, niewielki ślad po podlepce, gwarancja Mikstein.

Fi.270III
Mi.291II
600 PLN
38957

1934 wydanie przedrukowe - NADRUK PODWÓJNY; pięknie skasowany w Małogoszczy (20.IV.35.) znaczek za 25/80 gr. z unikalnym podwójnym nadrukiem wypukłym formą typograficzną typu II w bardzo ciemnym odcieniu koloru niebieskoczarnego z widocznym czerwonym refleksem, to jeden z najrzadszych nadruków podwójnych Polski Międzywojennej, czysty nie jest znany, fotoatest Schmutz.

Fi.270II Np
Mi.291IB
36 000 PLN
38958

1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z odwróconym nadrukiem typograficznym w kolorze niebieskoszarym, piękny stan, sygnowany Kronenberg, gwarancja i opis typu i koloru nadruku Schmutz.

Fi.270IIa No
Mi.291IB
1 500 PLN
38959

1934 wydanie przedrukowe, seria stemplowana z odmianami znaczka za 25 gr - napis groszy wyżej i niżej, oraz za 1 zł z dużą i małą cyfrą 1.

Fi.270IIb, III, 271, 272I, II
Mi.291IB, II, 292, 293I, II
80 PLN
38960

1934 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek z nadrukiem typograficznym w kolorze niebieskawoczarnym, gwarancja i oznaczenie.

Fi.270IIc
Mi.291IB
20 PLN
38961

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z odwróconym typograficznym w kolorze niebieskawoczarnym, dotychczas niekatalogowane, najwięcej znaczków z nadrukiem odwróconym 270IIa z nadrukiem w kolorze niebieskoszarym pochodziła z zapasów muzealnych sprzedawanych przez PZF, pozostałe odmiany są bardzo rzadkie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.270IIc No
Mi.291B K
4 800 PLN
38962

1934 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek z nadrukiem offsetowym, gwarancja i oznaczenie.

Fi.270Ib
Mi.291IA
20 PLN
38963

1934 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek za 25/80 gr. z nadrukiem offsetowym typu I w kolorze szaroniebieskim (Mi.30 euro), gwarancja i oznaczenie.

Fi.270Ib
Mi.291IA
60 PLN
38964

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem offsetowym, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.270Ib
Mi.291IA
220 PLN
38965

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem offsetowym w kolorze szaroniebieskim, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.270Ib
Mi.291IA
220 PLN
38966

1934 wydanie przedrukowe, seria z odmianami; za 25 gr. z nadrukiem typ II, nadrukiem offsetowym i typograficznym oraz za 1 zł z dwoma typami nadruków, z małą i dużą cyfrą 1, Michel 95,- Euro, znaczki 270Ib i 270III gwarancja i oznaczenie.

Fi.270Ib, 270IIc, 270II, 271, 272I-II
Mi.291IA-B, 291II, 292, 293I-II
160 PLN
38967

1934 wydanie przedrukowe, 55/60 gr - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 26 IV 35 z urzędu Warszawa 14 do Ostrowca Kieleckiego, datownik odbiorczy na odwrocie; walor w słabszym stanie zachowania.

Fi.271
Mi.292
30 PLN
38968

1934 wydanie przedrukowe, piętnastoblok znaczka za 55 gr.

Fi.271
Mi.292
180 PLN
VERKAUFT
38969

1934 wydanie przedrukowe, dwunastoblok znaczka za 55 gr.

Fi.271
Mi.292
150 PLN
VERKAUFT
38970

1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 55/60 gr. z błędem na poz.48 "przecinek zamiast kropki", gwarancja i opis.

Fi.271 B1
Mi.292
30 PLN
38971

1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 1/1,20 zł - frankatura mieszana, ekspresowy list polecony wysłany 11.VI.1937 z Lublina do Lwowa, fioletowy stempelek polecenia, na odwrocie datowniki odbiorcze z 12.VI w tym rzadki "TELF.-TELEG. LWOW" z wyróżnikiem "j"; walor w minimalnie słabszym stanie zachowania.

Fi.272II
Mi.293II 
80 PLN
38972

1934 Telegram wspaniale ozdobiony patriotycznymi motywami, wewnątrz na tle sztandarów portrety marszałków Józefa Poniatowskiego i Józefa Piłsudskiego, na tylnej okładce ukazane przełomowe wydarzenia z dziejów oręża polskiego; piękne pamiątkowe wydawnictwo w minimalnie słabszym stanie zachowania (niewielkie rozdarcia na dolnej krawędzi i kilka zagnieceń) ilustracje nieuszkodzone.


150 PLN
38973

1934 firmowy list polecony z Łodzi do Wielkiej Brytanii opłacony frankaturą mechaniczną"ZJEDNOCZONE ZAKŁADY PRZEMYSŁOWE / K.SCHEIBLERA L.GHOMANA / SPÓŁKA AKCYJNA".


60 PLN
VERKAUFT
38974

1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, komplet czworobloków rozdzielonych pustopolem "na krzyż".

Fi.27-5I
Mi.294-6
500 PLN
VERKAUFT
38975

1935 "I GRUDZIĄDZKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" Grudziądz 1, karta opłacona według taryfy lotniczej z 1.10.1934 wysłana z Grudziądza do Myślenic, znaczki skasowane 4.X stemplem okolicznościowym na specjalnej okolicznościowej widokówce; datownik odbiorczy z 6.X; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 35 020).

Fi.219, 282
Mi.227, 303
70 PLN
38976

1935 list polecony z Nowego Sącza 23.III.35 opłacony znaczkiem na przesyłki lotnicze, przycięte oba boki koperty.

Fi.224
Mi.232 
40 PLN