Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
4412 |
1944 Wodzowie - H.Dąbrowski, próba siatkowa znaczka za 1 zł. typu V w kolorze czarnym, na papierze żółtawym drzewnym gładkim średnim obustronnie satynowanym naklejonym na gruby pochodzący z gry planszowej papier KOLORYT; według ówczesnych relacji niewielkie kawałki papieru satynowanego naklejano na posiadany pod dostatkiem papier KOLORYT i drukowano na nich próby kolorów, te trafione i nieźle wydrukowane wycinano - niewielka część się zachowała; ze względu na fakturę powierzchni papieru KOLORYT podobnej do faktury papieru wydania definitywnego drukowano na nim bezpośrednio próby jakości druku - są bardzo rzadkie, znane są takie próby za 25 gr. w kolorze czerwonym i za 1 zł. w kolorze czarnym oferowana próba różni się od tej ostatniej tłem - ma niebieskawe zamiast żółtobrązowawego, gwarancja Gryżewski, Mikulski Jungjohann BBP. | 2 800 PLN | 2 400 PLN | |
4414 |
1944 ŁUKÓW, Wodzowie znaczek w kolorze jasnoniebieskim unieważniony eksploatacyjnym kasownikiem typu 188/1 - pieczęć urzędu pocztowego, gwarancja z opisem kasownika Schmutz. | 300 PLN | 250 PLN | |
4420 |
1944 KROPKA w Z, Wodzowie - H.Dąbrowski, znaczek za 1 zł. w kolorze ciemnoniebieskim z błędem na poz.27 "kropka w Z", unieważniony podwójnie odbitym eksploatacyjnym małym kasownikiem lubelskim LUBLIN 1g - typ 173/1, gwarancja z opisem pozycji i kasownika. | 400 PLN | 300 PLN | |
4452 |
1944 list z Zamościa do Lublina nadany 6.11.44, znaczek unieważniony przedwojennym kasownikiem z Zamościa, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 8. | 240 PLN | 200 PLN | |
4458 |
1944 K.R.N., znaczek stemplowany na miejscowo adresowanej kopercie z Lublina z datą 2.1.45, opłata zgodna z nową taryfą pocztową obowiązującą od 1.1.45 w wysokości 1 zł za zwykły list. | 250 PLN | 320 PLN | |
4460 |
1944 K.R.N., znaczek z poz. 1 z drukiem na pomarszczonym papierze, znaczek z błędem "uszkodzona cyfra 3", gwarancja i oznaczenie. | 150 PLN | 150 PLN | |
4467 |
1944 P.K.W.N., znaczek z silnie przesuniętym w górę nadrukiem - nominał na dole znaczka i na górnym marginesie, gwarancja. | 160 PLN | 160 PLN | |
4470 |
1944 P.K.W.N. i R.T.R.P., miejscowy list polecony z Siedlec 19.1.45, opłata jak za list o wadze ponad 20 gram, znaczek za 2 zł z błędem nadruku "ukośna kreska drugiej cyfry 4 przerwana u dołu", na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 204. | 600 PLN | 600 PLN | |
4491 |
1944 Goznak, znaczek wydania nie wprowadzonego do obiegu wykorzystanego do późniejszych wydań przedrukowych w barwie szaroczerwonej odpowiadającej odmianie z katalogu Fischera odmianie Va "jasnoczerwonej", dobry stan zachowania, gwarancja i opis. | 1 000 PLN | 880 PLN | |
4492 |
1944 Goznak, znaczek wydania nie wprowadzonego do obiegu wykorzystanego do późniejszych wydań przedrukowych w barwie szaroczerwonej odpowiadającej odmianie z katalogu Fischera odmianie Va "jasnoczerwonej", bardzo dobry stan zachowania, fotoatest Berbeka. | 1 700 PLN | 1 500 PLN | |
4497 |
1945 list z Zwierzyńca nad Wieprzem wysłany 3.6.45 do Warszawy, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 1883, znaczki unieważniono stemplem prowizorycznym z Zwierzyńca z ręcznie wpisana datą, znaczki użyte po ich wycofaniu z obiegu pocztowego. | 450 PLN | 450 PLN | |
4508 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, kompletny arkusz znaczka w kolorze jasno brązowaworóżowym i brązowaworóżowym, arkusz drukowany na odwrocie papieru z nadrukiem "Deutsche Post Osten" z Lublina, w arkuszu znaczki z błędami: na poz. 1 "rozdzielony prostokąt", na poz. 12 "T z akcentem", na poz. 19 "plama pod R", na poz. 22 "wcięcie w prostokącie", na poz. 23 "PÓLSKA", na poz. 26 "biała plama obok szyi" i na poz. 29 "uszkodzony prostokąt", całe arkusze są rzadko spotykane, gwarancja i opis znaczków z błędami Schmutz. | 3 500 PLN | 3 500 PLN | |
4515 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z podwójny nominałem na górze i na dole znaczka pochodzącym z silnie przesuniętego w górę nadruku na znaczku poniżej, gwarancja. | 380 PLN | 541 PLN | |
4589 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z silnie przesuniętym w górę nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancja. | 150 PLN | 361 PLN | |
4592 |
1945 wyzwolenie miast, list polecony z Mławy 5.4.45 do Łodzi, prowizoryczna erka urzędu pocztowego Mława 1, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 875, gwarancja Wiatrowski. | 1 000 PLN | 1 000 PLN | |
4667 |
1945 wydanie łódzkie, parka z ciekawym ablkaczem tylko jednego znaczka na odwrocie. | 250 PLN | 200 PLN | |
