Powrót

Opis

1892 Rosja, ekspansja w Azji Środkowej, list polecony wysłany 5.VI z Moskwy do Bombaju, przez Brindisi we Włoszech i dalej drogą morską do Indii; stempel tranzytowy Brindisi 22.VI, stempelek brytyjskiej poczty morskiej SEA POST OFFICE z 4.VII, kasownik odbiorczy Bombaj 9.VII; zwraca uwagę dwujęzyczna rosyjsko-angielska koperta; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (niewielki ubytek papieru na froncie i jeden znaczek uszkodzony).

Pod koniec XIX w. tereny Azji Środkowej były areną intensywnej rywalizacji i walk o podział wpływów pomiędzy Rosją, a Wielką Brytanią, prezentowany walor ukazuje to w syntetycznej, a zarazem niebanalnej formie.

Lot # 5084

Aukcja 37
Zamknięcie: Aukcja zakończona
Aktualna cena: 400 PLN
Katalog:
Mi.41x
Kategoria: Rosja

Liczba przebić: 0 Historia przebić
Powrót