Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 101. Polen zwischen den Weltkriegen

38777

Fi.210II
Mi.238II
30 PLN
38778

Fi.210II
Mi.238II
50 PLN
38779

Fi.213I
Mi.241I
30 PLN
38780

1928 urzędowy ekspres polecony z Warszawy do Radomia.

Fi.214
Mi.242
25 PLN
38781

1928 Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w warszawie, kartka polecona nadana pocztą lotniczą z wystawy, kasownik okolicznościowy wystawy i stempelek "Par Avion. - Samolotem. / Exposition Philateliquue.", opłata między innymi parką z okolicznościowego bloku rozdzielonych przywieszką.

Fi.219, 220, 222, 235, 236
Mi.227, 228, 230, 254, 255
500 PLN
38782

1928 firmowy list polecony z Częstochowy do Niemiec, stempel niemieckiego ambulansu na trasie Wrocław - Bytom.

Fi.234
Mi.253
90 PLN
38783

1928 Józef Piłsudski.

Fi.234
Mi.253
170 PLN
38784

Fi.234d MK
Mi.253
1 200 PLN
38785

Fi.235 Pw 236
Mi.254 Zf 255
500 PLN
38786

Fi.235 Pw 236
Mi.254 Zf 255
700 PLN
38787

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczki z przywieszką z bloku.

Fi.235-6
Mi.254-5
450 PLN
38788

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczki z bloku z przywieszką.

Fi.235-6
Mi.254-5
400 PLN
38789

1928 złożenie zwłok gen. Józefa Bema w mauzoleum w Tarnowie, czworoblok.

Fi.237
Mi.256
120 PLN
38790

1928 wydanie obiegowe, marszałek Józef Piłsudski, unikalna niekatalogowana jako gumowana próba znaczka za 50 gr. w kolorze niebieskawozielonym z wydrukowaną typograficznie na odwrocie czerwonokarminową siatką ochronną - odpowiednikiem gilosza na banknotach; w zamierzeniu miała chronić znaczek przed fałszerstwem; nie ma podlepki, ale guma miejscami jest zmatowiona i nierównomiernie nałożona; próba ta - odpowiednik znaczka 238c jest nieprecyzyjnie katalogowaną gumowaną odmianą próby P11; brzegowe znaczki mogą być tylko częściowo pokryte siatką lub całkowicie jej pozbawione, w lewym dolnym rogu sygnatura WUZET, fotoatest Schmutz.

Fi.238 (P11)
Mi.257
6 000 PLN
38791

1928 wydanie obiegowe, seria podstawowa w czworoblokach.

Fi.238-9
Mi.257-8
900 PLN
38792

1928 marszałek Józef Piłsudski, czworoblok znaczka w kolorze niebieskostalowym, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.238a
Mi.257
360 PLN
38793

1928 wydanie obiegowe, marszałek Józef Piłsudski, dwa nieząbkowane znaczki za 50 gr. w kolorach niebieskostalowym i czarnoniebieskostalowym na białym grubym gładkim papierze, niegumowane (w KSZP z 1990 roku i katalogu Fischer oznaczone jako próby P8), gwarancja i opisy Schmutz.

Fi.238a, b nz (P8)
Mi.257 U
2 400 PLN
38794

1928 prezydent Ignacy Mościcki, czworoblok.

Fi.239
Mi.258
800 PLN
38795

1928 wydanie obiegowe - prezydent Ignacy Mościcki, znaczek na papierze prążkowanym pionowo.

Fi.239v
Mi.258u
150 PLN
38796

1928 wydanie obiegowe, czworoblok znaczków na papierze prążkowanym pionowo, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.239v
Mi.258u
1 200 PLN
38797

1928 Henryk Sienkiewicz, znaczek z fragmentem międzypola arkuszowego (pustopolem) na dolnym marginesie.

Fi.240
Mi.259
300 PLN
38798

1928 Henryk Sienkiewicz, znaczek z fragmentem międzypola arkuszowego (pustopolem) na górnym marginesie.

Fi.240
Mi.259
300 PLN
38799

1928 Henryk Sienkiewicz, narożny czworoblok.

Fi.240b
Mi.259
135 PLN
38800

1928 Henryk Sienkiewicz, znaczek w barwie niebieskiej, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.240a
Mi.259
60 PLN
38801

1928 Henryk Sienkiewicz, znaczek w barwie jasnoniebieskiej, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.240a
Mi.259
80 PLN
38802

1928 Henryk Sienkiewicz, znaczek w barwie szaroniebieskiej, gwarancja i oznaczenie.

Fi.240b
Mi.259
30 PLN
38803

1928 Henryk Sienkiewicz, znaczek w kolorze ultramarynowym, gwarancja i oznaczenie.

Fi.240d
Mi.259
250 PLN
38804

1928 wydanie obiegowe - godło państwa, 5+10 gr - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 12.III.30 z Łodzi do Wierzbnika, datownik odbiorczy na odwrocie, dobry stan zachowania.

Fi.242, 243
Mi.261, 262
30 PLN
38805

1928 wydanie obiegowe - godło państwa, seria w czworoblokach.

Fi.242-4
Mi.261-3
90 PLN
38806

1928 wydanie obiegowe, sześcioblok fałszerstwa na szkodę poczty, tak zwanego fałszerstwa wiedeńskiego, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.244F2
Mi.263PFä
360 PLN
38807

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok z trzema podlepkami na górnym marginesie, gwarancja.

Fi.bl.1
Mi.Bl.1
600 PLN
38808

Fi.bl.1
Mi.Bl.1
5 000 PLN
38809

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok kasowany okolicznościowo zachowany w dobrym stanie, gwarancja Ryblewski.

Fi.bl.1
Mi.Bl.1
700 PLN
38810

Fi.bl.1 (235, 236)
Mi.Bl.1
350 PLN
38811

1928 wystawa filatelistyczna w warszawie, fałszerstwo bloku.

Fi.bl.1 FFI
Mi.Bl.1 FALSE
100 PLN
38812

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, fałszerstwo nieząbkowanej próby pierwszego polskiego bloku na szkodę zbieraczy, walor drukowany w innej technice niż oryginał; najczęściej spotykany spotykane jako niewykończony blok w słabym stanie; tu niespotykanie piękny stan zachowania.

Fi.bl.1 FFi
800 PLN
38813

1928 AMBULANS NR.139 relacji ZAKOPANE - KRAKÓW, widokówka ze Schroniska PTT - Morskie Oko do Warszawy, przesłana 4.IV ambulansem, czytelnie odciśnięty datownik z wyróżnikiem "a", znaczek niedostatecznie dobrze przyklejony odpadł; datownik odbiorczy Warszawa 6.IV; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

80 PLN
38814

1928 zestaw znaczków fiskalnych miasta Torunia.

200 PLN
38815

1928 nalepka okolicznościowa targów w Poznaniu.

45 PLN
38816

1929 kartka z Sanoka do Lwowa, znaczek z usterką w postaci uszkodzonego prawego dolnego narożnika.

Fi.209
Mi.237
25 PLN