1947 Kultura Polska I wydanie, Malarstwo - ząbkowane znaczki za 1 zł, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.II. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, usterka perforacji pionowej - przeząbkowano zagięty narożnik arkusza, po rozprostowaniu powstała perforacja "ukośna"; czyste, dobry stan zachowania.