4687 |
1945 wydanie łódzkie, znaczek z silnie przesuniętą perforacją wchodzącą na rysunek znaczka. | 30 PLN | 30 PLN | |
4693 |
1945 151. rocznica powstania Kościuszkowskiego - wydanie przedrukowe, znaczek na kopercie ostemplowany grzecznościowo 15.I.1946 oryginalnym stemplem, ale już po wycofaniu znaczka z obiegu; walor w dobrym stanie zachowania (na górnych ząbkach minimalne przebarwienie). | 200 PLN | 200 PLN | |
4698 |
1945 151. rocznica powstania Kościuszkowskiego - wydanie przedrukowe, arkusz znaczka za 50 gr, w kolorze zielonym z błędami: na poz.8 "odbity fragment czwartej belki" (Fi.100.-); na poz.16 "zacięty margines" (Fi.55.-); na poz.21 "gruby łącznik w 5" (Fi.45.-) i dodatkowo wieloma błędami na znaczku podstawowym i marginesie opisanymi przez W.Więcława w "Filateliście" 4/1999; błędy B1, B4, B10 - gwarancja (Fi.1010.-). | 700 PLN | 700 PLN | |
4702 |
1945 zabytki Krakowa - pomnik grunwaldzki, 50 gr - frankatura wielokrotna, list wysłany 14 10 z miejscowości Głogówek do Łodzi, znaczki unieważnione jednowierszowym stemplem prowizorycznym "Upt GLOGOWEK" - napis rożnymi czcionkami - (G51 - wg. klasyfikacji Z.Mąki), data odciśnięta dodatkowym jednowierszowym datownikiem; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | 160 PLN | 144 PLN | |
4707 |
1945 kartka miejscowo użyta z Katowic, stempel cenzury wojskowej nr 1991. | 30 PLN | 27 PLN | |
4708 |
1945 kasownik okolicznościowy dożynek Ziemi Lubuskiej z Gorzowa Wielkopolskiego. | 30 PLN | 27 PLN | |
4709 |
1945 kasowniki okolicznościowe I Ogólnopolskiego Zjazdu Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu na kartce okolicznościowej z Gniezna. Bardzo rzadko pojawiający się stempel polecenia z tego wydarzenia, co zostało opisane w literaturze (Z. Mąką). | 180 PLN | 162 PLN | |
4710 |
1945 zabytki Krakowa - pomnik grunwaldzki, próba znaczka za 50 gr z napisem J.WILCZYK na białym satynowanym papierze na kopercie listu miejscowego przesłanego 3.V w Lesznie (opłata niezgodna z taryfą); bardzo dobry stan zachowania. | 100 PLN | 90 PLN | |
4711 |
1945 zabytki Krakowa - Pomnik Grunwaldzki, makulatura próby znaczka za 50 gr. w kolorze karminowym, z częściowym brakiem rysunku po prawej stronie, gwarancja. | 200 PLN | 160 PLN | |
4720 |
1945 zabytki Krakowa, podwójny druk znaczka za 50 gr., gwarancja Walocha. | 45 PLN | 40 PLN | |
4728 |
1945 zabytki Krakowa, znaczek z rzadkim ząbkowaniem ZL9, gwarancja i oznaczenie Wysocki. | 70 PLN | 70 PLN | |
4762 |
1945 Liga Morska, znaczek za 1+3 zł., z błędem na poz.6 w lewym sektorze "a w Liga otwarte" i dodatkowo "1 połączone z ramką", gwarancja i dokładny opis Więcław. | 40 PLN | 40 PLN | |
4801 |
1945 6. rocznica walk o Westerplatte, znaczek z silnie przesuniętą perforacją, gwarancja Wiatrowski. | 50 PLN | 50 PLN | |
4814 |
1945 wydanie przedrukowe, kartka z Skoczowa do Krakowa, prowizoryczny kasownik i datownik ze Skoczowa, Ładne i czytelne odbitki stempli prowizorycznych. | 100 PLN | 90 PLN | |
4836 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w rzadkim nadrukiem podwójnym formy I typ 1 z pozycji 49, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 1 600 PLN | 2 400 PLN | |
4843 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z mocno uszkodzonym prawostronnie nadrukiem II formy (typ 2, poz.80) - określanym jako błąd "mocno uszkodzona belka", piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Ćwiertnia. | 2 000 PLN | 2 000 PLN | |
4865 |
1945 FDC - "Kongres Związków Zawodowych". | 60 PLN | 60 PLN | |
4930 |
1946 list z Bodzanowa do warszawy, znaczek unieważniony stemplem prowizorycznym Bodzanowa z ręcznie wpisana datą "19-XII-45". | 200 PLN | 200 PLN | |
4943 |
1946 list polecony z Gorzyc do Katowic, prowizoryczny kasownik Gorzyc koło Rybnika i prowizoryczna ręcznie wpisana erka, na odwrocie stempel odbiorczy. | 100 PLN | 100 PLN | |
4957 |
1946 kartka polecona z Opola do Wilna, radziecki stempel odbiorczy na froncie kartki. | 40 PLN | 40 PLN | |
4962 |
1946 rocznik znaczków czystych (Fi.493,50 bez bloku 9). | 290 PLN | 290 PLN | |
4969 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 6 zł. z błędem na poz.25 "cyfra 7 cieńsza w środku, cyfry 4 i 6 w 1946 lekko wcięte", gwarancja. | 60 PLN | 60 PLN | |
4980 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek z niecałkowitym numerem walca na dolnym marginesie (N.3.W.I.). | 25 PLN | 20 PLN | |
4981 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek za 5 zł z szerokim ząbkowaniem poziomym obejmującym krawędź rysunku oraz sygnaturę sąsiadującego od góry znaczka. | 40 PLN | 40 PLN |