Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 101. Polen zwischen den Weltkriegen

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
38897

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, czworoblok.

Fi.260
Mi.281
300 PLN
38898

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. na wycinku z czytelnie odbitym stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika.

Fi.260
Mi.281
100 PLN
38899

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, marginesowy znaczek za 60 gr ze znakiem wodnym w położeniu W.II.G - trąbki do góry, frankatura pojedyncza - list (opłata niezgodna z taryfą) wysłany 21 V z Torunia do Gdyni, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym "II WSZECHPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA TORUŃ", dodatkowa efektowna pieczęć "ZWIĄZEK FILATELISTÓW w TORUNIU STOWARZ. ZAREJESTR." z wizerunkiem pomnika Kopernika; koperta firmowa "Związek Filatelistów w Toruniu Stowarzyszenie zarejestrowane"; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 33 005).

Fi.260
Mi.281
200 PLN
38900

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek z rzadkim znakiem wodnym Zn.W.II.D, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.260D
Mi.281
140 PLN
38901

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.D trąbki w dół (Fi.200.-) na wycinku z karnetu ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika.

Fi.260D
Mi.281Y
150 PLN
38902

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim i świetnie widocznym położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.200.-), czysty z pełną oryginalną gumą.

Fi.260D
Mi.281Y
160 PLN
38903

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282
400 PLN
38904

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282
300 PLN
38905

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty (Fi.140.-).

Fi.261
Mi.282
100 PLN
38906

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, frankatura mieszana - list polecony wysłany 4.12 z Radomska do miejscowości Gidle, datownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.261, 242
Mi.282, 261
40 PLN
38907

1933 250. rocznica zwycięstwa Jana III Sobieskiego pod Wiedniem, czworoblok.

Fi.262
Mi.283
700 PLN
38908

1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczek czysty, perforacja 12¾:11¾ (Fi.270.-).

Fi.262
Mi.283
220 PLN
38909

1933 250 rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283 
150 PLN
VERKAUFT
38910

1933 15. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok.

Fi.263
Mi.284
90 PLN
VERKAUFT
38911

1933 15. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek z obiegu pocztowego Dubiecko na papierze z rzadkim znakiem wodnym Z.W IID, gwarancja Wiatrowski.

Fi.263D
Mi.284
90 PLN
38912

1933 kartka z Suwałk do Chorzowa, stempelek opłaty ulgowej, stempelek "K.O.P. / Batalion Suwałki" - pododdział piechoty Korpusu Ochrony Pogranicza.

Fi.281
380 PLN
38913

1933 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Ławoczne - Lwów nr 381.

Fi.295, 296
80 PLN
38914

1933 (?) "Tytuł wykonawczy" - czysty wewnętrzny druk pocztowy dla potrzeb egzekucji należności abonentów telefonicznych zalegających z opłatami.


30 PLN
38915

1933 list urzędowy z Warszawy do Bochni, zwrócony do Warszawy i tu ostemplowany rzadkim wirnikiem "Pomóż Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi ratować Ciebie (wyróżnik c)", Myślicki 31106.


15 PLN
38916

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, ulotka na cienkim papierze formatu okolicznościowej karty pocztowej wydanej z okazji wystawy, dodatkowo czerwona okrągła pieczęć "ZWIĄZEK FILATELISTÓW W TORUNIU STOWARZ. ZAREJESTR.", rzadki walor w słabszym stanie zachowania.


40 PLN
38917

1933 "ROBUR Związek Kopalń Górnośląskich" - 20 gr frankatura mechaniczna H7 Katowice, karta firmowa wysłana 25.VII do Kielc; bardzo dobry stan zachowania.


40 PLN
VERKAUFT
38918

1933 zaświadczenie szkolne z Uniwersytetu Jagiellońskiego upoważniające do zniżki na przejazd koleją, liczne stemple kas biletowych dokumentujące wykorzystanie zaświadczenia.


350 PLN
38919

1934 kartka ekspresowa z gimnazjum w Gdyni do Poznania, charakterystyczny kasownik Gdyni.

