Powrót

Opis

1900 RUSZTOWE STEMPLE WARSZAWY na początku XX na Poczcie Głównej w Warszawie wprowadzono, celem skuteczniejszego unieważniania znaczków, stemple rusztowe - zawierały one nazwę urzędu grażdanką "ВАРШАВА", numer ekspedycji cyfrą rzymską i grażdanką "I ЭКСП." i numer stempla cyfrą arabską i alfabetem łacińskim np."No 1":

1901 karta pocztowa za 4 kop. datowana "11 September 1901" wysłana do Birmingham, znak opłaty skasowany stemplem rusztowym ВАРШАВА / I ЭКСП. / No 1; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji);

1902 znaczek za 10 kop. na liście wysłanym 14.III do Londynu, znak opłaty skasowany stemplem rusztowym ВАРШАВА / I ЭКСП. / No 2; na odwrocie datownik warszawski i londyński, odbiorczy stempel na froncie; bardzo dobry stan zachowania;

1902 znaczek za 1 kop. na kopercie do biletu wizytowego przesłanej miejscowo 19.IX, znak opłaty skasowany stemplem rusztowym ВАРШАВА / I ЭКСП. / No 3; na odwrocie datownik poczty miejskiej; walor o rzadko spotykanej taryfie w bardzo dobrym stanie zachowania;

1903 karta pocztowa za 4 kop. datowana "18 Oktober 1903" wysłana do Birmingham, znak opłaty skasowany stemplem rusztowym ВАРШАВА / I ЭКСП. / No 3; dodatkowo ozdoby stempelek-datownik nadawcy "Ludwik Rosenzweig 18.X.1903 ul.Długa No.55"; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji); na kartach albumowych.

Lot # 168

Aukcja 97
Zamknięcie: Aukcja zakończona
Aktualna cena: 600 PLN
Katalog:
Mi.P14, 41, 45x
Kategoria: Obce poczty na ziemiach polskich

Liczba przebić: 0 Historia przebić
Powrót