1939 STAROBIELSK - karta pocztowa od ppłk. Kazimierza Ziembińskiego do żony w Lublinie, datowana 5/I 39 (omyłkowa data roczna), wysłana z obozu okrężną drogą przez Moskwę i Berlin (stempel tranzytowy Berlin Charlottenburg z 2.2.40); nadawca znajduje się na liście katyńskiej (indeks 3682) - zamordowany wiosną 1940 przez funkcjonariuszy NKWD w Charkowie i pogrzebany potajemnie w bezimiennej mogile zbiorowej w Piatichatkach; znaczki z przesyłki zostały zdjęte (cenzura?); stan zachowania typowy dla przesyłek z obozów w ZSRR (karta pionowo złamana, na odwrocie dwa minimalne przywarcia karty albumowej).