Aukcja zakończy się 08.07.2024
Powrót

Opis

1945 Westerplatte, znaczek oryginalny z poz.48 z usterką "plamy na dolnym marginesie, położone pod literami od Ł(ZŁ) do P(POLSKA)" występującą w części nakładu, powstałą prawdopodobnie wskutek uszkodzenia formy w końcowej fazie druku, dodatkowo ząbkowany falsyfikat z pełną oryginalną gumą z nadużytej formy z poz.10 - co odpowiada poz.48 oryginalnej formy; zwraca uwagę różnica w ząbkowaniu: znaczek prawdziwy ZL11, znaczek fałszywy ZL10½ (pokazany poniżej); szczegółowe informacje w artykule "Problem autentyczności znaczków "Westerplatte"" L.Schmutza, K.Sztaby, O.Lucknera HBBF 3 i 4/1986; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Lot # 6077

Aukcja 112
Zamknięcie: Aukcja zakończona
Aktualna cena: 600 PLN
Katalog: Fi.374 B, 374 FFi
Mi.407
Kategoria: Polska Ludowa 1944-1952

Liczba przebić: 0 Historia przebić
Powrót