Fi.245, 251, Cp51
50 PLN
38920

1934 kartka z Warszawy do Holandii, widokówka "muzeum antyreligijne Isakijewskij sobor".

Fi.251
Mi.272
20 PLN
38921

1934 "POCZTA TO NAJPEWNIEJSZY INKASENT KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2000 ZŁ" wyróżnik "c" Warszawa 2, wirnik propagandowy na widokówce wysłanej 23.XII do Ostrowi Mazowieckiej, okolicznościowy datownik odbiorczy "OSTRÓW MAZOWIECKA - 500 LAT MIASTEM 1434-1934"(Myślicki 34 126 i 002).

Fi.251
Mi.272
40 PLN
38922

1934 ODWRÓCONA NAKŁADKA WIRNIKA REKLAMOWEGO - "POCZTA TO NAJPEWNIEJSZY INKASENT, KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2000 zł" Łódź 1 (wyróżnik a), bardzo rzadko spotykany przypadek, widokówka wysłana 22.XII do Rudy Pabianickiej (Myślicki 34 118).

Fi.251
Mi.272 
250 PLN
38923

1934 list z Jasła do Warszawy.

Fi.251, 254
Mi.272, 275
30 PLN
38924

1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Cieszyn - Bielsko nr 341, widokówka Cieszyn.

Fi.254
135 PLN
VERKAUFT
38925

1934 list polecony z Siedlec 20.8.34 do Warszawy.

Fi.258
Mi.279 
30 PLN
38926

1934 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków nr 121.

Fi.263
Mi.284
50 PLN
38927

1934 kartka z Wszechsłowiańskiej Wystawy Filatelistycznej w Warszawie 9.V.34 z kasownikiem okolicznościowym.

Fi.264
Mi.285 
140 PLN
38928

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria w czworoblokach stemplowana kasownikiem okolicznościowym wystawy.

Fi.264-5
Mi.285-6
400 PLN
38929

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria na okolicznościowej kopercie stemplowana kasownikiem okolicznościowym wystawy.

Fi.264-5
Mi.285-6
160 PLN
38930

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, seria w czworoblokach, fotoatest Walocha.

Fi.264-5
Mi.285-6
2 000 PLN
38931

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, dekoracyjny prawidłowo list polecony ofrankowany obydwoma znaczkami z nadrukiem, przesłany 12.5.34 do Kielc, znaczki skasowane datownikiem okolicznościowym "I WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA", okolicznościowy stempelek polecenia, na odwrocie datownik odbiorczy.

Fi.264-5
Mi.285-6
220 PLN
38932

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria skasowane datownikiem okolicznościowym "I WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA".

Fi.264-5
Mi.285-6
160 PLN
38933

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria pięknie kasowana okolicznościowo na jednym wycinku, gwarancja.

Fi.264-65
Mi.285-86
120 PLN
38934

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, zestaw 4 dekoracyjnych listów poleconych ofrankowanych znaczkami wystawowymi (zgodnie z taryfą) skasowanymi datownikiem okolicznościowym "I WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA", okolicznościowy stempelek polecenia, dodatkowe winietki wystawowe ostemplowane okrągłą pieczątką "ŚLĄSKI ZWIĄZEK FILATELISTÓW KATOWICE"; na odwrocie pieczęć nadawcy "Komitet Wystawowy I. Wszechsłowiańskiej Wystawy Filatelistycznej Katowice 1934 r." i datownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 34 007 i 202).

Fi.264-65
Mi.285-86
600 PLN
38935

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, list polecony ofrankowany obydwoma znaczkami z okolicznościowym nadrukiem wysłany 7 V z terenu wystawy do Poznania skasowaymi datownikiem okolicznościowym "I WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA", okolicznościowy stempelek polecenia; datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 34 007 i 202); gwarancja Krawczyk.

Fi.264-65
Mi.285-86
150 PLN
38936

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria pięknie kasowana okolicznościowo, gwarancja firmowa Witkowski, gwarancja.

Fi.264-65
Mi.285-86
120 PLN
VERKAUFT