Powrót

Opis

1900 RUSZTOWE DATOWNIKI WARSZAWY na początku XX na Poczcie Głównej w Warszawie wprowadzono, celem efektywniejszego unieważniania znaczków, datowniki rusztowe - zawierały one nazwę urzędu grażdanką "ВАРШАВА", datę w formacie: dzień miesiąca i pełny rok cyframi arabskimi, a miesiąc cyframi rzymskimi, numer ekspedycji cyfrą arabską i grażdanką np. "1 ЭКСП.":

1900 karta pocztowa za 3 kop. dofrankowana znaczkiem za 1 kop. wysłana do Birmingham, znak opłaty skasowany stemplem rusztowym ВАРШАВА / 24.III.1900 / 1 ЭКСП. litery i cyfry wysokości 3,5 mm, 4 "ruszty" u góry i 4 u dołu stempla; datownik ВАРШАВА ПОЧТ.КОН.IV ЭКС. z wyróżnikiem 5 z datą 24.III; dodatkowo okrągły stempelek nadawcy "Ludwik Rosenzweig Przejazd 6."; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji);

1900 karta pocztowa za 4 kop. wysłana do Birmingham, znak opłaty skasowany stemplem rusztowym ВАРШАВА / -8.X.1900 / 1 ЭКСП. litery wysokości 2,5 mm, cyfry w dacie 3,5 mm, 4 "ruszty" u góry i 4 u dołu stempla; dodatkowo okrągły stempelek nadawcy "A.JASKULSKI Wierzbowa, 1 róg ul.hr.Kotzebue."; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji);

1900 karta pocztowa za 4 kop. wysłana do Apoldy, znak opłaty skasowany stemplem rusztowym ВАРШАВА / 15.VI.1900 / 1 ЭКСП. litery wysokości 2,5 mm, cyfry w dacie 3,5 mm, 5 "rusztów" u góry i 5 u dołu stempla; datownik ВАРШАВА ПОЧТ.КОН.IV ЭКС. z wyróżnikiem 5 z datą 15.VI i stempel odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania;

1901 znaczki za 1 kop. i 4 kop. na liście wysłanym do Budapesztu, znaczki skasowane stemplem rusztowym ВАРШАВА / 29.III.1901 / 1 ЭКСП. litery i cyfry wysokości 3,5 mm, 3 "ruszty" u góry i 3 u dołu stempla; datownik ВАРШАВА ПОЧТ.КОН.IV ЭКС. z wyróżnikiem 4 z datą 15.VI i stempel odbiorczy; koperta firmowa "ALBERT SIMONS"; dobry stan zachowania (znaczek za 3 kop. uszkodzony); na kartach albumowych.

Lot # 166

Aukcja 97
Zamknięcie: Aukcja zakończona
Aktualna cena: 600 PLN
Katalog: Fi.P13, 45x, P14, 47x
Kategoria: Obce poczty na ziemiach polskich

Liczba przebić: 0 Historia przebić
Powrót